Elektrika APN 6

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

paketek napisal/-a:Vse še 1x preveril. Luči gorijo pač slabo. Žarnice so 6v 15w spredaj zadaj tudi. Če bo šel skozi tehničnega ok če ne bom pač moral reskirati 12v elektriko. Najbolje brezplatinsko vrjetno
6V 15w zadaj??? :!: Zadaj mora biti max. 5w žarnica saj tvoja elektrika proizvede 17w torej vsota moči sprednje in zadnje mora biti okrog 17w

Če daš 12V najbolje brezplatinsko ja :)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a filius »

automatic_7 napisal/-a:
paketek napisal/-a:Vse še 1x preveril. Luči gorijo pač slabo. Žarnice so 6v 15w spredaj zadaj tudi. Če bo šel skozi tehničnega ok če ne bom pač moral reskirati 12v elektriko. Najbolje brezplatinsko vrjetno
6V 15w zadaj??? :!: Zadaj mora biti max. 5w žarnica saj tvoja elektrika proizvede 17w torej vsota moči sprednje in zadnje mora biti okrog 17w

Če daš 12V najbolje brezplatinsko ja :)
Zadaj mora biti 6V 3W, 6V 5W že pobere preveč.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Vprašanje; Kje bi našu izvir 12V napetosti na tem mopedu ? Kar sem meru z multimetrom, mi ven izpjune kr neke vrednosti ki skačejo. Kolikor razumem, bi naj bil na mopedu 12V AC štrom.

Rabim namreč za AC-DC regulator, ker bom gor obesu en DC porabnik.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a A5f »

napetost ti "skače" ker je odvisna od obratov motorja so pa imel vsi 12V mopedi stabilizator napetosti js prisegam na 3 pinskega še nobene žarnice mi ni skurlo
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a matijag »

Modeli z elektro zagonom (Revival, Youngster,...) imajo drugačen regulator AC - DC 12v za polnjenje akumulatorja. Vprašanje je, koliko je potem to stabilno in kako zahteven je ta tvoj porabnik...
Naprimer :http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12274946
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

matijag napisal/-a:Modeli z elektro zagonom (Revival, Youngster,...) imajo drugačen regulator AC - DC 12v za polnjenje akumulatorja. Vprašanje je, koliko je potem to stabilno in kako zahteven je ta tvoj porabnik...
Naprimer :http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12274946
že, ampak imajo te elektrike (4 navitja) z zunanjim pick up senzorjem eno navitje ki je povezano samo na pretvornik AC-DC in potem na baterijo (na npr. flekserju ki nima AC-DC je to navitje nepriklopljeno!), ostale 2 navitji so povezani na AC(luči) in eno navitje je še za iskro....
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a matijag »

Tako je... priklopljen je samo akumulator in zaganjač na DC,vse ostalo (luči ,vžig, troblja...) deluje na AC. Drugače bi svetile luči tudi pri ugasnjeni mašini (tako je imel E-90)
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a matijag »

matijag napisal/-a:Tako je... priklopljen je samo akumulator in zaganjač na DC,vse ostalo (luči ,vžig, troblja...) deluje na AC. Drugače bi svetile luči tudi pri ugasnjeni mašini (tako je imel E-90)
Še vedno mislim, da mora biti izhod iz AC-DC regulatorja dovolj stabilen, da ne uniči akumulatorja... :?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

matijag napisal/-a:
matijag napisal/-a:Tako je... priklopljen je samo akumulator in zaganjač na DC,vse ostalo (luči ,vžig, troblja...) deluje na AC. Drugače bi svetile luči tudi pri ugasnjeni mašini (tako je imel E-90)
Še vedno mislim, da mora biti izhod iz AC-DC regulatorja dovolj stabilen, da ne uniči akumulatorja... :?
nisi razumel kaj sem želel povedat, navitje ki napaja akumulator je posebej, nima skupnega z lučmi (zato ni takih motenj ker luči ne vplivajo na napetost na tej fazi, ker so povezane na drugo fazo(drug kabel iz mašine)),

če bi ta pretvornik dal na navadno elektriko ki ima samo eno rumeno žico iz mašine bi bile višje motnje ker bi na tej fazi bil regulator in vse luči ....

in ni res na baterijo torej DC so povezane štop luč, smerniki, troblja in zaganjač
download/file.php?id=24050&mode=view

pri e90 sveti še zadnja luč preko baterije, sprednja pa ni na baterijo
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Elektrika APN 6

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Fantje, jst rabim samo izvir ac napetosti, ki je približno 12V. Regulator že imam in sicer tega http://www.ebay.com/itm/AC-DC-to-DC-5-1 ... 2749.l2649

ki preverjeno deluje za dano aplikacijo (backup kamera z displayem-- cca 3W porabe). V skrajnem primeru če stvar ni sposobna dajat vedno 3W ven, se lahko vmes da kakšna 18650 celica z kakšnim takim regulatorjem
http://www.ebay.com/itm/10W-3-7V-4-2V-C ... 2749.l2649
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Odgovori