APN 6 sklopka - problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a road king »

Ja tocno tako, sem sestavil, ce prav razumem ne sme biti izbolklina na izbolklino. Vsem je se tanka podlozka. Sestavil sem tako, da se izbolkline ujemajo.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Sklopka je narobe sestavljena! Poglej katalog kako si sledijo lamele. Svetujem ti, da spodaj dodaš trojno deljivo lamelo, ker ti bo lepše speljevalo.
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a road king »

Ok, bom vse se enkrat pregledal, mogoce ves kje bi dobil deljivo, ker ko sem nove kupoval, so bile samo enodelne.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
apn4npa
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Sep 05, 2020 4:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a apn4npa »

Si bom še jaz sposodil temo.
Naredil sem generalno motorja na APN 4. Ker je bila sklopka pred podiranjem še dobra (nobenih težav pri speljevanju in prestavljanju), sem seveda isto vgradil nazaj. Sklopko sem potem v grobem nastavil. Pri speljevanju mi sedaj zagrabi precej na začetku. Pri prvi vožnji sem opazil, da prva in druga normalno vlečeta, od 3.-5. pa grdo zdrsuje. Sploh pri višjih obratih se kar zavrti. Kurbel se mi zdi, da gre včasih v prazno, kar mi deluje, da je vijak preveč privit. Ok, to bom recimo nastavil. Kar mi pa ni jasno, zakaj v 1. in 2. sklopka "normalno" grabi, naprej pa ne več? Ali ne bi moralo, ko enkrat nastaviš, biti enako za vse brzine? So različne lamele ipd? Podlaganje menjalnika verjetno nima veze s tem? Ali pač? Vprašam... :)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

apn4npa napisal/-a: So Feb 20, 2021 9:35 pm Si bom še jaz sposodil temo.
Naredil sem generalno motorja na APN 4. Ker je bila sklopka pred podiranjem še dobra (nobenih težav pri speljevanju in prestavljanju), sem seveda isto vgradil nazaj. Sklopko sem potem v grobem nastavil. Pri speljevanju mi sedaj zagrabi precej na začetku. Pri prvi vožnji sem opazil, da prva in druga normalno vlečeta, od 3.-5. pa grdo zdrsuje. Sploh pri višjih obratih se kar zavrti. Kurbel se mi zdi, da gre včasih v prazno, kar mi deluje, da je vijak preveč privit. Ok, to bom recimo nastavil. Kar mi pa ni jasno, zakaj v 1. in 2. sklopka "normalno" grabi, naprej pa ne več? Ali ne bi moralo, ko enkrat nastaviš, biti enako za vse brzine? So različne lamele ipd? Podlaganje menjalnika verjetno nima veze s tem? Ali pač? Vprašam... :)
Zato ker je nastavljena na meji in ker v 1. in 2. je sklopka manj obremenjena kot v ostalih prestavah.

Nastavi in bi moralo delat.
apn4npa
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Sep 05, 2020 4:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a apn4npa »

automatic_7 napisal/-a: Ne Feb 21, 2021 9:33 am
apn4npa napisal/-a: So Feb 20, 2021 9:35 pm Si bom še jaz sposodil temo.
Naredil sem generalno motorja na APN 4. Ker je bila sklopka pred podiranjem še dobra (nobenih težav pri speljevanju in prestavljanju), sem seveda isto vgradil nazaj. Sklopko sem potem v grobem nastavil. Pri speljevanju mi sedaj zagrabi precej na začetku. Pri prvi vožnji sem opazil, da prva in druga normalno vlečeta, od 3.-5. pa grdo zdrsuje. Sploh pri višjih obratih se kar zavrti. Kurbel se mi zdi, da gre včasih v prazno, kar mi deluje, da je vijak preveč privit. Ok, to bom recimo nastavil. Kar mi pa ni jasno, zakaj v 1. in 2. sklopka "normalno" grabi, naprej pa ne več? Ali ne bi moralo, ko enkrat nastaviš, biti enako za vse brzine? So različne lamele ipd? Podlaganje menjalnika verjetno nima veze s tem? Ali pač? Vprašam... :)
Zato ker je nastavljena na meji in ker v 1. in 2. je sklopka manj obremenjena kot v ostalih prestavah.

Nastavi in bi moralo delat.
Ok, to pojasni zadevo. Bom nastavil.
Odgovori