Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
friki
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jun 17, 2019 1:29 pm
Kraj: Borovnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a friki »

Popravek vzig se zacne z 15 stopinj preduziga in se nato zamakne na 30 stopinj vrednost 1.79mm velja za 15 stopinj preduziga
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Pustite te grafe pri miru. Če se bi jaz enako zgledoval recimo po pvl grafu kaj sem ga dobil zraven v skopirani skripti bi še danes nastavljal vžig. To se dela po občutku in z poizkušanjem. In dejstvo je, da navita mašina ne more imeti enak predvžig (2mm) kot kak original star tomos avtomatik z veliko manjšimi obrati. In gotovo vem, da sam ne bi kupil hpi, raje bi izbral pvl ali selletro kar se tiče istega cenovnega razreda. Zdaj pa delate kar hočete, sploh pa ni rečeno, da je elektrika kriva, kot sem že prej rekel.
jjrepar
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 27, 2020 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jjrepar »

sm probu na 1.3 pa je precej bolsa odzivnost ce ga pa se zamori bom pa probu jutr dons je ze mal pozn drgac pa mislim da smo na pravi poti tako da hvala
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

friki napisal/-a: To Okt 20, 2020 6:18 pm Glede na to da ima hpi variabilni preduzig ki se naj bi začel z 30° preduziga kar pomeni na tomos hodi (43mm) 1.79mm preduziga in z obrati pada vse tja do približno 2° preduziga bi pomenilo da bi pri preduzigu 1mm iskri dalo ko je bat v zelo nizki poziciji kar pa ni najboljše.
Pol štelaj ti po zelo nizki poziciji bata in grafih, ostali pa po največji odzivnosti in moči ;)
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Krivulja zamika iskre je osnova vsake elektrike! Če tega podatka nimaš oz. ga ne znaš razbrati z grafa, potem lahko elektriko nastavljaš samo na pamet. Kako nastavit "prevžig" je odvisno kakšno ima elektrika krivuljo zamika in kje na krivulji se nahajamo, ko se poravnata črtici na rotorju in statorju, kajti vsak proizvajalec ima to točko drugje.

Samo za primer mojega BT-ja: PVL statično elektriko sem nastavil 0,6 mm pred ZML, ko se poravnata črtici na statorju in rotorju, medtem ko HPI pa 1,8 mm pred ZML, s katerima je dalo najboljša rezultata pri enakem setup-u. Torej dokler ni podatka za kateri točen tip elektrike gre, ti vrednost pred ZML ne pove prav nič.

PVL elektrike imajo več krivulj zamika vžiga, kot tudi HPI.

Lp.
jjrepar
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 27, 2020 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jjrepar »

Sm sprobal na visjih obratih tut in zdej zamori precej manj in na nekoliko visjih obratih 10k do10.3 on tudi mal vec se zvrti kot prej bom pa probal use od 0.8 mm do 2 mm preduziga
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

ali je potrebno odstraniti cilinder, da lahko snameš dellorto uplinjač na automatiku A3 ?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Ne rabiš. Koleno odšraufaš iz cilindra in potegneš vplinjač ven na strani menjalnika
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

Druzba mogoce gdo ve podatke od minimotojev (teh navadnih)
Zanima me predvsem dolzina hoda bata da si preracunam neki izpuh ker ta je v zelo slabem stanju...
Lp.
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pomično merilo, svečko ven in 5 minut pa izmeriš hod.
Vendar to ne bo dovolj za preračun. Rabiš kote kanalov.
Odgovori