tomos brezplatinska elektrika problem...

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Ojla gre se za problem pri elektrikah in sicer imam indijsko brezplatinsko 12v 80w in pa tomosovo aet elektriko brezplatinsko in sicer kupil sem novo primarno tuljavo ker mi je na indijskem prejsno sezgalo zaj sem pa kupo novo seveda namontiram dela use lepo a po 10min vožnje tuljavo zopet sežgalo skurilo kje tici problem nimam pojma vse sem raziskal ce bi bilo kaj v stiku pa nic.... klicem v trgovino vredi posljejo novo danes zmontiram pa sem namensko laufal samo minutko ali dve nato snamem magnet in potipam tuljavo tuljava vroča ko prasi** dlje nisem niti hotel silit ker bi verjetno unicil tudi to... ce ima kdo kaksne izkusnje bi bil hvaležen!!!
Slika

Zaj pa ker moram stalno nekaj prckat z tem sem sel se naprej mam pa seveda se aet brezplatisnki vzig a ni bilo orig tuljave ker je bila fuc nekaj natrgana zato sem hoto dat notri tole novo ko sem jo kupil ampak ni vazno kako dam strom skupaj in kako stelam predvzig motor ne uzge iskro da ampak ko hoces uzgat samo poci iz auspuha kot sam hudic zakaj pa je to mi pa jasno ni ce ima kdorkoli kaksno idejo bi bil vesel pomoci :) Slika
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kakšno zunanjo tuljavo uporabljaš na indijskem in kakšno na Aet vžigu?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a filius »

Indiska tuljava BP dela na AET stromu. Imam js tako na enem mopedu.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

automatic_7 napisal/-a: So Apr 14, 2018 10:42 am Kakšno zunanjo tuljavo uporabljaš na indijskem in kakšno na Aet vžigu?
uporabljam isto tuljavo saj so iste ali se motim pac 1 priklop imajo iz notranje tuljave pa eno za maso imam jih sicer vec znanjih tuljav ampak na vseh pise aet
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

filius mogoče pa aet tuljava ne dela na indijskem?

Kako si pa obrnil aet štrom, ker na sliki indijski ima spodej navitje za vžig, pri aet mora bit na vrhu in vijaki nekje na sredini utora oz kakšn mm od sredine v smeri vrtenja motorja. Če sem prav razumel si dal indijsko navitje na Aet ploščo in magnet in motor ne vžge?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a filius »

Aet navitje + indijski magnet +indijska ali aet špula, ima iskro ampak ne na pravem mestu
Aet navitje + Aet magnet + indijska špula deluje BP
Indijsko navitje + indijski magnet + aet špula deluje BP

Drugače pa čim bolj stran od teh indijskih štromov, če sem ga kje imel sem ga raje za platinskega zamenjal.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
tadejkavas
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jan 02, 2019 3:32 am

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a tadejkavas »

Kako si rešil to težavo imam jo tudi jaz in niman pojma kako jo naj odpravim
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tadejkavas napisal/-a: Sr Jan 02, 2019 3:35 am Kako si rešil to težavo imam jo tudi jaz in niman pojma kako jo naj odpravim
Poskusi zamenjati še vžigalno tuljavo, da bi se lastnosti magneta spremenile pa dvomim
tadejkavas
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jan 02, 2019 3:32 am

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a tadejkavas »

Sem danes se zamenjal cin spulo in se spet pregreva pa sem jo vezal direkt k cin spuli pa se za vsak slucaj se odklopil rumeno luc za luci🤨🤨🤨
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos brezplatinska elektrika problem...

Odgovor Napisal/-a filius »

tadejkavas napisal/-a: Sr Jan 02, 2019 12:55 pm Sem danes se zamenjal cin spulo in se spet pregreva pa sem jo vezal direkt k cin spuli pa se za vsak slucaj se odklopil rumeno luc za luci🤨🤨🤨
Če imaš indijski štrom, ga zamenjaj z iskrinim. Indijski štromi so znani po pregrevanju in crkovanju.

Tuljava lahko ostane indijska, magnet + navitje pa bora biti od iskre. Ta konfiguracija dela pri enem poštarju tu pri nas že par let. Nippon štrom mu je crknil 2x v enem letu.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori