Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Ojla sestavljam apeenko z novimi alpino bloki in airsal 65cc cilindrom in sicer gor bo dellorto 21 uplinjac in navaden štrom saj bo to za skoraj vsakodnevno voznjo in me razni sportni vzigi ne zanimajo saj so za v hrib obup hehe "vem saj imam doma narejen baterijski strom na sl cilindru in mi ni bilo usec" dobro zaj pa edina zadeva ki me se muci je torej izpuh kaj dati gor da bo to spilalo tako kot treba. to da po merah vem ampak a se bo javil kaksen kandidat da bi mi to napravil in seveda da je izpuh kot se zagre ne pa da bi imel moped moc v nizkih ali kaj podobnega... sepravim isce se mojster ki dela izpuhe po merah ce ima kdo kak kontakt bi bil zelo hvaležen ali pa ce se kdo javi kar sam :D :) :?:
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a Berty »

Cerosmokker napisal/-a:Ojla sestavljam apeenko z novimi alpino bloki in airsal 65cc cilindrom in sicer gor bo dellorto 21 uplinjac in navaden štrom saj bo to za skoraj vsakodnevno voznjo in me razni sportni vzigi ne zanimajo saj so za v hrib obup hehe "vem saj imam doma narejen baterijski strom na sl cilindru in mi ni bilo usec" dobro zaj pa edina zadeva ki me se muci je torej izpuh kaj dati gor da bo to spilalo tako kot treba. to da po merah vem ampak a se bo javil kaksen kandidat da bi mi to napravil in seveda da je izpuh kot se zagre ne pa da bi imel moped moc v nizkih ali kaj podobnega... sepravim isce se mojster ki dela izpuhe po merah ce ima kdo kak kontakt bi bil zelo hvaležen ali pa ce se kdo javi kar sam :D :) :?:
Mogoče tema bolj kot sem spada v Iščem/Nudim, tam je tudi nekaj odprtih tem od izdelovalcev izpuhov po merah?
Drugače pa seveda je bolje narediti izpuh za mere tvojega cilindra, če že daš 65ccm kit gor. :D
APN4M 83'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a prlek »

predstavi v moj projekt, da se ti sproti pomaga, bo bolje. Dellorto 21 bo preveč za original airsal 65, ti priporočam 17.5 do 19 maximalno. Probaj dat gor kakšen tecnigas plus, pomoje se more dobro obnest. Če ne druga ima vsaj stinger pravi za kubaturo. Cilinder je tale spodnji?
Priponke
cilinderkit-airsal-65cc-tomos-a55-apn6-revival-streetmate-a35.jpg
izpuh-tecno-plus-crom-tomos-a3-a35.jpg
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

prlek napisal/-a:predstavi v moj projekt, da se ti sproti pomaga, bo bolje. Dellorto 21 bo preveč za original airsal 65, ti priporočam 17.5 do 19 maximalno. Probaj dat gor kakšen tecnigas plus, pomoje se more dobro obnest. Če ne druga ima vsaj stinger pravi za kubaturo. Cilinder je tale spodnji?

Da cilinder je ta kot si ga pokazal na sliki zakaj bi bil pa ta uplinjac prevelik saj je le za 2mm vecji od 19ke in mislim da to nima neke vloge saj ima sesalno luknjo fi 20 in tisti 1mm nima neke vloge ce se motim me naj nekdo popravi glede izpuha mi pa prosim ne omenjaj o izpuhov ki delajo na nizkih oz niskih do srednjih obratih... iscem nekaj da bo lahko cilinder konkretno zapeu ce ne drugace izpuh po merah a za tako stvar iscem mojstra ki se z tem ukvarja
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a prlek »

Cerosmokker napisal/-a:
prlek napisal/-a:predstavi v moj projekt, da se ti sproti pomaga, bo bolje. Dellorto 21 bo preveč za original airsal 65, ti priporočam 17.5 do 19 maximalno. Probaj dat gor kakšen tecnigas plus, pomoje se more dobro obnest. Če ne druga ima vsaj stinger pravi za kubaturo. Cilinder je tale spodnji?

Da cilinder je ta kot si ga pokazal na sliki zakaj bi bil pa ta uplinjac prevelik saj je le za 2mm vecji od 19ke in mislim da to nima neke vloge saj ima sesalno luknjo fi 20 in tisti 1mm nima neke vloge ce se motim me naj nekdo popravi glede izpuha mi pa prosim ne omenjaj o izpuhov ki delajo na nizkih oz niskih do srednjih obratih... iscem nekaj da bo lahko cilinder konkretno zapeu ce ne drugace izpuh po merah a za tako stvar iscem mojstra ki se z tem ukvarja
Še enkrat si preberi kaj pišeš, malo si poglej za kakšno območje je original cilinder narejen in česa je sposoben dati od sebe kot original. Če boš vse to razumel še dam kakšen nasvet ampak takim pametnjakovičem pa več ne pomagam, ker mi je zmeraj žal.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a matijag »

Moped za v hrib in platinski vžig, izpuh pa za visoke... to ne gre skup.
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

prlek napisal/-a:
Cerosmokker napisal/-a:
prlek napisal/-a:predstavi v moj projekt, da se ti sproti pomaga, bo bolje. Dellorto 21 bo preveč za original airsal 65, ti priporočam 17.5 do 19 maximalno. Probaj dat gor kakšen tecnigas plus, pomoje se more dobro obnest. Če ne druga ima vsaj stinger pravi za kubaturo. Cilinder je tale spodnji?

Da cilinder je ta kot si ga pokazal na sliki zakaj bi bil pa ta uplinjac prevelik saj je le za 2mm vecji od 19ke in mislim da to nima neke vloge saj ima sesalno luknjo fi 20 in tisti 1mm nima neke vloge ce se motim me naj nekdo popravi glede izpuha mi pa prosim ne omenjaj o izpuhov ki delajo na nizkih oz niskih do srednjih obratih... iscem nekaj da bo lahko cilinder konkretno zapeu ce ne drugace izpuh po merah a za tako stvar iscem mojstra ki se z tem ukvarja
Še enkrat si preberi kaj pišeš, malo si poglej za kakšno območje je original cilinder narejen in česa je sposoben dati od sebe kot original. Če boš vse to razumel še dam kakšen nasvet ampak takim pametnjakovičem pa več ne pomagam, ker mi je zmeraj žal.
nočem igrati pametnjakoviča ampak pač delam na tem čemer mi temelji znanje glede na to da je to kit bi domneval da rabi nekaj kar dela v višjih obratih ne pa nekaj kar se obnaša kot apn lipnik kje pa bi naj izvedel karkoli info o tem cilindu pa ne vem ceprau sm obrniu ze skoraj cel internet in bi prosil ce mi prilimas kak link ali pa ti obrazlozis saj nismo vsi vsevedci.
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

matijag napisal/-a:Moped za v hrib in platinski vžig, izpuh pa za visoke... to ne gre skup.

nisem rekel da bo to moped ki se bo vozil le v hrib pac pa bo vsakodnevna voznja kjer vkljucuje kr ornk hribe aja pa elektrika ne bo platinska temvec bo brezplatinska 12v
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Kot izpuh si pa vrjetno mislil techingas next r? tale na spodnjem linku?
https://www.frcomoto.si/si/avtomatik-a3 ... kiran.html @prlek samo zanima me ce mogoce ves pod kateri model bi naj to spadalo ker jih je vec razlicnih in ne vem kater bi pasal gor na tale cilinder in da bi normalno stal na apn6s
houdre
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Nov 14, 2013 4:08 pm

Re: Tomos Apn6 Airsal 65cc cilinderkit

Odgovor Napisal/-a houdre »

Pozdravljeni, zanima kateri airsal kit 65ccm paše na Tomos 15 slc brez predelave blokov. Ali je isti kot za avtomatika?
Hvala za odgovor.
Odgovori