Tomos avtomatik je crknil

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Szzy
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Sr Jun 12, 2019 6:01 pm

Re: Tomos avtomatik je crknil

Odgovor Napisal/-a Szzy »

A zdele vidim nism vidu hvala vam
Szzy
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Sr Jun 12, 2019 6:01 pm

Re: Tomos avtomatik je crknil

Odgovor Napisal/-a Szzy »

Evo vzigalno tuljavo sem menjol odpru sm cilinder pa je vse okej in sem odsel na kratko voznjo in evo avtomatik je spet crknu nevem ali je normalno da se tok hitr segreje k res ni vroce odzunej..
Ko sem se pelov preden je crknu se je cudnu slisal pa neznam razlozit kako...
Ko je crknu sm picaku 5 min pa je spet uzgal ampak je cudno laufu tko da a ima kdo idejo kaj bi lahko se bilo.
L.p
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Tomos avtomatik je crknil

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

zdravo ,tomos flexer je dalj časa stal, pred 2 meseci je še vžgal od takrat je zopet stal , sedaj ne vžge več, iskro ima, mešanca je v rezervoarju,kaj bi bilo? druga stvar je števec, npr ročno zavrtim malo kolo in kazalec skače od 0 do 10 do 0, kaj bi blo narobe? hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos avtomatik je crknil

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

andraz1002 napisal/-a: Po Nov 11, 2019 10:39 pm zdravo ,tomos flexer je dalj časa stal, pred 2 meseci je še vžgal od takrat je zopet stal , sedaj ne vžge več, iskro ima, mešanca je v rezervoarju,kaj bi bilo? druga stvar je števec, npr ročno zavrtim malo kolo in kazalec skače od 0 do 10 do 0, kaj bi blo narobe? hvala za odgovore.
predn odkriješ toplo vodo menjaj mešanico ker bencinu skozi čas padejo oktani ...druga zadeva so pa smeti v gorivu... po potrebi treba očistit vplinjač in dovod goriva (pipico)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik je crknil

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Pa še iz mešanice bencin shlapi in olje ostane
techno dd
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Mar 23, 2023 8:50 pm

Re: Tomos avtomayik na pedala mi ne uzge

Odgovor Napisal/-a techno dd »

jst imam pa druk problem da mi mesanca sploh ne prtece do cilindra pa fargazar sem spucou v nulo je pa res da je prej tomos stal cca 30 let sem pa zamenjal se bat pa use semeringe pa ležaje pa uglavnm use razen fargazar sem samo spical v nulo .hvala za v naprejsno pomoc
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos avtomatik je crknil

Odgovor Napisal/-a matijag »

Zarjavela notranjost rezervoarja? Iz pipice priteče bencin? Sito v pipici, še eno v vijaku na frgazarju (če je encarwi) je zamašeno. Šoba prav tako. Če je rjast znotraj, ga je potrebno dobro spucat, poglej po forumu so navodija.
Odgovori