Tomos flexer 2013 problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos flexer 2013 problem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

FlexxxerBOI napisal/-a: To Avg 14, 2018 7:26 pm Se pravi:
-zadnji zobnik 22(skrajšanje verige)
-arisal cilinderkit 44mm 65cc+glava A5+38Lbat z luknjama
-odstraniti pušo iz sesalnega kolena
-po potrebi večja diza
Pa bi v hrib vlekel solidno(20km/h) in po ravnem okoli 50km/h+
Probaj prvo kako se obnese samo zadnji zobnik 22, ker moj sosed je imel tako predelanega flexerja kot imaš ti s tem da je imel original airbox brez trnka in zadnji zobnik 22 pa se ni nikoli pritoževal da gre zelo slabo v hrib.

če je cilinderkit 44, potem nemore bit bat 38, oz. bat je ponavadi že v kitu ko ga kupiš
s kitom gre 60+ po ravnem
FlexxxerBOI
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Avg 13, 2018 9:26 pm

Re: Tomos flexer 2013 problem

Odgovor Napisal/-a FlexxxerBOI »

Najlepša hvala za vse odgovore!
Bom probal prvo zobnik dat zobnik 22 ter odstranit pušo da vidim kako se bo obneslo.
Če se bom odločil za cilinderkit ga bom pa dal mehaniku da ga zmontira gor,ker sam sem premalo izkušen in si nočem pokvariti česarkoli na motorju.
Ko uredim bom obvestil o stanju kako gre.
Hvala!
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos flexer 2013 problem

Odgovor Napisal/-a matijag »

Na našem standardu je airsal 38, dellorto 1412 s šobo 56, lipnik izpuh, zobnik zadaj 26. Po ravnem z lahkoto prek 50, v hrib s stokilašem :shock: na sedežu pa kar solidno in ne prestavi takoj v prvo.... :oops: Za 25tico kar preveč.
FlexxxerBOI
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Avg 13, 2018 9:26 pm

Re: Tomos flexer 2013 problem

Odgovor Napisal/-a FlexxxerBOI »

Lep pozdrav po dolgem času!
Malo je trajalo ampak sem sedaj nekaj stvari uredil.Dal sem menjati original cilinder na arisal 65cc 44mm,pravilno nastaviti fergazer 14/12 ter odstraniti pušo iz sesalnega kolena.
Moped sedaj leti okoli 40-45 kmh po ravnini,a v hrib vleče noro dobro(zelo strm breg 35-40kmh).
Edini problem je,da se po daljši v vožnji v hrib zelo rad pregreje in ugasne,da moram čakati,da ga lahko spet vžgem.Živim v precej hribovitih predelih(Zgornja Savinjska dolina)in za vožnjo po strmih stranskih cestah sedaj uporabljam APN6,ki ima boljše hlajenje ter se ne pregreva.
Na flekserju imam še originalno glavo ter zobnike,to imam namen zamenjati,za večjo končno hitrost po ravnini...nekdo mi je pa ponudil fergazer dellorto 19 in me zanima,če bi se ga splačalo kupiti in montirati na moped?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos flexer 2013 problem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Glavo menjaj obvezno, fergazer 19 bo preveč dellorto sha16/16 je dovolj in je navzven enak temu ki ga imaš zdej
Lahko daš zadej zobnik 24 ali 26 da bo še vedno dovolj moči za hrib.

Nisi napisal kateri avspuh imaš?
FlexxxerBOI
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Avg 13, 2018 9:26 pm

Re: Tomos flexer 2013 problem

Odgovor Napisal/-a FlexxxerBOI »

Lipnika mam trenutno
Odgovori