Tomos avtomatik a3 sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a sg1 »

automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 12:35 pm
Samo na drugo krajšo, speljuje že na pravih obratih. Pač obe bom imel zeleni, tako kot so imeli A3 in prvi A35.
Enako je naredil tudi @sg1 na svojem classicu, ki ga je predstavil na forumu.
Ja če je mašina brezhibna je tako optimalno. A5 mašina je bila originalno razvita in narejena za enaki vzmeti na obeh sklopkah, tako so imeli A5 colibriji in kasneje tudi avtomatiki.

Verjetno so potem točko prestavljanja spremenili, da bi dosegli manjšo hrupnost, mimogrede malo pade tudi poraba goriva in obraba sklopke. Ampak vse to ne odtehta precej slabših zmogljivosti predvsem pri vožnji v klanec. Se spomnim ko so v Avtomagazinu testirali Revivala in ugotavljali, da v klanec ne gre nikamor.
Enostavno tako dolgo ni prestavil iz druge v prvo, da so bili potem že v prvi obrati prenizki in tudi prva ni več potegnila.

Mimogrede s classicom, ki je v vsakodnevni uporabi sem naredil že preko 7000 Km in vse še vedno deluje odlično.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Kaj predlagaš? Moram reči, da mi je hitro prestavljanje na mojem racingu všeč. Želel bi, da je tako tudi na targi, je pa res, da je tu drug tip motorja a35 vs a52
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jerjer napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 5:37 pm Kaj predlagaš? Moram reči, da mi je hitro prestavljanje na mojem racingu všeč. Želel bi, da je tako tudi na targi, je pa res, da je tu drug tip motorja a35 vs a52
Racing je 25 ali 45?
Ker jaz sumim da so to hitrejše prestavljanje uvedli zaradi 25kmh.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

25. Ampak je zadnji bat in zobnik od 45 verzije.
In po katalogu za racinga so vzmeti enake za obe verziji.
Po katalogu za a35so različni podatki. Nekje je samo ena vzmet za obe prestavi, drug katalog pa dve različni vzmeti.
Priponke
Screenshot_20201101_180101_com.google.android.apps.docs.jpg
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a sg1 »

automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 5:41 pm
jerjer napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 5:37 pm Kaj predlagaš? Moram reči, da mi je hitro prestavljanje na mojem racingu všeč. Želel bi, da je tako tudi na targi, je pa res, da je tu drug tip motorja a35 vs a52
Racing je 25 ali 45?
Ker jaz sumim da so to hitrejše prestavljanje uvedli zaradi 25kmh.
Moj Revival je 45, pa je imel različni vzmeti na prvi in drugi sklopki.

Če želiš da prej prestavi, daj pač daljšo vzmet.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ja sej vem da imata obe (25 in 45) verziji,
hotel sem rečt da ko so se pojavle 25ke so začeli z različnimi vzmetmi. In so potem tudi na 45 uporabli iste kombinacije, tko predvidevam. Bom ob priliki povprašal bivše tomosovce.
luka2
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Dec 30, 2020 8:44 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a luka2 »

koroman napisal/-a: Sr Jan 29, 2014 8:27 pm če trese med prestavljanjem je lahko krivo več stvari. da ugotoviš bo treba ostraniti stranski pokrov.

prva stvar ki jo moreš preverit je če je sklopka druge prestave cela. to narediš tako da odšraufaš matico na gredi in vzameš sklopko dol. pazi kako so obrnjene podložke!! lamele se rade zlomijo na šibki točki, ki je pri štiftku. mislim da nebi smel bit problem opazit če je kje zlomljena.

druga stvar je vprašaj feder ki rad poči če mašina predolgo vztraja v prvi brzini ko bi mogla že prestavit. vzrok da poči je lahko v prvem problemu, lahko pa tudi zaradi olja, ampak olje je bolj redko krivo ker mašina laufa tudi na jedilno olje.

tretji problem pa je lahko v počenem vencu na prestavni gredi - to je tisti del ki na katerega se da vprašaj federca. največkrat je vzrok ravno to. rad poči če se dolgo voziš s "tresenjem" in potem ga tudi menjava federce ne reši več.

upam da ti je blo v pomoč

Kar se tiče (vprašaj federčka) vzmet menjalnika prestav https://www.frcomoto.si/si/sklopka-deli ... ik-or.html tam kjer je vptet na manjšem kosu ki poganja "enosmerno sklopko" koliko mora biti zamaknjej oziroma koliko mora biti našponan?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Fantje opazil sem da nikoli nisem napisal rešitve na moj problem, ki sem ga že pred leti rešil tako da naredim malo updejta na tole mojo temo, ki sem jo ustvaril leta nazaj ko sem reševal tale problem z tresenjem. Opazil sem da se na vsake toliko pojavi nekdo, ki ima enak problem....Torej če ste probali vse stvari podane v tej temi od menjave vzmeti, lamel, počenega venca ipd ipd moped pa še vedno noro trese med prestavljanjem kljub temu da ima dovolj moči, se vam splača pogledat še zvonec od sklopke zgodi se da je na prvi pogled ok v resnici pa je iz takih ali drugačnih razlogov kriv in opleta, meni je to povzročalo težave. Zadevo sem tudi testiral tako da sem vse pustil enako le lonec sem zamenjal in dal nazaj starega in glej ga zlomka spet trese, dam nazaj novega in zopet lepo prestavlja. Upam da bo komu v pomoč :D
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a prlek »

Aljaž555 napisal/-a: Pe Jan 01, 2021 6:14 pm Fantje opazil sem da nikoli nisem napisal rešitve na moj problem, ki sem ga že pred leti rešil tako da naredim malo updejta na tole mojo temo, ki sem jo ustvaril leta nazaj ko sem reševal tale problem z tresenjem. Opazil sem da se na vsake toliko pojavi nekdo, ki ima enak problem....Torej če ste probali vse stvari podane v tej temi od menjave vzmeti, lamel, počenega venca ipd ipd moped pa še vedno noro trese med prestavljanjem kljub temu da ima dovolj moči, se vam splača pogledat še zvonec od sklopke zgodi se da je na prvi pogled ok v resnici pa je iz takih ali drugačnih razlogov kriv in opleta, meni je to povzročalo težave. Zadevo sem tudi testiral tako da sem vse pustil enako le lonec sem zamenjal in dal nazaj starega in glej ga zlomka spet trese, dam nazaj novega in zopet lepo prestavlja. Upam da bo komu v pomoč :D
Kaj pa na opletajočo ojnico je kdo pomislil? Bi lahko imela tak vpliv do te mere?
Imel sem pa jaz en problem na a3 mašini, ki ga nisem nikoli rešil. Namreč pri speljevanju mi je vrglo iz prestave in potem v prazno nabijalo gas kot bi vrglo v ler. Ko so se obrati umirili je spet nekako nazaj zagrabilo z občutno silo. Pomislil sem, da bi mi lamele zdrsele vendar sem to izključil. Menjal sem celotno menjalno gred z brzinami vendar je ostal problem enak. Vsi vitalni deli v menjalniku so bili brezhibni.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Napisal/-a prlek » Pe Jan 01, 2021 7:56 pm

Aljaž555 napisal/-a: ↑Pe Jan 01, 2021 6:14 pm
Fantje opazil sem da nikoli nisem napisal rešitve na moj problem, ki sem ga že pred leti rešil tako da naredim malo updejta na tole mojo temo, ki sem jo ustvaril leta nazaj ko sem reševal tale problem z tresenjem. Opazil sem da se na vsake toliko pojavi nekdo, ki ima enak problem....Torej če ste probali vse stvari podane v tej temi od menjave vzmeti, lamel, počenega venca ipd ipd moped pa še vedno noro trese med prestavljanjem kljub temu da ima dovolj moči, se vam splača pogledat še zvonec od sklopke zgodi se da je na prvi pogled ok v resnici pa je iz takih ali drugačnih razlogov kriv in opleta, meni je to povzročalo težave. Zadevo sem tudi testiral tako da sem vse pustil enako le lonec sem zamenjal in dal nazaj starega in glej ga zlomka spet trese, dam nazaj novega in zopet lepo prestavlja. Upam da bo komu v pomoč :D
Kaj pa na opletajočo ojnico je kdo pomislil? Bi lahko imela tak vpliv do te mere?
Imel sem pa jaz en problem na a3 mašini, ki ga nisem nikoli rešil. Namreč pri speljevanju mi je vrglo iz prestave in potem v prazno nabijalo gas kot bi vrglo v ler. Ko so se obrati umirili je spet nekako nazaj zagrabilo z občutno silo. Pomislil sem, da bi mi lamele zdrsele vendar sem to izključil. Menjal sem celotno menjalno gred z brzinami vendar je ostal problem enak. Vsi vitalni deli v menjalniku so bili brezhibni.
Hmm podoben problem je na a3-ju imel kolega vendar zadeve nikoli ni rešil je moped prej prodal.
Opletajoča ojnica bi bila tudi lahko problem samo to bi morala že kar lepo opletat vendar v mojem primeru to ni bil problem ker bi mi potem treslo z obema zvoncema. Teli a3 motorčki res znajo bit zanimivi, pri novejših a35+ je teh problemov manj vsaj tako se mi zdi.
Odgovori