TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
delorto
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Jul 25, 2019 3:35 pm

TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a delorto »

Pozdravljeni!
Imam Tomos FUN TASTIC 25 in je med vožnjo ugasnil.
Pri preverjanju ima bencin in slabo iskro na žici ,svečka brez iskre .Prvo sem poizkusil z novo svečko,pa smo nabavili novi CDI.Z novim CDI iskra je slaba na kablu na novi svečki ne.Sedaj je lahko samo še prekinjalec (platine)Ali kje bi še lahko iskal,kaj bi lahko bil še vzrok da ne prižge oziroma slabele iskre?Regulator napetosti najbrž ne?Prosim za pomoč.Se dobi samo prekinjalec(platine)Ali je treba kupiti kompet navitje?
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

funtastic nima platin, tako da tukaj sigurno ni problem. Navitje bo treba pogledat, če praviš da je zunanja cdi enota nova...
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Navitje rado crkne pri teh novejših.
Moraš pa menjati komplet navitje in magnet ker naj bi bila težava v defektnih magnetih ki povzročajo pregrevanje in uničenje navitja.
delorto
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Jul 25, 2019 3:35 pm

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a delorto »

automatic_7 napisal/-a: Pe Jul 26, 2019 12:20 am Navitje rado crkne pri teh novejših.
Moraš pa menjati komplet navitje in magnet ker naj bi bila težava v defektnih magnetih ki povzročajo pregrevanje in uničenje navitja.
Ok hvala ,po tem bom šel kar v nabavo nove elektrike.A ja ima morda kdo kaj dobrega starega rabljenega za prodat ?
Še ena težava ,nikjer ne zasledim takega navitja kod imam jaz?Jaz imam iz navitja štiri žice ločene .črna bela na platine,rumena z treh navitij za luči in še ena črna iz najbrž vžigalne tuljave,tu pa kar gledam ima pet žic ,tri ločene in en vtikaš z dvema žicama?
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
delorto
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Jul 25, 2019 3:35 pm

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a delorto »

Kaj pa vem ni dobro vidno na sliki vendar jaz imam štiri ločene žice tu pa sta rdeč in rumen skupaj v čeveljčku in ne vem če kaj pomeni druge barve.Pri meni črna in rumena žica ločeni.Bela in črna žica z platin pa imata isti priklop kod jaz.Je pa kriza nekaj naročit ,kar ne paše in morda druge vrednosti .Dobro ni problem zamenjati priklope, če so samo barve druge in prihajajo z istih zadev imajo isto funkcijo in iste vrednosti.Kod Kod rekel novi CDI ima iskro samo na žici, stari CDI pa ima tudi na svečki slabo ne vem pričakoval bi ,da ima novi vsaj isto kod stari?CDI na izgled in po žicah isti?Tako, da se človek boji, da rešuje težavo pa jo ne more ,ker nekaj improvizira z na pogled istimi zadevami z drugačnimi vrednostimi.Rzumem pa ,da je zadeva stara 10/15 let + da je tezko dobiti identične dele.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Lahko slikaš navitje ki ga imaš?
Ali pa poveš kaj piše na magnetu
In še stari in novi CDI če lahko slikaš?

Te ki jih dobiš v trgovinah imajo 5 žic s tem da je ena žica nepriklopljena če nimaš baterije.
delorto
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Jul 25, 2019 3:35 pm

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a delorto »

Na stari CDI enoti piše Made in Slovenja 16.754.147 in oznaka AET.
Na stari CDI enoti so štiri ločene žice ,zgornja je rjava in gre na maso ,naslednja je črna gre na platine ,naslednja je rdeča je povezana najbrž z vzigalno tuljavo in spopdnja bela gre na platine
Na novi CDI enoti piše DUCATI ENERGIA INDIA 300100 tomos 233.739 ima isti redosled žic in so iste barve kod pri starem
Magnet pa ima oznake MADE IN L SLOVENIA 6 11170 027 12V 80 W in oznaka AET
NAVITJE:torej bela in črna z platin okrogli priklop,ter črna žica z klasičnim
ženskim čevljčkom in plastično izolacijo najbrž vžigalna tuljava ter rumena žica z klasičnim ženskim čevljčkom in plastično izolacijo sklepam da iz treh navitij To je to bi dodal slike pa mi računalnik ne zazna gsm?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AET elektrike bolj redko crkujejo.
Probaj odklopit stikalo za izklopit motor.
Katere stikala imaš? Takšna:
https://www.jmpbparts.com/media/catalog ... a35_nt.jpg

Ali te:
https://cdn3.volusion.com/usxfw.lnrtq/v ... _a20-1.jpg
delorto
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Jul 25, 2019 3:35 pm

Re: TOMOS FUM TASTIC NE PRIŽGE

Odgovor Napisal/-a delorto »

Odgovori