Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
colibrit1265
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Okt 14, 2018 5:51 pm

Re: Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Odgovor Napisal/-a colibrit1265 »

Blah kompleta za beli magnet očitno ni.
Sem naročil:
Vžigalna tuljava 6V bela (Iskra) vžig Tomos
Platine bele vžig Iskra Tomos - vsi modeli
colibrit1265
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Okt 14, 2018 5:51 pm

Re: Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Odgovor Napisal/-a colibrit1265 »

Evo zamenjal tuljavo in platine.
Mašina letela kot sneta sekira, moč, obrati, vse, nakar po 10 minutah izgubi moč in z rokami moral pripeljat domov.
Pokanja ni več, odzivnost na gas brezhibna, edino kar ostaja je izguba moči.
Med platinami se še vedno iskri.
Kondenzator sem toliko časa odcinjeval, da je pekel kot bi prišel iz pečice, bi ga to lahko dokončo uničilo in sploh nima več funkcije?
To je zelo težko zacinit brez da bi kdo pomagal s stiskanjem kabla ob kondenzator, tisti debel kabel od platin pa še posebej.
Naj spet poskusim z novih kondenzatorjem ali se lotim semeringa?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Odgovor Napisal/-a Berty »

colibrit1265 napisal/-a: So Jan 11, 2020 9:52 am
Kondenzator sem toliko časa odcinjeval, da je pekel kot bi prišel iz pečice, bi ga to lahko dokončo uničilo in sploh nima več funkcije?
To je zelo težko zacinit brez da bi kdo pomagal s stiskanjem kabla ob kondenzator, tisti debel kabel od platin pa še posebej.
Naj spet poskusim z novih kondenzatorjem ali se lotim semeringa?
Tak problem sem imel na mojem colibriju 03, ker je iskrilo sem zamenjal kondenzator. Starega sem malodane moral odščipniti od kabla, nakar je novi imel M4 navojno palčko na kontaktu in s plastiko izoliran pokrovček pod njim, zelo fino za zmontirati ali zamenjati!
APN4M 83'
colibrit1265
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Okt 14, 2018 5:51 pm

Re: Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Odgovor Napisal/-a colibrit1265 »

Berty napisal/-a: So Jan 11, 2020 3:48 pm
colibrit1265 napisal/-a: So Jan 11, 2020 9:52 am
Kondenzator sem toliko časa odcinjeval, da je pekel kot bi prišel iz pečice, bi ga to lahko dokončo uničilo in sploh nima več funkcije?
To je zelo težko zacinit brez da bi kdo pomagal s stiskanjem kabla ob kondenzator, tisti debel kabel od platin pa še posebej.
Naj spet poskusim z novih kondenzatorjem ali se lotim semeringa?
Tak problem sem imel na mojem colibriju 03, ker je iskrilo sem zamenjal kondenzator. Starega sem malodane moral odščipniti od kabla, nakar je novi imel M4 navojno palčko na kontaktu in s plastiko izoliran pokrovček pod njim, zelo fino za zmontirati ali zamenjati!
A kondenzator z navojem je tudi ustrezen za colibrija? Ker nekje piše white, black, a vsak magnet zahteva drugačno kapaciteto kondenzatorja? Enega vidim 1,17 mikrofaradov, drugega 0,2.
Ker drugače takoj kupim tistega z navojem, zakaj bi si kdorkoli pri zdravi pameti šel kvarit življenje s cinjenjem?

A ko si zamenjal kondenzator je iskrenje popolnoma izginilo? So v praksi bile kake negativne stvari zaradi iskrenja, kot je izguba moči recimo?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Odgovor Napisal/-a Berty »

Am, ni mi iskrilo več po zamenjavi, sem pa hkrati zamenjal tudi platine, samo če ti z novimi iskri potem je to ta kondenzator. Moj je 17uF ja. Nevem za tvoj primer... na mojem sedaj dela, kot bi moralo.
APN4M 83'
colibrit1265
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Okt 14, 2018 5:51 pm

Re: Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Odgovor Napisal/-a colibrit1265 »

Kondenzator z navojem je širši od tistega brez navoja, bom moral še bolj razširit luknjo v plošči.
Naj bi pa tudi z 0,17 bilo ok, čeprav je original 0,20. Zdaj čakam še na okrogle konektorčke s kitajske za naredit kabel.
dpicul
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Pe Mar 26, 2010 1:10 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Colibri t12, po 5 min izgubi moč, ni več idej

Odgovor Napisal/-a dpicul »

če imaš še vedno težave me lahko kontaktiraš, sem z okolice Nove Gorice, ti zagotovo rešim težavo.
lp
Odgovori