Tomos avtomatik a3 sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Lepantes
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Sep 13, 2020 10:57 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a Lepantes »

jerjer napisal/-a: Ne Sep 13, 2020 11:08 am
Lepantes napisal/-a: Ne Sep 13, 2020 11:03 am Kaj mogoče kdo ve, kje je problem pri a35. Predno prestavi v 2 ima motor veliko obratov (hitrost cca25km) in nekaj močno ropota 'cingla, ko prestavi je v 2 ok
Jaz bi rekel, da je vprašaj vzmet na sklopi zanič. Treba bo razdreti in zamenjati.
Je bil vprašaj feder odlomljen in fuč lamele.

Pri menjavi sem opazil, da ima sklopka kak milimeter dva lufta tako, da malo pleše po osi. Je to ok ali podložim dodatno naletno podložko
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Lepantes napisal/-a: To Sep 15, 2020 11:19 pm
jerjer napisal/-a: Ne Sep 13, 2020 11:08 am
Lepantes napisal/-a: Ne Sep 13, 2020 11:03 am Kaj mogoče kdo ve, kje je problem pri a35. Predno prestavi v 2 ima motor veliko obratov (hitrost cca25km) in nekaj močno ropota 'cingla, ko prestavi je v 2 ok
Jaz bi rekel, da je vprašaj vzmet na sklopi zanič. Treba bo razdreti in zamenjati.
Je bil vprašaj feder odlomljen in fuč lamele.

Pri menjavi sem opazil, da ima sklopka kak milimeter dva lufta tako, da malo pleše po osi. Je to ok ali podložim dodatno naletno podložko
1mm je še ok, 2mm je pa že preveč. Podlaga se med lamelo prve prestave in šalco sklopke.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Imam vprašanje glede sklopke pri a35. Dolgo traja da prestavi v drugo prestavo. Oz prestavi pri zelo visokih obratih. Menjal sem lamele in vprašaj feder vendar ni spremembe. Kakšen predlog? Morda menjava vzmeti na lamelah?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a prlek »

jerjer napisal/-a: So Okt 31, 2020 6:39 pm Imam vprašanje glede sklopke pri a35. Dolgo traja da prestavi v drugo prestavo. Oz prestavi pri zelo visokih obratih. Menjal sem lamele in vprašaj feder vendar ni spremembe. Kakšen predlog? Morda menjava vzmeti na lamelah?
Če nimaš slučajno preveč olja potem ti svetujem, da probaj kupiti vzmet druge prestave, katera je daljša. Če pa že imaš na drugi prestavi notri tako z pobarvanim rdečim koncem potem pa nevem.
https://www.motos.si/index.php?route=pr ... uct_id=414
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a void »

Mogoče ima motor premalo moči in se matra prestaviti v 2. prestavo? Vžig, kompresija?

By the way koliko je stock dolžina vzmeti sklopke? 165 ali 170?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

void napisal/-a: So Okt 31, 2020 10:48 pm
By the way koliko je stock dolžina vzmeti sklopke? 165 ali 170?
Odvisno od letnika, tam do 1998 so imeli obe sklopki vzmeti 165, potem pa so na drugo sklopko dali 170.
Ampak se boljše pelje če sta obe 165.

Mogoče ima res problem drugje, zamašen avspuh ali uplinjač.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 9:06 am
void napisal/-a: So Okt 31, 2020 10:48 pm
By the way koliko je stock dolžina vzmeti sklopke? 165 ali 170?
Odvisno od letnika, tam do 1998 so imeli obe sklopki vzmeti 165, potem pa so na drugo sklopko dali 170.
Ampak se boljše pelje če sta obe 165.

Mogoče ima res problem drugje, zamašen avspuh ali uplinjač.
Gre se za targo, letnik 99. Izpuh ima v s pri kolenu. Sem se peljal brez dušilca pa je enako. Drugače je motor BP.
Bom zamenjal vzmeti. Po katalogu so dve različni številki, torej je bolje, da je druga vzmet daljša?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jerjer napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 9:54 am
automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 9:06 am
void napisal/-a: So Okt 31, 2020 10:48 pm
By the way koliko je stock dolžina vzmeti sklopke? 165 ali 170?
Odvisno od letnika, tam do 1998 so imeli obe sklopki vzmeti 165, potem pa so na drugo sklopko dali 170.
Ampak se boljše pelje če sta obe 165.

Mogoče ima res problem drugje, zamašen avspuh ali uplinjač.
Gre se za targo, letnik 99. Izpuh ima v s pri kolenu. Drugače je motor BP.
Bom zamenjal vzmeti. Po katalogu so dve različni številki, torej je bolje, da je druga vzmet daljša?
Ne slabše je ker prestavi že pri nizki hitrosti v drugo, sej možno da ti že imaš drugo vzmet daljšo(rdeče barve) in ker prestavlja na nizkih obratih motor še nima dovolj moči in ga mori.

Kaj lamele si menjal na obeh sklopkah? Si dal ATF olje ? In koliko?
Preglej barvo svečke, očisti avspuh potem bi jaz komej menjal vzmeti (če je res potreba).
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Ne ne, motor komaj prestavi pri visokih obratih. Pri nizkih pa drsi sklopka v prazno. Olje je atf, novo, toliko da ven priteče pri nivoju.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 10:07 am
jerjer napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 9:54 am
automatic_7 napisal/-a: Ne Nov 01, 2020 9:06 am
Odvisno od letnika, tam do 1998 so imeli obe sklopki vzmeti 165, potem pa so na drugo sklopko dali 170.
Ampak se boljše pelje če sta obe 165.

Mogoče ima res problem drugje, zamašen avspuh ali uplinjač.
Gre se za targo, letnik 99. Izpuh ima v s pri kolenu. Drugače je motor BP.
Bom zamenjal vzmeti. Po katalogu so dve različni številki, torej je bolje, da je druga vzmet daljša?
Ne slabše je ker prestavi že pri nizki hitrosti v drugo, sej možno da ti že imaš drugo vzmet daljšo(rdeče barve) in ker prestavlja na nizkih obratih motor še nima dovolj moči in ga mori.

Kaj lamele si menjal na obeh sklopkah? Si dal ATF olje ? In koliko?
Preglej barvo svečke, očisti avspuh potem bi jaz komej menjal vzmeti (če je res potreba).
Pa saj to ravno on hoče! Pravi, da mu drugo brzino zelo pozno aktivira oz. pri zelo velikih obratih. Daljša vzmet bo rešila ta problem, ker bo prej prestavilo v drugo.
Odgovori