Pony express gorivo

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Imam eno vprašanje.za marsi koga bo to trapasto meni pač ni.Namreč iz nostalgije sem si nabavil pony expressa ki ga bom porihtal kot so bili tovarniško.No vsaj probal se bom približati temu.Imam pa problem ker nevem kaj tankat.Če se spomnim iz otroštva smo takrat tankali 98 oktansko mešanco.Torej kako je sedaj z tem ker nikoli po otroštvu nisem imel nobenga mopeda pa res nevem kako in kaj.
Hvala že vnaprej za pomoč.
Lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a prlek »

rado7rado napisal/-a: So Jun 09, 2018 6:39 pm Imam eno vprašanje.za marsi koga bo to trapasto meni pač ni.Namreč iz nostalgije sem si nabavil pony expressa ki ga bom porihtal kot so bili tovarniško.No vsaj probal se bom približati temu.Imam pa problem ker nevem kaj tankat.Če se spomnim iz otroštva smo takrat tankali 98 oktansko mešanco.Torej kako je sedaj z tem ker nikoli po otroštvu nisem imel nobenga mopeda pa res nevem kako in kaj.
Hvala že vnaprej za pomoč.
Lp
Aja? Ni nekdaj bilo 86 oktansko gorivo? Kakorkoli, danes za ponija tankaj normalni 95 oktanski bencin z 2% mešanico. Torej v 5L bencina naliješ 100ml olja oziroma en deci.
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Hvala.To je navadno olje ali kako posebno?Ker sem enkrat videl na bencinski da je ena oseba tankala v moped in dolivala potem eno olje ki je imelo nek dozator.
Lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a prlek »

rado7rado napisal/-a: So Jun 09, 2018 9:27 pm Hvala.To je navadno olje ali kako posebno?Ker sem enkrat videl na bencinski da je ena oseba tankala v moped in dolivala potem eno olje ki je imelo nek dozator.
Lp
Olje za dvotaktne motorje.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a matijag »

Tako je... S tem, da smo včasih morali doliti tega olja vsaj 4 % in so se nalagale obloge vsepovsod in iz izpuha je kapljalo, - vsaj masten je bil. Sedaj s kvalitetnimi olji ki bolje izgorevajo pa teh težavc skorajda ni.

Pa bencin je bil osvinčen.
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Hvala za odgovore.Sem pa včeraj tudi osebno enega vprašal pa je rekel da on v apn 6 daje 4% mešanco iz 98 bencina ter nekega olja ki pa sem pozabil kako se mu reče.Zdaj ali je res ali me je pa naf..al to pa nevem.
Hvala še nekrat
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Sem se spomnil za on dodatek ki ga da zraven.Imenuje se ventil plus.Zakaj on tanka 98 in doda le ta ventil plus?Ima pa kot sem rekel apn 6 iz nekje 80-ih.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Za dvotaktne motorje nima veze dodatek ventil plus, kateri je nadomestek svinca v bencinu. To se toči v oldtimer štiritaktna vozila za mazanje ventilov.

Ne vem zakaj 98 oktanski, saj z 95 deluje enako dobro pa še cenejši je :D

Uglavnem če kupiš kvalitetno olje za mešanico (za dvotaktne motorje) lahko delaš brez težav 2% mešanico, kar je več je samo gost moder dim iz avspuha, nabiranje saj in kapljanje olja iz avspuha.

Mogoče za zanimivost se splača preletet čez ti dve temi:
https://mopedist.si/viewtopic.php?f=7&t=246
https://mopedist.si/viewtopic.php?f=7&t=155

EDIT: haha pa ravno jaz sem takrat tankal 98 oktanca v atx, ko sem odprl temo od goriva :D, uglavnem tankal sem že oboje ampak ni blo neke razlike in tako sem večinoma na 95 oktancu (+olje 2 do 3%, da nebo pomote)
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Hvala za odgovor in dodana linka.lp
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Pony express gorivo

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Torej je za pony expressa vredu 2-3% mešanca 95 oktanskega bencina.Torej na 5 litrov bencina se da 1dcl olja.Priporočljivo sintetično olje za dvotaktne motorje castrol power 1 tts 2t.
Odgovori