Tomos APN - sklopka drži

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
nobody123
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Okt 29, 2016 1:44 pm

Tomos APN - sklopka drži

Odgovor Napisal/-a nobody123 »

Pozdravljeni.

Imam problem pri Tomos APN in sicer sklopka drži kljub pritisku na ročico (ko dam v prestavo motor kljub pritisku na ročico rahlo vleče naprej). Nastavno matico sklopke sem probal še bolj priviti (ni bilo nič drugače,bolj trd pritisk na ročico je bil potreben, aksa pa je hodila not in ven normalno) in odviti, vendar ni nič pomagalo. Mi je pa čudno, da, če z roko na rahlo zategnem nastavno matico, pride ta pregloboko (lukna za razcepko je komaj da pri utorih nastavne matice.. tukaj sumim, da mi pri sklopki nekaj manjka, ali pa da bi jo moral podložiti? ).
1.1.jpg
Blok motorja sem nato vzel dol, sklopko vzel ven in jo razstavil. V sklopko sem dal nove tri lamele. Sestavil sem jo tako, kot je oštevilčeno na spodnji sliki (od 9 proti 1). Pri tem sem pazil, da sem jo pravilno sestavil nazaj (izboklina ploščice na vboklino druge ploščice, vmes pa lamela + vzmetna podložka/ploščica)
IMG_20180624_120813.jpg
Problem ostaja isti.. Kaj mi predlagate?
Hvala za pomoč že v naprej in lep pozdrav!
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: Tomos APN - sklopka drži

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

Razstavi plošče z vzmetmi in jih obrni, saj štift ne stisne plošče skupaj. Obrabljen je utor na plošči z vzmetmi.
nobody123
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Okt 29, 2016 1:44 pm

Re: Tomos APN - sklopka drži

Odgovor Napisal/-a nobody123 »

tomaz30 napisal/-a: Ne Jun 24, 2018 8:21 pm Razstavi plošče z vzmetmi in jih obrni, saj štift ne stisne plošče skupaj. Obrabljen je utor na plošči z vzmetmi.
Hvala majstr, res je bil utor obrabljen. Zdaj dela tako kot more :)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos APN - sklopka drži

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Lahko dodaš eno plato zadaj in odvzameš dve fedri ven, ker štirje fedri lepše razporedijo silo na lamele pa tudi bolj mehko je za stisnit in ne zdrsne pa tudi ne rabiš tiste vzmeti, da ti tišči narezen tam pri zajli.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos APN - sklopka drži

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

DaNiLo napisal/-a: To Jun 26, 2018 7:46 pm Lahko dodaš eno plato zadaj in odvzameš dve fedri ven, ker štirje fedri lepše razporedijo silo na lamele pa tudi bolj mehko je za stisnit in ne zdrsne pa tudi ne rabiš tiste vzmeti, da ti tišči narezen tam pri zajli.
kero plato točno in kam se da?
tomos 4 life
nobody123
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Okt 29, 2016 1:44 pm

Re: Tomos APN - sklopka drži

Odgovor Napisal/-a nobody123 »

tomostuner napisal/-a: To Jun 26, 2018 8:03 pm
DaNiLo napisal/-a: To Jun 26, 2018 7:46 pm Lahko dodaš eno plato zadaj in odvzameš dve fedri ven, ker štirje fedri lepše razporedijo silo na lamele pa tudi bolj mehko je za stisnit in ne zdrsne pa tudi ne rabiš tiste vzmeti, da ti tišči narezen tam pri zajli.
kero plato točno in kam se da?
Predvidevam da DaNiLo misli, da bi dodal še eno plato z izboklinami (v moji prvi objavi - druga slika, plata s št. 9).
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos APN - sklopka drži

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Zadaj dodaš eno plato pa je in pa 4 fedre. Ja plato št.9 iz tvoje slike.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori