APN 6 ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Ma si nem prodal, Ker me me motor vezejo lepi spomini! Ja drugi zleb od zgoraj, sam ne mrdne nic, predvzig lahko obracam ni nic. Auspuha pa nisem spucal hmmm!
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Opazil sem, da mi teče olje iz izpuha, to pomeni, da se nabira olje pod kolenom in da je mešanica preveč bogata z bencinom. Ali imam prav. Grem jaz še auspuh spucat.
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

No mešanica bencina in olja
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matijag »

Semering pri sklopki....?
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Hmmm semering na sklopki možno, ampak jaz še vedno mislim da je uplinjač. Danes naštelam predvžig mi celo parkrat vžge dam gas in dela minuto in potem crkne. Vredu rečem diza je 50, dam mu več bencina 60 diza ne mrdne. Tako, da samo še kje kak uplinjač dobim pa da vidim ali je to to. A je možno da predvžig ni dobro naštiman pa ne kresne.
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Piki »

Je možno glede predvžiga. A ga imaš na 1.5 mm pred GMT? Upam, da to prav nastavljaš...
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Ma tud jaz, sem odstranil celo kapo celindra da sem res natančno odmeril s šublerjem tista 1,5 do 2mm pomik bata. TO mi na magnetu znese 1,8 cm. Dam na to pozicijo platine odpustim in naštelam 3,8 mm najboljša iskra še prej dam tiste tri vijake v sredino da s pomikanjem plošče še fino uravnavam odpiranje platin. Ma ni da ni kaj vse nisem probal. Ma me zanima kaj ima semering sklopke z vžigom.
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Piki »

Narobe nastavljaš predvžig, vsaj tako se mi zdi iz tega opisa. Najprej daš bat v GMT, da se platine najbolj razprejo in jih nastaviš na 0,4 mm razmak. Nato daš bat v 1,5 mm pred GMT, tukaj bi šele morale začeti odpirati. Jaz dam vmes merilni listič 0,04 mm, enako debel je tudi cigaretni papir. Ko ga lahko izvlečeš, pomeni, da so se platine začele odpirati, in to mora biti na 1.5 mm pred GMT. Včasih nastavim tudi tako, da s šublerjem zmerim skozi odprtino za svečico razdaljo do bata, ko je v GMT in nato še enkrat ko se začnejo odpirati (ko popusti listič). Razlika mora biti željen predvžig. Če ni, zarotiraš osnovno ploščo, če imaš prezgoden predvžig v smer vrtenja magneta, če je prepozen obratno.
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Bomo vse probali, samo pr tej tomosovi raglji je tolk spremenljivk, ki lahko vplivajo na končni rezultat. Hehe.
Adut
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Mar 11, 2019 9:49 pm

Re: APN 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Adut »

Ne gre in ne gre. Pride jutri mehanik na dom pa da ga vidimo.
Odgovori