APN 6 ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Ne boste verjeli, odsraufal sem auspuh in motor vžge ko puška, ne rabim mehanika. Zapacan uuspuh!!!! JZ pa meditiral en teden okrog mopeda!!!
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Danes moped spet ni hotu vžgal pa to ni res! Sem obupal. Mogoče pa res kak seme ring sklopke ko rekel en forumaš. Morem povedat da je moped dolgo let vžigal na porivanje, ker je bil kurbl pokvarjen, ravno zaradi tega sem razkopal mašino. A ta seme ring je pod zvoňom sklopke pa katera številka če kdo ve. Ma nevem več kaj, al pa kje kak dober mehanik za tomose v Postojni, Cerknica.
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Eve spet danes se malo približal tomosu, moped ima tako belo iskro sicer veliko, vendar sumim da premalo močno. Bom jutri zamenjal še kondenzator, platine sem že. Kljub špricu bencina v uplinjač motor ne vžge. Menjal bom še iglo, dizo, tesnila v uplinjaču, pa upam, da to je to.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Berty »

Če ima iskro, potem kaj dosti s kondenzatorjem nemore biti narobe... :geek:
Če ima kompresijo (se pravi moraš dovolj pritisnit na kurbel da ga zavrtiš) potem je lahko napaka v predvžigu - timing kdaj da iskro :arrow: -> sukaj plato levo ali desno, če se platine odprejo prekasno ali prehitro.

Lahko pa je res semering na glavni gredi fuč, to pride pod košaro sklopke ali pa na drugi strani pri magnetu. :idea:
APN4M 83'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matijag »

S takimi brezglavimi menjavami vsevprek na slepo, razštelaš še pravilno delujoče komponente.... :D
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Ma predvžig sem res narihtal u nulo sam ni nič, včasih celo, da kaj od sebe. Bom ga odpeljal k enemu mehaniku, ker sem obupal.
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Piki »

Adut napisal/-a: Ne Mar 17, 2019 9:31 pm Ma tud jaz, sem odstranil celo kapo celindra da sem res natančno odmeril s šublerjem tista 1,5 do 2mm pomik bata. TO mi na magnetu znese 1,8 cm. Dam na to pozicijo platine odpustim in naštelam 3,8 mm najboljša iskra še prej dam tiste tri vijake v sredino da s pomikanjem plošče še fino uravnavam odpiranje platin. Ma ni da ni kaj vse nisem probal. Ma me zanima kaj ima semering sklopke z vžigom.
O čem tukaj govoriš, veš samo ti. Sem ti lepo napisal kako se nastavlja, ampak dvomim, da si poskusil, glede na nadaljevanje. Motor pa še vedno ne dela.
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Ola sem sem sem nastavil tako kot si mi povedal. Samo more bit nekaj druzga. Hvala vsem. Morem rečt, da si kr sam porihtam določene stvari pri avtu, traktorju itd. Tu pa nimam delov, da bi probaval kaj je narobe.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a prlek »

Adut napisal/-a: Po Apr 01, 2019 8:29 pm Ma predvžig sem res narihtal u nulo sam ni nič, včasih celo, da kaj od sebe. Bom ga odpeljal k enemu mehaniku, ker sem obupal.
Prvo povej s čim si nastavil predvžig in na koliko si ga nastavil. Vsaj v desetinkah milimetra povej.
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Pomično merilo, merilni trak računanje stopinj itd....
Odgovori