Tomos avtomatik a3 sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
davorin_s
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Maj 29, 2017 9:14 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a davorin_s »

Danes sem po prebiranju te teme odločil zamenjati lamelo, ko sem vse skupaj uspešno razstavil me je zmotilo to da imata zobčenika cca 2mm lufta je to ok?

Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

davorin_s napisal/-a:Danes sem po prebiranju te teme odločil zamenjati lamelo, ko sem vse skupaj uspešno razstavil me je zmotilo to da imata zobčenika cca 2mm lufta je to ok?

Lp
ne razumem točno kje je ta luft ?
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a koroman »

davorin_s napisal/-a:Danes sem po prebiranju te teme odločil zamenjati lamelo, ko sem vse skupaj uspešno razstavil me je zmotilo to da imata zobčenika cca 2mm lufta je to ok?

Lp
ko snameš pokrov se po navadi predležna gred izmakne iz ležaja. tudi zvon sklopke ima nekaj lufta pa ni nič narobe...
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Sestavil sem nazaj motor in menjalnik (automatik A3), sedaj pa, ko ga rinem nazaj, nekaj šteka, cuka, ali pa sploh gre trdo in občasno izgleda, kot da nazaj (pri ugasnjenem motorju-nisem še upal zaštartat, da ne bi kaj polomilo) grabi sklopko in vrti cel motor. Nekaj bo slabo sestavljeno, ali????
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Sem ponovno razdrl, izgleda sem preveč zategnil matico na gredi, s katero pritrdiš sklopko. Sedaj sem jo po občutku zategnil do te meje, da lahko kolo še vedno vrtim nazaj. Ne najdem pa nikjer podatka, s kakšnim momentom zategneš matico sklopke na gredi?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

zlatko83 napisal/-a:Sem ponovno razdrl, izgleda sem preveč zategnil matico na gredi, s katero pritrdiš sklopko. Sedaj sem jo po občutku zategnil do te meje, da lahko kolo še vedno vrtim nazaj. Ne najdem pa nikjer podatka, s kakšnim momentom zategneš matico sklopke na gredi?
viewtopic.php?f=57&t=42
pa kako ne najdeš, stran 6 oz. 7 list :)
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Ej, hvala, res sem štorats, čeprav sem iskal dokumentacijo, nisem našel :oops:
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Pozdravljeni !

Imam problem, da mi med prestavljanjem strese motor. Vprašaj feder in sklopko sem dal novo. Venec je tudi cel tako, da nevem kaj je narobe. Mogoče je problem v tem da ima zobnik prve prestave malo lufta med zobnikom in gredjo. Če je kdo imel podoben problem prosim, da poda mnenje kaj bi lahko blo še narobe. Gre pa za Tomos A5 mašino.


LP
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a matijag »

Pozdravljeni
Ker se je začel naš Standard 25 (A35) čudno obnašat, sem posumil sklopko ali vprašajček. Ko sem snel desni pokrov, sem takoj videl, da oblog na sklopki 1. brzine ni več, samo aluminij je grabil... Po prevoženih 6500 kilometrih !!! :shock: Snamem sklopko, pogledam obloge 2. brzine ,pa sem bil presenečen, kako je sploh tolko zdržalo... kot da bi gor nalepil en kos razkuhane goveje kože.... Še dobro, da sem doma imel eno "old school"sklopko od starega A3 (obogateno z azbestom) in sem sestavil novo sklopko s starimi lamelami. Nalil sem še novo olje - malo več - cca 4 dcl in sedal speljuje kot skuter, in tudi menja v višjih obratih, skratka zadovoljen.
Obnavlja kdo te sklopke? Cena? Se dobi kakšne nove z dobro oblogo, ne takšno kot dajejo gor indijci? Ker kupovanje takih lamel (40€) je dobesedno metanje denarja stran...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos avtomatik a3 sklopka

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matijag napisal/-a:Pozdravljeni
Ker se je začel naš Standard 25 (A35) čudno obnašat, sem posumil sklopko ali vprašajček. Ko sem snel desni pokrov, sem takoj videl, da oblog na sklopki 1. brzine ni več, samo aluminij je grabil... Po prevoženih 6500 kilometrih !!! :shock: Snamem sklopko, pogledam obloge 2. brzine ,pa sem bil presenečen, kako je sploh tolko zdržalo... kot da bi gor nalepil en kos razkuhane goveje kože.... Še dobro, da sem doma imel eno "old school"sklopko od starega A3 (obogateno z azbestom) in sem sestavil novo sklopko s starimi lamelami. Nalil sem še novo olje - malo več - cca 4 dcl in sedal speljuje kot skuter, in tudi menja v višjih obratih, skratka zadovoljen.
Obnavlja kdo te sklopke? Cena? Se dobi kakšne nove z dobro oblogo, ne takšno kot dajejo gor indijci? Ker kupovanje takih lamel (40€) je dobesedno metanje denarja stran...
sinter v lj nalije obloge na obstoječe dele majo neko SF oblogo, ki dobro grabi potem (ne drsi sklopka)
Odgovori