Tomos A5 problem štantgasa

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a Ledy »

Lep pozdrav!
Po dolgem času sem se spet lotil "šravfanja" Tomosa. Kupil sem praktično nerabljeno mašino Tomos A5 (z črnim cilindrom) brez uplinjača.
Gor sem dal DellOrto SHA 14/12 kot ga ima Avtomatik originalno in odstranil vse blokade na motorju. Torej. izpod glave sem vzel podložko 1mm, glavo zamenjal z Tomos A35 (brez povečanega kompresijskega prostora), elektriko sem zamenjal z tole: https://www.frcomoto.si/719-large_defau ... tinski.jpg in zmontiral sem Lipnika.
Z rezultati moram priznat sem kar zadovoljen. Motor leti okoli 55kmh in zadovoljivo gre v klanec.
Problem pa je v štantgasu. Če vijakec za štantgas privijem do konca potem motor rahlo navija ampak počasi pojenja in na koncu crkne, občasno pa tudi dlje časa dela, ampak ko želim speljat mi ga zamori in crkne, tako da moram gas popuščat/navijat parkrat in potem spelje. Če bi gas takoj dal in hotel speljat bi motor direkt crknil. Lamelne ventile sem tudi že menjal, sedaj pa nevem več kje tiči problem.
Zelo bi bil hvaležen vaše pomoči.

Lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a prlek »

Ledy napisal/-a: Po Jul 02, 2018 7:18 pm Lep pozdrav!
Po dolgem času sem se spet lotil "šravfanja" Tomosa. Kupil sem praktično nerabljeno mašino Tomos A5 (z črnim cilindrom) brez uplinjača.
Gor sem dal DellOrto SHA 14/12 kot ga ima Avtomatik originalno in odstranil vse blokade na motorju. Torej. izpod glave sem vzel podložko 1mm, glavo zamenjal z Tomos A35 (brez povečanega kompresijskega prostora), elektriko sem zamenjal z tole: https://www.frcomoto.si/719-large_defau ... tinski.jpg in zmontiral sem Lipnika.
Z rezultati moram priznat sem kar zadovoljen. Motor leti okoli 55kmh in zadovoljivo gre v klanec.
Problem pa je v štantgasu. Če vijakec za štantgas privijem do konca potem motor rahlo navija ampak počasi pojenja in na koncu crkne, občasno pa tudi dlje časa dela, ampak ko želim speljat mi ga zamori in crkne, tako da moram gas popuščat/navijat parkrat in potem spelje. Če bi gas takoj dal in hotel speljat bi motor direkt crknil. Lamelne ventile sem tudi že menjal, sedaj pa nevem več kje tiči problem.
Zelo bi bil hvaležen vaše pomoči.

Lp
Mi diši na preveč zraka. Dizo maš koliko? Airbox tudi mora biti, brez blokad.
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a Ledy »

Airbox imam original a35 pomoje brez blokad ker gre isto z ali brez Dizo pa imam 51

Lp
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a Ledy »

Prej sem pozabil dopisat se da je glava pobrusena tako da ima robcka samo se kake 0,5mm dihtnge vmes pa nimam. Kompresija je ok
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

če gre isto z ali brez airboxa potem ali je dellorto slab in kje vleče bencin mimo?
kakšne barve je svečka ?
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a Ledy »

Svečka je bla temno rjava ko sem nazadnje gledal. Kako je pa slab ferg pa nevem ampak pomoje da bi mogel delat. A lahko dam gor 15/15? To je edini ki ga se imam na rezervi. Koleno mam pa 12mm notranje ne stransko.

Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ne sej čudno da bi bil samo štantgas problem, ne vem točno kako ima SHA dellorto to uravnavano ker nima posebej dize za štantgas.
kako si pa elektriko nastavil??
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a Ledy »

Dal sem na sredino. Kako naj bi se ta elektrika sploh nastavljala? To je ta brezplatinska elektrika na 2 tuljavi...
Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Vijak je na sredini utorov? Ima tvoj blok motorja utisnjeni 2 črtici?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos A5 problem štantgasa

Odgovor Napisal/-a prlek »

V osnovi se skoraj vsi vplinjači za prosti tek nastavljajo z drsnikom. Vijak premika drsnik gor ali dol. Vzemi filter dol in poglej ali se ti drsnik sploh vsede do konca ko spustiš gas.
Odgovori