Opravljanje izpita A2

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Zdravo,
torej ker sem že naveličan moje rs 50-ke in metanja denarja vanjo za cilinderkite in sklopke, stalnega straha na cesti pred policijo in dvoma v težo rs-ke (90kg). Sem mi je posvetilo, da slepim samega sebe in bi pri svojih 21-ih lahko šel delati izpit kategorije A2 - do 35kw.
Zanima me, če je kdo pred kratkim opravljal izpit te kategorije in mi lahko pove okvirno ceno (870e sem si izračunal preko ene strani, bo to držalo?).
Imam izpit za avto, tako da imam opravljeno prvo pomoč, tako da verjetno ne rabim ponovno delat?
Zanima me pa tudi kako je z to znano rečjo (kupiš motor močnejši od 35kw in ga zablokiraš, potem odblokiraš in voziš), je to res možno? Ne me narobe razumet, seveda sprve nebi pretiraval, bi pa znalo koristiti v prihodnosti :D
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a franc »

Nisem delal nedavno. Torej samo tisto kar je "stalno" . Ko imaš enkrat opravljeno prvo pomoč je ne rabiš več delat. Blokiranje in odblokiranje motorja (uradno) ima svojo ceno. Da bi koga na cesti dobili pri "goljufanju" z odblokiranim motorjem še nisem slišal, sem pa slišal za težave z zavarovalnico, če pride do škode pa je motor odblokiran (nižja premija pa še "brez izpita" ) .
lp
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

franc napisal/-a:Nisem delal nedavno. Torej samo tisto kar je "stalno" . Ko imaš enkrat opravljeno prvo pomoč je ne rabiš več delat. Blokiranje in odblokiranje motorja (uradno) ima svojo ceno. Da bi koga na cesti dobili pri "goljufanju" z odblokiranim motorjem še nisem slišal, sem pa slišal za težave z zavarovalnico, če pride do škode pa je motor odblokiran (nižja premija pa še "brez izpita" ) .
lp
Aha, hvala lepa za informacijo.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kolega je dal pred kratkim zablokirat motor (honda cbf500 .... 180e za majhno blokado da ne more polno odpret gas ... :roll:
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a macula »

Če lahko potrpiš še 3 leta počakaj na 24 let in delaj za neomejeno direkt. Če je seveda možno, ker ves čas spreminjajo zakonodoajo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Ceno si pomomojem kar zadel, rabiš pisat pole, potem 21h pa še glavna vožnja. Potrebuješ pa tudi zdravniško spričevalo.

Kar se blokiranja tiče pa bodi pozoren, ker motor ki presega dvakratnik 35kW (torej 70kW) ne moreš blokirat na 35 kw, oziroroma se tretira kot da nimaš ispita. Paziti pa moraš še na razmerje 0,2 kW/kg.
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a golnar »

jaz sem blokado dal zmontirat, homologiral, se probal zapeljat 5km in vzel ven. je pa riziko v primeru hujše nesreče ja, ker se lahko zavarovalnica obesi na odstranjeno blokado....
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

kdor misli delat kakšen izpit naj se čimprej prijavi, ker konec avgusta se spremeni zakonodaja in za B kategorijo bo obveznih 40ur vožnje (mi je povedal brat ker trenutno opravlja izpit B) za ostale kategorije nevem ampak možno da bodo tudi tam kaj povečali :roll:
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Ma kaj so neumni ali kaj?? :shock:
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Opravljanje izpita A2

Odgovor Napisal/-a matijag »

Biznis z izgovorom na število nesreč pri motoristih... Zakaj pri nas ne smeš vozit do 125 ccm z B kategorijo (kot v Italiji, pa še kje)? Zakaj moraš imet za 4-kolesnik A kategorijo, za MP3 pa B kategorijo ? Za piaggio ape pa spet A kategorijo? Se delajo norca iz nas - kot ponavadi.-..
Odgovori