Apn6

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Apn6

Odgovor Napisal/-a likjar »

Lep pozdrav!

Imam Tomosa Apn6 letnik 85, original nic predelanega. Problem je v tem da ko je motor mrzel vzge normalno in tudi v prostem teku tece normalno, ko pa se segreje na delovno temp. pa brez dodajanja gaza v prostem teku motor crkne. Ce potem nastavim prosti tek visje pri ogretem mororju, pa ko je mrzel gre v obrate kot da hoce poleteti. Ugotovil sem tudi da nima prave moci taksne kot je imel prej in obcasno tudi cukne. Ali bi mogoce mogel menjati bat ali kondenzator?

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Apn6

Odgovor Napisal/-a prlek »

likjar napisal/-a: Sr Apr 04, 2018 10:30 am Lep pozdrav!

Imam Tomosa Apn6 letnik 85, original nic predelanega. Problem je v tem da ko je motor mrzel vzge normalno in tudi v prostem teku tece normalno, ko pa se segreje na delovno temp. pa brez dodajanja gaza v prostem teku motor crkne. Ce potem nastavim prosti tek visje pri ogretem mororju, pa ko je mrzel gre v obrate kot da hoce poleteti. Ugotovil sem tudi da nima prave moci taksne kot je imel prej in obcasno tudi cukne. Ali bi mogoce mogel menjati bat ali kondenzator?

Hvala za odgovore
Lahko je prebogata zmes. Očisti filter in kar cel vplinjač. Motor nastavi ko je vroč. Če imaš mešanico še od lani jo tudi probaj menjat. Je pa tudi razlika v delovanju, če je zunaj mrzlo ali pa toplo. Bat in kondenzator pusti na miru, ker to nima veze.
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Apn6

Odgovor Napisal/-a likjar »

Mešanica je nova (2,5%), uplinjač očiščen 2x z čistilom za uplinjače, 1x prekuhan (pol ure vretja), edino filtra res nisem preveril. Preveril sem tudi predvžig in je točno 1,5mm tudi platine so na 0,4mm, nimam več idej :) Vžge iz prve brez zauha ampak ko se segreje crkne in ga niti nemorem vžgati da ne bi dodal gaza, plus nima prave moči. Svečka je kavne barve.
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Apn6

Odgovor Napisal/-a likjar »

No z zamenjavo uplinjača je bil problem rešen :) in hvala prlek-u za tako hiter odgovor :)
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Apn6

Odgovor Napisal/-a prlek »

likjar napisal/-a: Če Apr 05, 2018 12:06 pm No z zamenjavo uplinjača je bil problem rešen :) in hvala prlek-u za tako hiter odgovor :)
Kaj imaš za vplinjač binga ali dellorta?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Apn6

Odgovor Napisal/-a A5f »

Če je letnik 85 je verjetno bing. Jaz bi najprej preveril filter
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Apn6

Odgovor Napisal/-a likjar »

Bing je ja, filter pa zgleda ok, nic zapacan ☺️
Odgovori