Zimsko spanje

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
bencak
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 21, 2013 5:17 pm

Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a bencak »

Glede na to, da se bliža zima, me zanima kaj je najbolše za moped, da preide v ''zimsko spanje''? Ne mislim se voziti po snegu, tako da bo do lepega vremena ki bo zdržal dalj časa, pod streho v garaži.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Mopeda nisem nikoli kaj konzerviral ali podobno, pa nisem imel kakih problemov spomladi. Lahko pa uporabiš star trik za dvotaktne izvenkrmne motorje- ga zalavfaš, da gre pod prostim tekom in v vplinjač počasi brizgaš olje, dokler ne ugasne. Lahko imaš tudi obrate, ki so malo višji od prostega teka. Tako se vse izdatno namaže, moraš pa spomladi očistit ali zamenjat svečko, da ti spet vžge in nekaj časa kadi kot nor.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pomoje da se ne splača tok komplicirat. Parkiraš ga, vsake toliko časa ga malo užgeš in pustiš dalaufa nekaj časa. Dobro je tudi da ga malo prepelješ, da kolesa ne stojijo vedno na isti točki. Tko sm jst prejšnjo zimo nardeil z mojo hondo in ni bilo noenih problemov. Če imaš plastičen rezervar pa ga čim bolj sprazni in spomladi nalij svež bencin (tekom zimskega spanja bodo iz rezervarja skozi oddušnik ušli vsi oktani, kar bo povzročilo nepravilno delovanje mopeda)
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

jest ga tko ka po skoraj vsaki daljši vožnji fajn spucam,celega prešpricam z wd40 in obrišem spraznem bencin iz fergazarja in ga parkeram ter pokrijem (da ga ne zebe) :D glede vlage se ne bojim saj je parkiran v ogrevanem prostoru.
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a brrm »

za čez zimo nekateri napolnijo tank (ne plastični) do vrha z gorivom saj drugače začne znotraj rjavet
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če je tank do konca napolnjen, se tudi kondenz ne more ustvarjati.
Vžigat vsake toliko časa je pa slaba navada- vedno se v olju v motorju nabere nekaj kondenza, ko se temperatura spreminja. Med vožnjo se to sproti ven posuši, ko je dalj časa olje vroče, če ga pa samo za par minut zastartaš in ugasneš, se pa vedno nekaj kapljic pojavi v olju.
bencak
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 21, 2013 5:17 pm

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a bencak »

Po moje ni dobro če pustiš mešanico noter, ker oktani so hlapni, pol pa ni več mešanica dobra. Nevem no, mislim da ga bom kar celega spucal, ga premazal, pol pa v garažo, ka vsaki teden malo zagnal mašino, pa se peljal po dvorišču, da gume ne bodo nonstop na miru. Spomladi pa staro mešanico ven (zdaj čez zimo bom verjetno glih toliko imel noter), ter čisto svežo noter. Noter še imam novo svečko, tako da bom še to zamenjal z staro, novo pa shranil do spomladi.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če imaš poln tank, je površina bencina, kjer hlapi, zelo majhna in se ne pokvari kaj dosti. Če je npr. pol tanka, je čisto druga pesem.
cero
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Nov 24, 2013 8:08 pm

Re: Zimsko spanje

Odgovor Napisal/-a cero »

jaz nikoli nisem kaj posebaj konzerviral mopeda čez zimo pa je spomladi vedno delal kot mora sem se pa šel malo zapeljat z njim za kako urco tudi po snegu =)
Odgovori