Tomos A35 ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

A5f napisal/-a:premala diza preveč zraka? sem lokalni popoldanc za tomose in zadnje čase opažam da avtomatiki rabijo večjo dizo da normalno grejo...
tudi jaz sem pred parimi meseci obnavljal eno a35 mašino in po menjavi dize z večjo dobil dosti boljše rezultate sploh na moči pri nižjih obratih
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matijag »

Imajo malo premajhne dize zaradi katalizatorja v originalnem izpuhu. Tudi mazanje z ločeno črpalko za olje je za moje pojme prešvoh. Pri Tomosu se mora malo pocediti iz avspuha... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mayko
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: To Avg 18, 2020 9:08 am

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Mayko »

Zivjo imam tomos a35s 1996 letnik in mi motor vzge samo z zauhom dol in potem ko se prizge se kar ugasne. Ko sem ga ga kupil je prejsni lastnik rekel da je menjal svecko zdaj pa nevem kaj bi bilo lahko narobe. Olje sem menjal vceraj ker ga ni bilo skoraj nic in ja. Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Mayko napisal/-a: Sr Avg 19, 2020 9:37 pm Zivjo imam tomos a35s 1996 letnik in mi motor vzge samo z zauhom dol in potem ko se prizge se kar ugasne. Ko sem ga ga kupil je prejsni lastnik rekel da je menjal svecko zdaj pa nevem kaj bi bilo lahko narobe. Olje sem menjal vceraj ker ga ni bilo skoraj nic in ja. Lp
Glede na to da bi olja v menjalniku bi znal bit kriv semering pri sklopki.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Mayko napisal/-a: Sr Avg 19, 2020 9:37 pm Zivjo imam tomos a35s 1996 letnik in mi motor vzge samo z zauhom dol in potem ko se prizge se kar ugasne. Ko sem ga ga kupil je prejsni lastnik rekel da je menjal svecko zdaj pa nevem kaj bi bilo lahko narobe. Olje sem menjal vceraj ker ga ni bilo skoraj nic in ja. Lp
Ko že govorimo o dizi, kakšna velikost dize je torej pravilna za normalno delovanje. Imam a35 in zavit izpuh v črko S.
LP.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a prlek »

jerjer napisal/-a: Če Sep 10, 2020 9:07 am
Mayko napisal/-a: Sr Avg 19, 2020 9:37 pm Zivjo imam tomos a35s 1996 letnik in mi motor vzge samo z zauhom dol in potem ko se prizge se kar ugasne. Ko sem ga ga kupil je prejsni lastnik rekel da je menjal svecko zdaj pa nevem kaj bi bilo lahko narobe. Olje sem menjal vceraj ker ga ni bilo skoraj nic in ja. Lp
Ko že govorimo o dizi, kakšna velikost dize je torej pravilna za normalno delovanje. Imam a35 in zavit izpuh v črko S.
LP.
Kolikor vem je 51 ali 52 original velikost
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a void »

šaltomatiK napisal/-a: So Sep 02, 2017 12:30 pm
A5f napisal/-a:premala diza preveč zraka? sem lokalni popoldanc za tomose in zadnje čase opažam da avtomatiki rabijo večjo dizo da normalno grejo...
tudi jaz sem pred parimi meseci obnavljal eno a35 mašino in po menjavi dize z večjo dobil dosti boljše rezultate sploh na moči pri nižjih obratih
Koliko si dal dizo da je šel boljše? Jaz sem kupil novega dellorta 14/12 in je bila noter 53 diza. Ampak imam občutek da ga malo zmanjkuje ko pride do visokih obratov. Zdej pa ne vem ali je to zaradi dize ali ne.
Odgovori