Tomos avtomatik a3 sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

So menjane lamele na obeh sklopkah?

Ker sem imel že problem da ko je vklopla druga je prva začela zdrsavat, ker tudi ko deluje druga prestava se moč iz motorne gredi prenaša preko lamel prve prestave.
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a void »

Jaz mislim da bom js tudi dal 170mm vzmet, ker mi gre na živce da tako pozno menja.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Če imaš problem drugje, ti bo isto dolgo časa prestavljalo ampak že pri nižjih vrtljajih.

Jaz bom pa dal na A55 hiphopu krajšo ker mi gre na živce da ko neha prva speljevat že takoj začne prestavljat v drugo. Pa tudi v klance kjer pelje samo prva gre počasi ker mu ne dovoli v obrate ker hoče že prestavljat v drugo.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 10:41 am So menjane lamele na obeh sklopkah?

Ker sem imel že problem da ko je vklopla druga je prva začela zdrsavat, ker tudi ko deluje druga prestava se moč iz motorne gredi prenaša preko lamel prve prestave.
Menjane vse lamele in vprašaj vzmet. Vizualno je bila cela, ko pa sem jo prijel je počila. Tako da sem menjal. Naročil sem novi vzmeti prve in druge prestave. Druga je daljša.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jerjer napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 10:47 am
automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 10:41 am So menjane lamele na obeh sklopkah?

Ker sem imel že problem da ko je vklopla druga je prva začela zdrsavat, ker tudi ko deluje druga prestava se moč iz motorne gredi prenaša preko lamel prve prestave.
Menjane vse lamele in vprašaj vzmet. Vizualno je bila cela, ko pa sem jo prijel je počila. Tako da sem menjal. Naročil sem novi vzmeti prve in druge prestave. Druga je daljša.
Aja pa ko si napisal da si se peljal brez dušilca in da je isto, avspuh se zabije v S kolenu in na začetku.
Dušilec se redko zabije.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Aha. Sicer moped se lepo pelje, dvomim da bi bil auspuh zabit. Bom preveril če bo kaj za videti.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Ima kdo za posodit orodje za montažo vzmeti. Sicer se da narediti drugače ampak z orodjem se je ne poškoduje.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jerjer napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 11:47 am Ima kdo za posodit orodje za montažo vzmeti. Sicer se da narediti drugače ampak z orodjem se je ne poškoduje.
Jaz si pomagam tako da skoraj polovico sestava lamel upnenm v primež in nato kar je nad en del primem še z grip kleščami (oboje na rahlo toliko da vzmet ne izpade in da se lamele ne premikajo) in na koncu z navadnim izvijačem porinem zadnji del vzmeti še v utor (ponavadi na delu med dvema lamelama).
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 10:43 am Če imaš problem drugje, ti bo isto dolgo časa prestavljalo ampak že pri nižjih vrtljajih.

Jaz bom pa dal na A55 hiphopu krajšo ker mi gre na živce da ko neha prva speljevat že takoj začne prestavljat v drugo. Pa tudi v klance kjer pelje samo prva gre počasi ker mu ne dovoli v obrate ker hoče že prestavljat v drugo.
Potem pa moraš dati na prvo brzino daljšo vzmet, na drugo pa krajšo.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 12:24 pm
automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 10:43 am Če imaš problem drugje, ti bo isto dolgo časa prestavljalo ampak že pri nižjih vrtljajih.

Jaz bom pa dal na A55 hiphopu krajšo ker mi gre na živce da ko neha prva speljevat že takoj začne prestavljat v drugo. Pa tudi v klance kjer pelje samo prva gre počasi ker mu ne dovoli v obrate ker hoče že prestavljat v drugo.
Potem pa moraš dati na prvo brzino daljšo vzmet, na drugo pa krajšo.
Samo na drugo krajšo, speljuje že na pravih obratih. Pač obe bom imel zeleni, tako kot so imeli A3 in prvi A35.
Enako je naredil tudi @sg1 na svojem classicu, ki ga je predstavil na forumu.
Odgovori