Elektrika A3 CEV

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a:haha čestitke za odkritje napake :D
čeprav po shemi, ki sem ti jo dal par postov nazaj naj bi prav za to skrbel nek upor v zadnji luči (št.13), da v primeru da ni žarnice gre preko upora na maso.
A deluje s tisto 12V tuljavo ??
Ne verjamem, da je prav tako. Mislim da je narobe zvezano in posledično ni iskre pri crknjeni žarnici. Lahko pa se tako vozi če hoče, ampak obvezno z vsaj nekaj žarnicami v žepu.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:haha čestitke za odkritje napake :D
čeprav po shemi, ki sem ti jo dal par postov nazaj naj bi prav za to skrbel nek upor v zadnji luči (št.13), da v primeru da ni žarnice gre preko upora na maso.
A deluje s tisto 12V tuljavo ??
Ne verjamem, da je prav tako. Mislim da je narobe zvezano in posledično ni iskre pri crknjeni žarnici. Lahko pa se tako vozi če hoče, ampak obvezno z vsaj nekaj žarnicami v žepu.
http://www.myronsmopeds.com/wp-content/ ... 976-86.jpg
še enkrat že objavljena shema v tej temi, poglej upor pod številko 13, skrbi da če žarnica pregori ima še vedno moder(iz mašine) kabel stik z maso
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a:
prlek napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:haha čestitke za odkritje napake :D
čeprav po shemi, ki sem ti jo dal par postov nazaj naj bi prav za to skrbel nek upor v zadnji luči (št.13), da v primeru da ni žarnice gre preko upora na maso.
A deluje s tisto 12V tuljavo ??
Ne verjamem, da je prav tako. Mislim da je narobe zvezano in posledično ni iskre pri crknjeni žarnici. Lahko pa se tako vozi če hoče, ampak obvezno z vsaj nekaj žarnicami v žepu.
http://www.myronsmopeds.com/wp-content/ ... 976-86.jpg
še enkrat že objavljena shema v tej temi, poglej upor pod številko 13, skrbi da če žarnica pregori ima še vedno moder(iz mašine) kabel stik z maso
Kolikor vem ima tuljava svojo ozemljitev, vsaj tako je bilo. Naj da moder kabel pri žarnici nekam na maso na grušt. Me zanima če bo iskra na svečki.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a: Kolikor vem ima tuljava svojo ozemljitev, vsaj tako je bilo. Naj da moder kabel pri žarnici nekam na maso na grušt. Me zanima če bo iskra na svečki.
če daš moder kablen na maso znabit da bo kaj pregorelo najbrž kondenzator, ker drugače nebi šlo preko upora na maso.
Pomoje je napravljeno tako, da je močnejša tuljava in lahko pelje iskro in žarnico, tudi na shemi tuljava(notranja) ni veznana na maso ampak na moder kabel in kondenzator.
To je posebna izvedba elektrike, zgleda so italijani imeli drugačen način razmišljanja ko so to delali :D

tukaj pa shema sicer za 12V na kateri so vsa notranja navitja vezana na maso že na plati:
http://www.myronsmopeds.com/wp-content/ ... 6-1991.jpg
baracuda
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Sep 13, 2017 9:47 am

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a baracuda »

Ja res je, moder kabel ni vezan direktno na maso ampak preko žarnice, ki služi kot upor. Po neki logiki si
predstavljam, da v kolikor moped ni tehnično izpraven v smislu osvetlitve, ne deluje .... Američani pač :lol:

Motor dela na org. tuljavo, ki pa so jo v veri, da ne deluje praktično uničili, ko so izpulili kabel za svečko,
jaz sem vse skupaj samo provizorično zvezal.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

baracuda napisal/-a:Ja res je, moder kabel ni vezan direktno na maso ampak preko žarnice, ki služi kot upor. Po neki logiki si
predstavljam, da v kolikor moped ni tehnično izpraven v smislu osvetlitve, ne deluje .... Američani pač :lol:

Motor dela na org. tuljavo, ki pa so jo v veri, da ne deluje praktično uničili, ko so izpulili kabel za svečko,
jaz sem vse skupaj samo provizorično zvezal.
Poglej še enkrat shemo,
zraven žarnice bi moral biti tudi upor v zadnji luči, in ta pomoje služi temu da v primeru pregorjene žarnice ima motor še vedno iskro
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hehe se na bolhi trenutno prodaja ena ta posebna elektrika če koga zanima :D

http://www.bolha.com/nadomestni-deli/de ... 3&kw=tomos
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

glede upora v zadnji luči pri tej izvedbi elektrike,
sem opazil v eni zadnji luči CEV iz italje, da ima vgrajen upor, tako da ko pregori žarnica motor še vedno ima iskro:
IMG_20181027_192452.jpg
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Za iskro je popolnoma drugo navitje. Neodvisno od bobine!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jkanoni napisal/-a: Po Okt 29, 2018 8:54 pm Za iskro je popolnoma drugo navitje. Neodvisno od bobine!
Dej preglej o čem je tekla debta v tej temi.
O elektriki znamke CEV in ne o nam dobro poznani elektriki iskra
Odgovori