avtomatik a3 ml

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
krefi
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jul 11, 2018 11:27 pm

avtomatik a3 ml

Odgovor Napisal/-a krefi »

pozdravljeni,
pred priblizno pol leta sem prejel avtomatika a3 ml, kateri je vec kot 15 let miroval. v teh 6 mesecih odkar ga imam sem postimal:
- elektroniko (zamenjal platine, nastavil vzig, zamenjal svecko),
-odpr menjalink ter ocistil dele ter zamenja vprašaj feder ter nalil atf olje tako da menja super razn v prvo mogoce menja mal pozn ko ze cisto zgubi obrate in potem neha vlecti
-odprl cilinder ter ga ocistil ter zamenjal tesnila in obrocke
-skuril saje v avspuhu (je original brez dusilca)
-ocistil sem tudi vplinjac dellort 14/12 ter zamenjal dolocene dele na njem
- zamenjal zajle za gas in zavore

sedaj pa imam problem:
-ko motor zakurblam in odprem plin ga zamori ko se segreje dela normalo
-motor ima zelo malo moci pri speljevanju in sicer ze po ravnini rabi malo pomoci
- pod niskimi obrati motor slabo vlece in sicer v kaksen klanec se s prvo brzino peljm okoli 10-15 km/h
-nasploh ima dokaj malo moci ker ze ko vidi klanec zacne zgubivati obrate

za vsako pomoc bi bil zelo hvalezen
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: avtomatik a3 ml

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Nevem moj A3ms deluje podobno, koliko imaš končno po ravnini meni gre 42km/h ko je malo klanca 38km/h
krefi
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jul 11, 2018 11:27 pm

Re: avtomatik a3 ml

Odgovor Napisal/-a krefi »

po ravnini okoli 40 ko zagleda klanec pa zgubi veliko hitrosti
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: avtomatik a3 ml

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Za A3 cilinder je splošno znano, da neke moči v klanec nima. Pa še hitro se pregreje, če ga čaka daljši vzpon.
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: avtomatik a3 ml

Odgovor Napisal/-a Piki »

jerjer napisal/-a: Pe Mar 22, 2019 1:00 pm Za A3 cilinder je splošno znano, da neke moči v klanec nima. Pa še hitro se pregreje, če ga čaka daljši vzpon.
Ni res, dober avtomatik zelo lepo vleče v klanec. Ta motor mora imeti zelo dobro kompresijo, da lepo vleče. Jaz sem dal notri nov original Motins bat, motor ima dobro kompresijo in zelo lepo vleče, po ravnem do 48 km/h, kot piše v navodilih. Treba je natančno nastaviti predvžig, meni je šel tudi 40-42 km/h, pa sem ugotovil, da je predvžig 3,5 mm pred GMT, svečka pa črna. Ko sem to zrihtal je svečka bolj kavne barve, motor lepše vleče. Drugače pa avtomatiki z Dellorto 14/12 hladni ne vlečejo dobro, vzrok gre iskati v dizi 51, ki je za ta uplinjač malo majhna. Nekateri poročajo o bojših rezultatih, če je diza 53 ali 55. Krefi, še enkrat prekontroliraj predvžig, vprašanje pa je tudi, kakšna je kompresija s temi obročki (kvaliteta obročkov).
Odgovori