Elektrika A3 CEV

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
baracuda
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Sep 13, 2017 9:47 am

Elektrika A3 CEV

Odgovor Napisal/-a baracuda »

Na mojem avtomatiku A3 `83 sem dobil ta kpl. elektrike, za katerega sploh ne vem, če deluje ter od katerega modela je. Gre za to, da ne dobim iskre v kolikor pa recimo držim gumb za hupo in "kurblam" pa ta deluje.
Motor je xx let stal in tudi lastnik ni več vedel kaj točno je narobe, razen razlage težav z elektriko. Ima morda kdo kakšno idejo ali je ta kpl. sploh primeren za moj motor.

Slika

Slika

Slika

Slika
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Po slikah sodeč gre za Ducattijevo elektriko 12V. Težko je povedati na daljavo kaj je narobe. Če imaš možnost pojdi do kakšnega avtoelektričarja da ti premeri vžigalno tuljavo. Če pri zaganjanju luč zagori pomeni, da je navitje za elektriko ( luč) v redu.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

izvozni model s smerniki, lep :) elektrika je pomoje original od tega mopeda (razn vžigalne tuljave)

A je bila tuljava sploh priklopljena, ker na prvi sliki je ni na mopedu?
Pa še tuljava na zadnji sliki je nova taiwanska(watyong) za iskrino 12V elektriko (ne vem če je kompatibilna s to).
Nisem pa prepričan da je to 12V elektrika ker ima dodatno navitje za smernike kar je značilno za 6V elektrike
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a A5f »

hupa ti deluje ker navitje za napajanje nima veze z vžigom, na tvojem mestu bi očistil in nastavil odpiranje platin da dobiš iskro...
baracuda
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Sep 13, 2017 9:47 am

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a baracuda »

vse sem nastavil po priročniku pa ne dobim iskre ..... pomoje je res težava v tuljavi, mi lahko nekdo pove katero tuljavo moram kupit
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

baracuda napisal/-a:vse sem nastavil po priročniku pa ne dobim iskre ..... pomoje je res težava v tuljavi, mi lahko nekdo pove katero tuljavo moram kupit
kaj piše na magnetu? iz slike se slabo vidi
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a matijag »

Na kondenzato rju so prilotane 3 žice -če prav vidim- 2 črni in rumena ? Iz statorja grejo ven 4 žice- kaj niso ponavadi 3? Črna rumena in zelena?
Če drugače povem... ima 3 navitja. Prvo za luči ima rumeno žico, tisto manjšenavitje ima zeleno ali rjavo? za žmigovce ali štop luč. In tretje navitje (bi moralo bit na zgornji strani statorja, mogoče pa je vseeno) ima črno žico, ki gre na platine, kondenzator, tuljavo in stikalo za ugasnit.

Si preveril če ima tuljava maso?
baracuda
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Sep 13, 2017 9:47 am

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a baracuda »

- Na magnetu piše samo CEV ( pomoje je to firma ki dela štrom, ta napis je na vseh el. komponentah )

- ja zadeva ima 4 navitja in dve črni žici na kondenzatorju ... pojma nimam kaj so čaral

- očitno bom moral kupit cel štrom nov
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

baracuda napisal/-a:- Na magnetu piše samo CEV ( pomoje je to firma ki dela štrom, ta napis je na vseh el. komponentah )

- ja zadeva ima 4 navitja in dve črni žici na kondenzatorju ... pojma nimam kaj so čaral

- očitno bom moral kupit cel štrom nov
Aja to ni ducati eletrika pole je CEV (tudi italijan :D )
Dej poberi eno žarnico vn da ugotovimo ali je 12V al 6V
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Elektrika A3

Odgovor Napisal/-a matijag »

Potem ima ločena navitja za stop luč in žmigavce. Še nisem videl takega.
Odgovori