Katero platišče za pony expressa?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Moj pony express ima sprednjo in zadnjo platišče različno im me zanima kera je original oziroma pravilna za ta model pony expressa.Imam model 2 (spredaj so le federčki odzadaj pa ni vzmetenja).Torej sprednje platišče je ravno zadnje pa ima izboklino oziroma tam kjer pridejo špice je dvignjeno/izbočeno.Ve mogoče kdo kero je pravilno za ta model?

Hvala 

Lp
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Mislim da pašejo gor dimenzije 1,20x 16 (kukr original?)
https://www.puchshop.de/puch-mechanical ... -x-16.html
v puchshopu imaš še 1,4 in 1,6 (kar ti bolj paše), sam pa nisem prav nič kompliciral, sem kupil v Kolo Bled obroče dimenzij 2,50 :lol: , se verjetno moped tudi bolj "kompaktno" pelje. Seveda če gledaš na originalnost, potem 1,20 ali morda 1,35, 1,4?
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Hvala ti za odgovor.Problem je ker bi rad moped obnovil v stanje kot takrat ko je prišel iz proizvodnje.Torej čimbolj poskušam dat gor take dele ki so v originalu bili nameščeni.
Pa da izrabim priložnost in te vprašam.Videl sem tvojo obnovo onega rdečega pony expressa in me zanima koda bele barve?Ker vidim da ni čist bela.
Lp
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

To moram pa vprašat, vedno pozabim, sam sva že oba ugotavljala, da je morda malce preveč bež barve. Bo pa odgovor verjetno na voljo šele po ponedeljku, se gre pob ene sorte "elefanten treffen" :lol: v dolini Soče, tko da za vikend bo več al manj nedosegljiv...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ja, to z "original" bo pa vedno večji problem... Delov enostavno zmanjkuje, posledično grejo cene božjastno gor, tudi za krš... Je pa še zmer opcija nest zadeve, recimo v Galmo, sam, če boš pustil, da ti vse oni naredijo, se boš namalčal stroškov... Ko sem bil tam in čakal na izpuh, sem videl v eni gajbici izpuh in štiri obroče, še vse v kromu in rji- mislim da tipu 500 evričev ne uide. Če imaš šanso vse pripravit, tudi kromiranje ni nek bavbav, najin izpuh je prišel slabih 30 evrov (krom speskan in potem spolirano, je rekla teta, da samo poliranje takega kosa hitro zna priti do 100 evrov,odvisno od potrebnega dela).
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Kar se bele barve tiče jo imam v spominu in je bilo nekaj podobnega na dedkovem pony expressu.Ni bila bela kot jih sedaj vsi barvajo ampak je bila taka bež barva morda res za odtenek manj bež.In na mopedu je bilo vse original in nikoli ni bil barvan.Za platišča je pa tako kot sem napisal v mojem pony expressu sta dve različni platišči.Naprej je ravno odzadaj pa z izbočenim sredinskim pasom kjer so špice.Kolkor vem je original za ta moj tip 2 original z ravno ploskvijo.Zato zdaj iščem platišče na 28 špic z ravno ploskvijo.Če bi bila platišča na 36 špic nebi bil problem ker se da obroče donit čist nove teh z 28 pa ni.Problemje le obnova kernisem nikoli polliral bom mogel nekomu dat delat.Se pabojim da mi nebipreveč dol pobrali in bi miposledično lahko iztrgalo špice(poznam primer ki je bil obdelan v galmi).Tako da bi najraje bil čebi kje našel kako še dobro ohranjeno platišče kar pa je skorajda misija nemogoče.
Ko boš lahko mi prosim sporoči kodo te bež barve.
Hvala ti za informacije in prijaznost.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Saj, glede obdelave platišč so mi tudi v Galmi povedali zakaj je platišče težje obdelati da je finiš kot se šika in da ne oslabiš preveč materiala. Drugače pa ne vem, če tudi ti prvi poniji niso imeli prednjih platišč na 28 špic, zadaj pa na 36, v vsakem slučaju boš moral kupiti ali prednje ali zadnje pesto, če boš hotel imeti vse enako. Škoda da ni več Božota, ta bi skor sigurno znal kaj povedat (ker vidim da si aktiven tudi na Starodobniku). Za barvo plehov pa, če je še gor, je najbolje da greš v eno štacuno z barvami in tako najdeš pravi odtenek, ker barva poleg bele potegne malo na sivo- zeleno, sem že kar nekaj plehov dal skoz roke, eni so bili sigurno še originalne barve.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Evo, barve, RAL 1015
ral-1015.jpg
ral-1015.jpg (7.26 KiB) Pogledano 1749 krat
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Katero platišče za pony expressa?

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Hvala ti za informacije.
Lp
Odgovori