Original ATX izpuh.

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Original ATX izpuh.

Odgovor Napisal/-a filius »

matpre31 napisal/-a: So Feb 01, 2020 2:50 pm Kakšna je mera stingerja na BT Lipniku , da nebi mojega zadaj razstavljal. Tnx.
BT stinger je prešan iz preforirane pločevine in je bolj kot ne ovalne oblike.

Sam sem imel na lamotu z lipnikom, naredil nov stinger s cevi premera 16mm, ti sem jo dodobra navrtal z cca 4mm svedrom.

Če hošeš še malo več izstisnit iz cilindra, podloži cilinder za 1mm in zgoraj postruzi za 1.8mm. Potrebno je tudi krajšanje bata na vsisni strani, ampak moram preveriti za koliko.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
matpre31
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 7:42 pm

Re: Original ATX izpuh.

Odgovor Napisal/-a matpre31 »

Zdravo filius. Najprej hvala za odgovor. Ja cilinder je že montiran tako kot si opisal. Samo bat moram
še skrajšati pa bi te prosil če bi čim prej zvohal ta podatek za koliko? Kapa bo od 14 ke 1mm znižana ker ma notri že narejen nek squish pas, ali dam od Lamota znižano in predelano da paše pod pokrov?
Kajti enkrat sem montiral kapo od 14 ke malo znižano je potem klenkalo ko hudič, nikakor jo nisem moral pravilno nastavit tudi če sem podložil še eno tesnilo? Svečka Bosna 100 bo ok?

Original izpuh sem že odprl, pometal ven tiste mrežice pa volno in nazaj TIG zavaril. Spodnjo krivino
bom naredil na novo, bo isto dolga kot pri originalu le da bo zunanji fi 29 notranji pa nekje 28.
Zadaj bom potemtakem navaril cev cca fi 17 se pravi da bo nortanji fi 16 ko gre pod sedežem pa dušilec od GIANELLI-ja.
A bo to OK...?
Priponke
20200202_060400.jpg
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Original ATX izpuh.

Odgovor Napisal/-a filius »

matpre31 napisal/-a: Ne Feb 02, 2020 6:11 am Zdravo filius. Najprej hvala za odgovor. Ja cilinder je že montiran tako kot si opisal. Samo bat moram
še skrajšati pa bi te prosil če bi čim prej zvohal ta podatek za koliko? Kapa bo od 14 ke 1mm znižana ker ma notri že narejen nek squish pas, ali dam od Lamota znižano in predelano da paše pod pokrov?
Kajti enkrat sem montiral kapo od 14 ke malo znižano je potem klenkalo ko hudič, nikakor jo nisem moral pravilno nastavit tudi če sem podložil še eno tesnilo? Svečka Bosna 100 bo ok?

Original izpuh sem že odprl, pometal ven tiste mrežice pa volno in nazaj TIG zavaril. Spodnjo krivino
bom naredil na novo, bo isto dolga kot pri originalu le da bo zunanji fi 29 notranji pa nekje 28.
Zadaj bom potemtakem navaril cev cca fi 17 se pravi da bo nortanji fi 16 ko gre pod sedežem pa dušilec od GIANELLI-ja.
A bo to OK...?
Glava od 14ke razširjena na 42mm bo čist ok. Če bo moped klenkal, se povečuje kompresijski prostor, dokler klenkanje ne izgine.

Sam rrisegam na Desno svečke, W22-FSU mislim da bo ok, W24-FSU pa je za zračno hlajene ki delujejo na nekoliko višji temperaturi.

Premer izpuha 28mm bo ok, dolžina krivine naj ostane kot original, pretirano krajšanje dvigne navor na višje obrate.

Dušilec bo ok, le pazi da je premer dušilca enak ali višji premeru stingerja iz resonance.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
matpre31
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 7:42 pm

Re: Original ATX izpuh.

Odgovor Napisal/-a matpre31 »

Vse zrihtano leti tam nekje 80 km/h čisto zadovoljen hvala vsem. P.S. A bo svečka ok...? Barva mislim. Bosna 100. Naredil sem cca 5 km bila je čisto nova notri dana. Kakšna velikost dize je v bing 18 pa nimam pojma, sem samo ferg ščistil pa pozabil pogledat...hmmm. :cry:
Priponke
20200202_125241.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Original ATX izpuh.

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

morebit telefon malo posvetli sliko, ampak meni zgleda kar ok barva :)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Original ATX izpuh.

Odgovor Napisal/-a filius »

Ce imaš bing 18 od Bt ima 88 dizo.

Osebno bi dal malenkost večjo dizo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori