Tomos predvizg

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
apn6789
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 23, 2019 9:52 pm

Tomos predvizg

Odgovor Napisal/-a apn6789 »

Lep pozdarv, imam probelme, s stelanjem predvziga na apn6 ampak, poleg tega imam vprasanje _platine sem razprl da bi videl ce so prebite in sem videl da je na spodnji belo, pac kot da bi bil koscek cinguma, kaj bi lahko bilo to , je lahko to vzrok da moped ne gre tako kot bi mogel ali je to le od iskre???,
Kadar se pelejem iz mopedom.mi pa kar nekaj poka kdaj skozi izpuh in mi kdaj kar cukne moped
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos predvizg

Odgovor Napisal/-a Berty »

To cukanje je rezultat nepravilnega predvžiga, oz. kot si napisal o platinah - zgleda da so ti oksidirale. Ta kovina na platinah lahko oksidira po dolgotrajni uporabi, treba pa jo je samo z brusnim papirjem lepo spucat. Lahko vzameš en fin brusni papir in kar vpete na plošči držiš razprte pa malo pobrusiš.

P.s.: Malo preveri za svoje objave razne tipkarske napake ter kot zgleda si objavil 2x isto temo in ne zgleda ravno lepo če bi bil ves forum tak. :)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos predvizg

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Berty napisal/-a: Ne Feb 24, 2019 9:52 am To cukanje je rezultat nepravilnega predvžiga, oz. kot si napisal o platinah - zgleda da so ti oksidirale. Ta kovina na platinah lahko oksidira po dolgotrajni uporabi, treba pa jo je samo z brusnim papirjem lepo spucat. Lahko vzameš en fin brusni papir in kar vpete na plošči držiš razprte pa malo pobrusiš.

P.s.: Malo preveri za svoje objave razne tipkarske napake ter kot zgleda si objavil 2x isto temo in ne zgleda ravno lepo če bi bil ves forum tak. :)
Druga tema že izbrisana ;)

Torej kot je rekel berty najprej očisti platine, nato še preveri da se začnejo odpirat 1,5mm pred najvišjo lego bata.
Odgovori