Tomos apn 6 - Težava s sklopko

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Black_Racer
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Apr 20, 2016 8:52 pm

Tomos apn 6 - Težava s sklopko

Odgovor Napisal/-a Black_Racer »

Pozdravljeni, imam apn6, ker se mi je stara zajla za sklopko natrgala sem kupil novo seveda kopijo, ta je za dober cm krajša, ohišje zajle tudi slabi cm krajše, ampak tukaj ni problem ker sklopka pravilno deluje, vidim da je problem ko imam zajlo napeljano točno tako kot sem imel staro napeljano je hudo trda sklopka da prav škrta notri kot da se bo strgala, ko jo popolnoma sprostim in še to sprostim da štrli daleč stran od motorja da ni nič ovinkov, je pa mehkejša ampak še vedno ne pol tako mehka kot s staro zajlo.
Imajo ohišja zajle (Bobncuki) te kopije res tako slabo narejeno da je full občutljivo na vsaki mali ovinek že?

Kopija zajla pride 2,20€, bi se splačalo mogoče original zajlo kupit, bi bilo enako kot s staro? Pa kje se jo kupi?
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Tomos apn 6 - Težava s sklopko

Odgovor Napisal/-a franc »

Namaži zajlo (olje, mast,.. ) .
lp
Black_Racer
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Apr 20, 2016 8:52 pm

Re: Tomos apn 6 - Težava s sklopko

Odgovor Napisal/-a Black_Racer »

Vse sem full podmazal pa nič ne pomaga, zgleda je bovden ker je kopija zanič, pregrob ali kaj in preveliko trenje ...
Kje se še dobijo originalne tomos zajle ali pa zajle ki so kvalitetnejše?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos apn 6 - Težava s sklopko

Odgovor Napisal/-a prlek »

Black_Racer napisal/-a: Če Maj 10, 2018 6:23 pm Vse sem full podmazal pa nič ne pomaga, zgleda je bovden ker je kopija zanič, pregrob ali kaj in preveliko trenje ...
Kje se še dobijo originalne tomos zajle ali pa zajle ki so kvalitetnejše?
Poskusi spodnji konec zajle zavrtet v desno ali levo in sestavi. Meni je tak pomagalo pri gas zajli.
Black_Racer
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Apr 20, 2016 8:52 pm

Re: Tomos apn 6 - Težava s sklopko

Odgovor Napisal/-a Black_Racer »

prlek napisal/-a: Če Maj 10, 2018 8:23 pm
Black_Racer napisal/-a: Če Maj 10, 2018 6:23 pm Vse sem full podmazal pa nič ne pomaga, zgleda je bovden ker je kopija zanič, pregrob ali kaj in preveliko trenje ...
Kje se še dobijo originalne tomos zajle ali pa zajle ki so kvalitetnejše?
Poskusi spodnji konec zajle zavrtet v desno ali levo in sestavi. Meni je tak pomagalo pri gas zajli.
Bom poskusil, hvala za nasvet :)
Black_Racer
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Apr 20, 2016 8:52 pm

Re: Tomos apn 6 - Težava s sklopko

Odgovor Napisal/-a Black_Racer »

Prlek, sem dal najmanj 5 x narazen in skupaj, jo vrtel v vse možne smeti ampak nič ne pomaga, ni druge kot da je bovden od znotraj pregrob in preveliko trenje
Odgovori