APN 6 ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Prosim za pomoč. Gre za moped moje mladosti, ki ne vžge. Motor je delal, vendar, ker je bil pokvarjen kurbl sem mašino v celoti razstavil in popravil, da je dela kurbl. Komaj sem vse nastavil predvžig, tri dni igranja in moped vžge, neverjetno. Tisti dan sem ga 20 vžgal in dela. Kar naenkrat motor crkne in ne vžge več. Grem se igrat z predvzigom in pokvarim spet vse. Moped ne da od sebe nič, iskra je platine porihtane, platine so nove. Plovc nov, svečka, diza, filter zraka. Sumim da nekak ni zmes prava, da pride do vžiga. Skratka macola že bila pripravljena, če ne popravim dam na bolho za 100 evrov. Kakšna ideja, platine se odpirajo 1,5mm pred GMT, več manj vseeno je probal sem več varijant. Ma da kdo to reši mu dam za gajbo pira.
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Piki »

Poskusi z menjavo komplet uplinjača, če si ga lahko sposodiš. Kompresija je o.k? Si pogledal, da lepo teče bencin iz pipice? Si preveril, da nov plovec da pravilno višino goriva?
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Kompresija je odlična zamenjal vsa tesnila, sem pa opazil da enkrat je svečka mokra drugič čist suha, tako da res mora biti nekaj z uplinjačem. Glih prej ko sem imel pet minut časa je vžgal pol pa crkne kot da ne dobi več bencina in pol niti ne zakašlja več. Evo skor obupal bom probal se nekje uplinjač dobit.
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Tomosa sem delno obnovil, zadnje vzmetenje, sprednje, nihajke kot že rečeno celotna mašina na dvoje. In na testni vožnji meni crkne. Pardon domov sem še pršu, pol pa crkne. In še to delal mi je z dizo 50, zj mam 60 tretja luknja od zgoraj.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Dovod goriva je ok? Iz pipce lepo teče bencin?
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Teče, ker sem vsega stankal ven in nalil novo svežo mešanico. Še prej pa bil spucan tank in filter goriva.
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Piki »

Adut napisal/-a: Ne Mar 17, 2019 10:23 am Tomosa sem delno obnovil, zadnje vzmetenje, sprednje, nihajke kot že rečeno celotna mašina na dvoje. In na testni vožnji meni crkne. Pardon domov sem še pršu, pol pa crkne. In še to delal mi je z dizo 50, zj mam 60 tretja luknja od zgoraj.
Kateri uplinjač imaš, original Bing 12?
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Bing 12
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Sem dal iglo na 2 od zgoraj in svečka je glih tolk mokra da je prav, samo ne vžge se. Ma nimam se časa s tem ubadat na bolho pa 100 evrov. L.p
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Piki »

Pravilno je drugi žleb od zgoraj.
Odgovori