APN 6s Dušenje

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ne paše filter zraka, ma me čudi ker drugače z dellorto ni težav.
Si zamenjal iglo plovčka katero sem dal link?
Kaj pa avspuh si kaj očistil?
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

kupi orginal dellorto sha14/12, pa bo bolt on zadeva (lahko tudi kopijo, funkcionalno bo isto). Če greš na binga, boš mogu menjat airbox in ročke.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hojnikb napisal/-a: So Nov 09, 2019 7:59 pm kupi orginal dellorto sha14/12, pa bo bolt on zadeva (lahko tudi kopijo, funkcionalno bo isto). Če greš na binga, boš mogu menjat airbox in ročke.
Zakaj pa ročke?
Airbox pa ne moreš kar menjat oz. ga moraš zavariti na okvir.
Uporabniški avatar
Apn_6s
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Avg 18, 2019 7:53 am

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a Apn_6s »

Avspuh sem pogledal in je čist. Plovček pa iglo sem preveril tako da sem pihal v pipico kjer se natakne šlauf ter odpiral in zapiral plovček. Ko ga stisnem da je igla čisto v odprtini ne gre ven zrak in nič ne pušča. Ko sem odpr plovček da je igla vn pogledala pa je zrak šeo ven. To je normalno delovanje. Sem pregledal šobo in je bila zabita čeprav sem predtem odpiranjem ferga očistil rezervoar pipico šlauf in celga ferga. Bom ponovno poskusil kupiti filter ki pride med šlaufom pritrjen. Čeprav sem ga imel nameščenega pred tem ga bom ponovno poskusil.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kaj pa tisto mrežico na vplinjaču si tudi očistil? Tam kjer se natakne cevka za gorivo?

Filter namesti tako da so priključki za gorivo vodoravno, da smeti ostanejo na stranici v filtru
Uporabniški avatar
Apn_6s
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Avg 18, 2019 7:53 am

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a Apn_6s »

Celoten fergazer sem očistil sem čisto celega razdrl. Priključki so vodoravni
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Nevem od kje ti potem maši dizo. A filter je pa čist?
Uporabniški avatar
Apn_6s
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Avg 18, 2019 7:53 am

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a Apn_6s »

mislim da vem kaj me je zajebavalo. Sem razdrl fergazer in poskusil premikati plovček nazaj in naprej in ugotovil sem da mi včasih zašteka/trdo gre. Zdaj nevem kje bi ga stekalo ampak bom vseeno kupil plovček in iglo ker tak dobiš to za mali drobiž. Za dizo ki jo maši pa nevem kaj bi se namontiro Pa še moram dodati da mi ga je večino časa dušilo pri malih obratih, če mi je uspelo nabiti obrate mi ga je dušilo minimalno
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6s Dušenje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Apn_6s napisal/-a: Po Nov 11, 2019 5:09 pm mislim da vem kaj me je zajebavalo. Sem razdrl fergazer in poskusil premikati plovček nazaj in naprej in ugotovil sem da mi včasih zašteka/trdo gre. Zdaj nevem kje bi ga stekalo ampak bom vseeno kupil plovček in iglo ker tak dobiš to za mali drobiž. Za dizo ki jo maši pa nevem kaj bi se namontiro Pa še moram dodati da mi ga je večino časa dušilo pri malih obratih, če mi je uspelo nabiti obrate mi ga je dušilo minimalno
osovino plovčka tudi poglej da je lepa gladka
Odgovori