Štelanje nastavljive dize

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Štelanje nastavljive dize

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

V sili bo tut navadno olje cist ok, sj je blo precej dolgo obdobje 2 taktnih motorjev, ko sploh ni blo namenskih olj in so lepo mesal SAE30 med bencin, pa je vse spilal.

Ni treba doktorirat tuki zram, sj ni govora o formuli z 20k obrati :)
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Štelanje nastavljive dize

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hojnikb napisal/-a: Če Apr 30, 2020 3:44 pm V sili bo tut navadno olje cist ok, sj je blo precej dolgo obdobje 2 taktnih motorjev, ko sploh ni blo namenskih olj in so lepo mesal SAE30 med bencin, pa je vse spilal.

Ni treba doktorirat tuki zram, sj ni govora o formuli z 20k obrati :)
Poglej stanje bata in avspuha ko je prov čist s kvalitetnim oljem. In ne rečt da sajast avspuha ne vpliva na delovanje. Včasih so vozili tako, so pa tudi dosti bolj pogosto čistli avspuhe in menjali bate.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Štelanje nastavljive dize

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

automatic_7 napisal/-a: Če Apr 30, 2020 10:20 pm
hojnikb napisal/-a: Če Apr 30, 2020 3:44 pm V sili bo tut navadno olje cist ok, sj je blo precej dolgo obdobje 2 taktnih motorjev, ko sploh ni blo namenskih olj in so lepo mesal SAE30 med bencin, pa je vse spilal.

Ni treba doktorirat tuki zram, sj ni govora o formuli z 20k obrati :)
Poglej stanje bata in avspuha ko je prov čist s kvalitetnim oljem. In ne rečt da sajast avspuha ne vpliva na delovanje. Včasih so vozili tako, so pa tudi dosti bolj pogosto čistli avspuhe in menjali bate.
Seveda, slabse olje nebo dober zgoreval in bo nastal to, jasno. Ampak ribno pa motor nebo zarad tega.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
42lapn6s
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 16, 2019 11:30 am

Re: Štelanje nastavljive dize

Odgovor Napisal/-a 42lapn6s »

ro-bi napisal/-a: Če Apr 30, 2020 9:39 am Bolje, da se ne vozis, ce nimas pravega olja

sm tega nabavu zdej valda bo

me pa zanima, sem videl da maš digitalen števec, sem poskušal sam enega namontirat vendar so motnje od nekje iz motorja pač ko vžgem motor takoj skoči na 100km/h in se tam okol vrti, zdej nevem al je svečka mogoč mam NGK B8HS

EDIT: aja pa števec je brezžičen pomeni iz tiste napravce na vilcah do samega displejčka ni žic
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Štelanje nastavljive dize

Odgovor Napisal/-a prlek »

42lapn6s napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 9:33 pm
ro-bi napisal/-a: Če Apr 30, 2020 9:39 am Bolje, da se ne vozis, ce nimas pravega olja

sm tega nabavu zdej valda bo

me pa zanima, sem videl da maš digitalen števec, sem poskušal sam enega namontirat vendar so motnje od nekje iz motorja pač ko vžgem motor takoj skoči na 100km/h in se tam okol vrti, zdej nevem al je svečka mogoč mam NGK B8HS

EDIT: aja pa števec je brezžičen pomeni iz tiste napravce na vilcah do samega displejčka ni žic
Potem poskusi svečko z resistorjem. Se pravi NGK BR8HS
42lapn6s
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 16, 2019 11:30 am

Re: Štelanje nastavljive dize

Odgovor Napisal/-a 42lapn6s »

Ma kdo izkušnje s tem če pomaga?
Odgovori