APN 6- problem s sklopko

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a riki »

Pozdravljeni mojstri! :D

Sem prebral že marsikateri forum,vendar še nisem zaznal pravih informacij, ki bi mi prišle v pomoč. Zato sem se zdaj obrnil na vas.

Problem se mi je pojavil že nekaj let nazaj,ko je sklopka nehala prijemati pravilno.Sklopko sem moral zelo zategniti z matico , da mi je sploh kaj prijela. Nekaj časa je šlo potem pa tudi to več ni pomagalo. Zato sem se odločil,da zamenjam lamele,ker so že steklene in verjetno je v tem problem. Zamenjal sem jih, sestavil nazaj, sklopko nastavil tako, da ima pri ročici še 1-3 mm lufta (zračnosti). Ampak ko stisnem sklopko, in želim prestaviti v prvo prestavo je isto, kot če bi želel dati v prvo prestavo brez da bi stisnil sklopko :shock: . Se pravi, da sklopka ne prime nič. Probal sem že vse sorta vendar ne razrešim nič.

hvala vam za pomoč.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a filius »

Utor za kajlo, na šalci ki drži vzmeti je zanič. Zamenjaj šalci med seboj, sta enaki, pa bo ok.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a riki »

Sem zamenjal,problem je isti. Sklopko mislim, da sem pravilno sestavil. saj sem sestavljal tako,da na izboklino sede vdolbina.je to pravilno?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a filius »

riki napisal/-a: Sr Dec 26, 2018 10:30 am Sem zamenjal,problem je isti. Sklopko mislim, da sem pravilno sestavil. saj sem sestavljal tako,da na izboklino sede vdolbina.je to pravilno?
Tako je.

Je košara vredu ali se že na njej poznajo utori od lamel?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a riki »

Na košari so vidni utor od lamel. Jih lahko pobrusim da utorov več ne bo, ali bo slabše ker bo vsak utor bil širši in posledično imela sklopka luft?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Če niso pregloboki jih lahko pobrusiš, da bo sklopka lepo " dihala". To nima nobene zvete s tvojim problemom.
Še enkrat razdri sklopko in jo sestavi tako kot je trba. Očitno si plehe narobe obrnil . Pazi, da ne bodo izbokline ena nad drugo, temveč eden ob drugem. Sklopka mora " dihati".
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a riki »

Sklopka je sigurno prav sestavljena,saj je sestavljena tako da na izboklino sede vdolbina, če bi bila narobe sestavljena nebi prijela čisto nič. Saj tako mislim
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a riki »

No pa še to. Opazil sem da sta dve plošči, ki imata izbokline in vdolbine po celotnem robu temno modri(kot da bi bili pregreti),je to vredu?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

To nima nobene veze, če je modra. Preveri kajlo ki drži košaro. Če je v redu je sklopka narobe sestavljena!
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

Re: APN 6- problem s sklopko

Odgovor Napisal/-a riki »

Problem rešen. Sklopka je bila pravilno sestavljena,a sta bila dve vzmeti močnejši in posledično je eno stran spustilo ko sem sklopko stisnil drugo pa še držalo, zato ni prijela nič. Hvala vam za pomoč
Odgovori