Tomos težave

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomos4life4
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Mar 02, 2019 1:00 pm

Tomos težave

Odgovor Napisal/-a tomos4life4 »

bok
mam problem da bata ne morem spraviti nazaj v cilinder, bat in obročki so isti tako da mi ni jasno zakaj nebi šlo noter ali je kakšen manjši trik?
lp
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: Tomos težave

Odgovor Napisal/-a Piki »

Obročke obrni tako, da se spojijo kot je označeno na batu. Podmaži valj in lepo počasi, najprej prvi obroček in nato še drugi. Če je res vse kompatibilno mora iti.
tomos4life4
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Mar 02, 2019 1:00 pm

Re: Tomos težave

Odgovor Napisal/-a tomos4life4 »

okej bom probal še enkrat ampak res mi ni jasno, bat in obročki so pa še stari nisem jih menjaval ker ni bilo treba tako da bi mogli it nazaj noter.
tomos4life4
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Mar 02, 2019 1:00 pm

Re: Tomos težave

Odgovor Napisal/-a tomos4life4 »

to negre notr na noben nacin res neznam, al bi mogu uporabit nove batne obrocke zato ker te so ze stari pa da se niso ze raztegnili?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos težave

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Obročki se raztegnejo ko bat vzameš vn to je pravilno. Obročke moreš stisniti v pravilni legi (zatič v batu in utor v obročku) in držat dokler ni bat v cilindru. Tako bo bat šel v cilinder.
Piki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Maj 13, 2010 1:06 pm

Re: Tomos težave

Odgovor Napisal/-a Piki »

tomos4life4 napisal/-a: So Mar 02, 2019 2:13 pm to negre notr na noben nacin res neznam, al bi mogu uporabit nove batne obrocke zato ker te so ze stari pa da se niso ze raztegnili?
Cilinder poravnaj na stojnih vijakih, upam, da si ga prav obrnil. Kot je že bilo rečeno, obrni obročke tako, da se spojijo pri žatiču na batu in močno stisni. Mora iti.
tomos4life4
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Mar 02, 2019 1:00 pm

Re: Tomos težave

Odgovor Napisal/-a tomos4life4 »

aha hvala,ce sem prav razumel morajo biti obrocki na mestu kjer so razmaknjeni tam kjer je zatic in ker jaz nisem imel na tistem koncu mi zato ni slo notri?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos težave

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tomos4life4 napisal/-a: Ne Mar 03, 2019 12:25 pm aha hvala,ce sem prav razumel morajo biti obrocki na mestu kjer so razmaknjeni tam kjer je zatic in ker jaz nisem imel na tistem koncu mi zato ni slo notri?
ja, ampak jih moraš tudi s prsti držat stisnjene dokler ni bat v cilindru
Odgovori