Elektrika APN 6

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kaj ne deluje?
Izklop in hupa? Če stisneš oba hkrati motor ugasne?
Kje točno si prijel motor ko te je streslo?
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a janlavric »

Ne deluje nobena tipka, zato sem ugasnil tok da sem potegnil kapco s svecke drzal sem pa za balanco in me je usekalo. Sepravi sm drzal balanco in svecko, ce pa samo z eno roko drzim karkoli pa nic ne trese.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Če držiš za kapico svečke in hkrati še en kovinski del mopeda je normalno da strese :)
Zakaj nisi dal v prestavo in spustil sklopko

Si poskusil hkrati stisnit tipko za hupo in izklop?
Pred menjavo stikala je vse delalo oz. zakaj si menjal stikalo?
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a janlavric »

Gre se za avtomatika, ne za apn, stikalo je pa enako..
Obnavljam motor in sem ga ravno danes sestavil in vzgal prvic po dveh mescih od zacetka obnove. Pred zacetkom je vse delovalo kakor treba, stikalo sem pa menjal ker je bilo grdo in polomljeno in ne sovpada s stanjem po obnovi.

Drzal sem za gumijasto rocko na balanci ko me je vsekalo.. :lol: vse enkrat prvic

Jutri probam s starimi daljsimi vijaki in sporocim ce je samo to, ker mi je cudno da nobena tipka ne deluje, zalotano je pa enako kot na prejsnjem stikalu ( nisem jaz lotal :D )
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a janlavric »

Tele stvari povezane z elektriko mi ravno ne gredo od rok :cry:
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

janlavric napisal/-a: So Mar 21, 2020 11:12 pm Gre se za avtomatika, ne za apn, stikalo je pa enako..
Obnavljam motor in sem ga ravno danes sestavil in vzgal prvic po dveh mescih od zacetka obnove. Pred zacetkom je vse delovalo kakor treba, stikalo sem pa menjal ker je bilo grdo in polomljeno in ne sovpada s stanjem po obnovi.

Drzal sem za gumijasto rocko na balanci ko me je vsekalo.. :lol: vse enkrat prvic

Jutri probam s starimi daljsimi vijaki in sporocim ce je samo to, ker mi je cudno da nobena tipka ne deluje, zalotano je pa enako kot na prejsnjem stikalu ( nisem jaz lotal :D )
Ja potem so problem vijaki ki se ne dotikajo balance, sej tipka za hupo in izklop imata skupni pin na vijake in potem na maso (balanco).
Če stisneš obe hkrati gre izklop preko hupe kar pa ni najbolj zdravo ampak če v tem primeru izklopi motor je problem v vijakih.
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a janlavric »

Res so bili krivi samo vijaki, deluje normalno zdaj. Hvala.
gig969
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 16, 2021 8:13 pm

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a gig969 »

Mogoče ni prava tema, ampak pogovor teče v tej smeri. Imam flexerja 25 l. 2004 ki ima poleg sprednje luči pripravljene kable za žmigavce. Ko sem meril napetost teh žic z voltmetrom sem ugotovil, da ni napetosti na nobenem od kontaktov. Stikalo na balanci je serijsko s stikalom za žmigavce. Luč spredaj in zadaj z zavorno delujejo.
Želja je, da bi vgradil LED žmigavce z DC relejem za utripanje, pa bi rabil nasvet kako to naredit. Ali ta flexer sploh ima regulator? Če ga ima, me zanima kje? Ali je možno to kako izvest.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

gig969 napisal/-a: Ne Maj 16, 2021 8:28 pm Mogoče ni prava tema, ampak pogovor teče v tej smeri. Imam flexerja 25 l. 2004 ki ima poleg sprednje luči pripravljene kable za žmigavce. Ko sem meril napetost teh žic z voltmetrom sem ugotovil, da ni napetosti na nobenem od kontaktov. Stikalo na balanci je serijsko s stikalom za žmigavce. Luč spredaj in zadaj z zavorno delujejo.
Želja je, da bi vgradil LED žmigavce z DC relejem za utripanje, pa bi rabil nasvet kako to naredit. Ali ta flexer sploh ima regulator? Če ga ima, me zanima kje? Ali je možno to kako izvest.
verjetno imaš vse razen releja smernikov.
poglej ali imaš pod pokrovi nad mašino 2 kabla prosta.
gig969
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 16, 2021 8:13 pm

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a gig969 »

Ali lahko namesto AC regulatorja dam DC 12V regulator (3 pin)?
Na DC napetosti bi ledice lepše gorele. Tudi žaromet lahko na ta način lepše dela in z manjšo močjo če dela preko istega regulatorja. Ali prav razmišljam?
Zadnjič spremenil gig969, dne Ne Maj 16, 2021 10:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori