Pony Express

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
klemen_
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 9:12 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Zjebal se mi je tisti navoj za izpust olja pri mašini spodaj, tako da se šrauf vrti v prazno in ga ne morem zategnit. Posledično mi tam pušča olje. Kako rešiti zadevo? Bo res kaj narobe, ker je notri 10w40 olje?
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a Rexi »

klemen_ napisal/-a:Zjebal se mi je tisti navoj za izpust olja pri mašini spodaj, tako da se šrauf vrti v prazno in ga ne morem zategnit. Posledično mi tam pušča olje. Kako rešiti zadevo? Bo res kaj narobe, ker je notri 10w40 olje?


to pa moraš vrezat noter nov navoj . Če neznaš bolje da daš komu delat.
klemen_
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 9:12 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Ker vem, da je tesnila za Ponyja skoraj nemogoče dobiti me zanima, ali pašejo katera druga? Rabi pa bi tistega pri uplinjaču in v spominu imam, da zgleda natančno takole:

http://www.trgovina.obnovi-si.si/ind...product_id=382

Je to možno?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a macula »

jaz sem dal pri poniju med krivino od frgazerja in cilinder kar šeleshamer (na eni strani gladek papir, napol karton), pa je tesnilo bp. Za izpuh lahko popiliš kakšno tesnilo od apn-a če ne paše celo direkt, pod cilindrom bi si ga moral izdelati, med bloki pa pony sploh nima tesnil ker tam kot so bloki v stiku ni olja, je samo kar šprica od zobnikov. Med glavo in cilindrom je pa alu tesnilo in ima še eno luknjico dodatno za dekompresijo.
Če ti blokira kolo ko ga potiskaš naokoli je možno da ti sklopka ves čas drži. To je lahko tudi kaj narobe sestavljeno okrog sklopke, ker hitro kaj narobe obrneš ko sestavljaš..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
klemen_
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 9:12 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

http://www.trgovina.obnovi-si.si/image/ ... 00x400.jpg

Mislim, da je takole zgledal.. Saj ima Pony s Puchovim e50 motorjem bing uplinjač? Tistih problemov z blokiranjem gume nimam več, mi pa olje orng curlja, sumim plovček.
začetnik123
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: So Avg 18, 2012 1:28 am

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a začetnik123 »

Ja ima, bing14.



lp.
klemen_
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 9:12 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Pozdravljeni, spet imam probleme s svojim Ponyjem. Pred dnevi pridem do motorja in me čaka luža bencina spodaj. Snamem stranski pokrov in vidim, da je pri vplinjaču losan pokrovček, ki drži zajlo za gas. Ok, ga zategnem, snamem zračni filter in odšraufam še spodnji del vplinjača (ne vem kako se mu reče, tista čaša z navojem), malo spucam s čopičem in sestavim nazaj. Sedaj je pa problem, da motor nima nikakršne moči. Vžge sicer veliko hitreje kot prej, moči pa nobene, če ročko obrnem na 3/4 motor kar zamori. Kje sem ga posral?
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a propero1 »

klemen_ napisal/-a:Pozdravljeni, spet imam probleme s svojim Ponyjem. Pred dnevi pridem do motorja in me čaka luža bencina spodaj. Snamem stranski pokrov in vidim, da je pri vplinjaču losan pokrovček, ki drži zajlo za gas. Ok, ga zategnem, snamem zračni filter in odšraufam še spodnji del vplinjača (ne vem kako se mu reče, tista čaša z navojem), malo spucam s čopičem in sestavim nazaj. Sedaj je pa problem, da motor nima nikakršne moči. Vžge sicer veliko hitreje kot prej, moči pa nobene, če ročko obrnem na 3/4 motor kar zamori. Kje sem ga posral?
Pri tistem pokrovčku ti nemora bencin ven tečt, nekje drugje ti je moglo ven stečt. Iz tanka ali pa iz fergazerja in sicer tam kot je plovec not. Poglej dizo če ni zamašena slučajno, ali pa si pustil bencin odprt, pa ti plovec ni zaprl in ti je na uberlauf vun teklo.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
klemen_
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 9:12 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Ja, to mi je jasno, da iz tam ni teklo. Sedaj ne teče več, problem je samo še z močjo. Sam sumim, da mi falš zrak vleče nekje, samo ne vem kje, ker sta bila tako vplinjač kot filter nameščena enako kot prej.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a propero1 »

klemen_ napisal/-a:Ja, to mi je jasno, da iz tam ni teklo. Sedaj ne teče več, problem je samo še z močjo. Sam sumim, da mi falš zrak vleče nekje, samo ne vem kje, ker sta bila tako vplinjač kot filter nameščena enako kot prej.
Na tvojem mestu bi jaz naprej poskušal najti vzrok od kod izteka bencin, pa pol dalje.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Odgovori