Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a franc »

V navodilih piše 12v. Navitje je drugačno kot na Apn-u (6v) , na magnetu je 12v, nisem ga pa nikoli pomeril. (zraven je bil vtikač, pa ga nikoli nisem našel takrat ko sem imel voljo (in možnost) da bi probal) .
lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

franc napisal/-a:V navodilih piše 12v. Navitje je drugačno kot na Apn-u (6v) , na magnetu je 12v, nisem ga pa nikoli pomeril. (zraven je bil vtikač, pa ga nikoli nisem našel takrat ko sem imel voljo (in možnost) da bi probal) .
lp
samo potem bel pokrov ni original, razn če imaš T4.5 ? samo 12V brez zunanje tuljave še nism videl
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a Pich »

Pri izvenkrmnem motorju, pa res ni važna voltaža. Itak nima tuljave za luči in zato je ta elektrika neuporabna za na 4-ko.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a franc »

Nebi vedel, moj izvenkrmni motor je letnik 79-80 (ne vem točno na pamet) in ima tuljavo in priklop za "luči" (verjetno za pozicijske luči ali kaj podobnega) .
Malo smo mimo teme.
lp
Evo takle isti, levo od "klipsne" za pokrov je priklop za elektriko
https://i.ytimg.com/vi/igXBqtAyNa4/maxresdefault.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

franc napisal/-a:Nebi vedel, moj izvenkrmni motor je letnik 79-80 (ne vem točno na pamet) in ima tuljavo in priklop za "luči" (verjetno za pozicijske luči ali kaj podobnega) .
Malo smo mimo teme.
lp
Evo takle isti, levo od "klipsne" za pokrov je priklop za elektriko
https://i.ytimg.com/vi/igXBqtAyNa4/maxresdefault.jpg
ja to vem, debata je bla samo o tem al ima notranjo ali zunanjo tuljavo za iskro
(kabel svečke gre direkt v mašino ali je zunaj tuljava) ?
če piše 12V na magnetu je bil najverjetneje že kaj menjan, navodila pa tudi nevem če imaš prava ker:
https://postimg.cc/image/8od7hp6mj/
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a franc »

Platine, vse je identično Apn-u (vse je še originalno, edino kar sem menjal je bat, pa še tega nebi bilo treba, pa enkrat davno sem menjal kondenzator) . Bom pogledal, če se še kje valjajo navodila (malo veliko časa je že minilo) . Prvi lastnik.
lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

franc napisal/-a:Platine, vse je identično Apn-u (vse je še originalno, edino kar sem menjal je bat, pa še tega nebi bilo treba, pa enkrat davno sem menjal kondenzator) . Bom pogledal, če se še kje valjajo navodila (malo veliko časa je že minilo) . Prvi lastnik.
lp
uglavnem smo zašli,no če si prvi lastnik potem verjamem da je možno da ima tvoj že 12V ker je verjetno en zadnjih z belim pokrovom (oranžen tomos napis ter oznaka T4S)
čeprav v tem članku piše drugače: http://shrani.si/f/2m/kF/2KTuMGWa/qa5g9 ... resize.jpg
ampak tukaj smo debatjrali samo glede vžigalne tuljave, na prejšnji strani si napisal:
franc napisal/-a: Si prepričan?
Če se ne motim ima moj motor za čoln (T4) 12v elektriko in notranjo tuljavo.
lp
a ima res notranjo vžigalno tuljavo al je zunaj zravn cilindra in gre potem iz nje kabl na svečko?
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a franc »

Sigurno je notranja (čisto navadna črna). Ko sem bil mulc sem hotel vse skupaj prestaviti (zamenjati, da bi imel 12v elektriko)na Apn-a. Samo oče ni bil ravno navdušen, pa še nisem bil čisto prepričan, če je kaj drugače (na oko je identično) .
lp
carpenter
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Maj 19, 2016 7:54 am

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a carpenter »

No, če obstaja 12v notranja je to super, samo je očitno precej redka. Izgled mora ostati originalen, torej bo po vsej verjetnosti ostala 6v elektrika. Sicer sem že pred leti imel dva 6v mopeda in je svetilo "OK". Ali se da zadevo-svetilnost popraviti s kakšno boljšo žarnico..?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Obnova in predelava APN 4, vprašanja..

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

carpenter napisal/-a:No, če obstaja 12v notranja je to super, samo je očitno precej redka. Izgled mora ostati originalen, torej bo po vsej verjetnosti ostala 6v elektrika. Sicer sem že pred leti imel dva 6v mopeda in je svetilo "OK". Ali se da zadevo-svetilnost popraviti s kakšno boljšo žarnico..?
ne edino 6V elektrika z dvojnim navitjem 20/15w (kot so jo imeli mopedi s serijsko zavorno lučjo(15slc,14m)) ti lahko pomaga da lahko daš močnejšo žarnico, 6V 17w je žal premalo za močnejšo žarnico
franc napisal/-a:Sigurno je notranja (čisto navadna črna). Ko sem bil mulc sem hotel vse skupaj prestaviti (zamenjati, da bi imel 12v elektriko)na Apn-a. Samo oče ni bil ravno navdušen, pa še nisem bil čisto prepričan, če je kaj drugače (na oko je identično) .
lp
zanimivo, no če bo kdaj prilika poslikaj to zadevo ;)
Odgovori