Vilice pony express obnova

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Pojavil se mi je problem pri obnovi vilic pony expressa (govora je o vilicah ki imajo federček).Ko sem vilice razdrl za obnovo in odstranil gume/blažilce sem takoj videl da sta čisto zanič.Ena je celo bila preko polovice pretrgana.Zdaj pa je problem ker teh gumic nebom najbrž nikjer našel drugih vilic pa nebi rad kupoval.Mogoče kdo od vas ve kje bi lahko sploh to poskušal iskat.Ali pa mogoče kdo ve točne dimenzije da bi jih skušal dat izdelat (čeprav bi najbrž finančno kar naneslo).Prilagam sliko gumice ki je še cela in v slabem stanju da se bo vedelo o čem govorim.

Vsak nasvet je dobrodošel saj več glav več ve.

Hvala

Lp
Priponke
49285321_10217759037831737_3130272800703512576_o.jpg
50327305_10217759037951740_560517820815769600_o.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Zej pa ne vem, al mam jaz srečo ali ti smolo, pet takih vilic sem dal skozi roke, pa so bile gumice ko nove proti tem... Drugače se je včasih dobila ena taka lepljena guma ki je bila trda ko hudič, ali morda kaj od avtomobilskih amortizerjev, ali v Gumitehni...
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Ja očitno imam smolo.Ena je ta kere sliko sem tu priložil druga je pa na pol pretrgana.Pa ni zato ker bi jo jaz pretrgal ampak je že bila ko sem izvlekel vijak in se je takoj vidlo.Problem je ker nisem nikoli videl original nove gumice ali pa take ki je vsaj vredu dabi potem lahko iz tega poskušal vzet mere pa pri nekomu ki sebavi z izdelovanjem podobnih blažilcev potem dat izdelat.Čeprav vem da bi najbrž bilo drago.
A je že pri novi gumici tak utor ali pa je nova čisto okrogla?A mogoče veš to informacijo?
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Mam lih ene razdrte, bom probal danes poslikat...
...nova naj bi bila okrogla, tudi naše imajo odtis vzvodov (tko, čez palec- premer cca 30mm- pač toliko da gre lepo v predviden prostor- luknja 10mm, debelina - kolikor je širok utor)
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Hvala!!!Torej je ta gumica okrogla.Saj tudi na katalogu rezervnih delov je narisana kot okrogla vendar vseeno nisem bil prepričan.
Prosim če lahko izmeriš in mi napišeš.Lahko tudi v zs če hočeš.
Še enkrat hvala!!
Lp
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Bom kar tule, da bo morda še komu prav prišlo...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Evo, ampak res zgleda, kot bi guma imela utor za vzvod?
IMG_20190117_164603.jpg
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Vilice pony express obnova

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Ja zdaj po tem ko pogledam tvojo gumico sem skoraj prepričan da je ta utor tovarniško narejen in ni zaradi uporabe/obrabe.
Odgovori