yamaha ybr 125 nujno

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
Odgovori
apn4ms
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe Sep 20, 2013 8:04 pm

yamaha ybr 125 nujno

Odgovor Napisal/-a apn4ms »

lp
Nameravam si kupit motor http://www.avto.net/ad.asp?id=2604974 zdi se mi lep vendar ima le 7kw in 9 KM. Zanima me kako se ta motor obnese na cesti pospeški in vožnja gledal sem nekaj video posnetkov na youtubu in sem videl da v 20 sekundah doseže 100 km/h. RAD bi da mi poveste če imate kakšne izkušnje s tem motorjem in če se ga splača kupit ali je "švoh"? Zanima me tudi koliko potegne v klanec če je obtežen z 150 kilogrami. Nujno sem napisal ker ga nameravam kupit v kratkem če se izkaže da je motor vredu.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: yamaha ybr 125 nujno

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

ta motor vozim na izpitu...

glede moči je katastrofa, ker ko zagleda klanec je konec...po ravnini še nekako gre, sicer več kot 90km/h nisem peljal, ampak še za takšno hitrost ga moraš terat...v klanec pa sploh ni debate...obnese se edino za vožnjo po mestu, saj vleče dobesedno iz minimuma...in ja, je "švoh".
ni tudi pretirano udoben, po eni uri in pol vožnje te že vse boli, vzmetenje je spredaj precej mehko, zadaj pa trdo, sedež ni udoben, vozne lastnosti pa ima od kočije...ni za po ovinkih in za polaganje...

je pa idealen motor za začetnike, saj je enostaven za vozit, ne pa za dirkat :)

za moje pojme dobiš za ta denar dosti boljši motor...

upam, da sem ti kaj pomagal pri odločitvi, če ta pa kaj bolj specifičnega zanima, pa vprašaj ;)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: yamaha ybr 125 nujno

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Peljal sem yamaho xt 125 ki ima isto mašino kot tole pa je tako kot je @tomosjakarac povedu precej švoh zadeva. za 100 na uro rabi celo večnost. Pomojem da za tok denarja dobiš boljši (rabljen) motor...
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: yamaha ybr 125 nujno

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

jaz sem jo vozil pri avtošoli po postojni in okolici kar se tiče moči ji res kakšen dodaten km nebi škodoval res je malo trd za vožnjo vendar se na ovinkih kar dobro obnaša tudi založiš ga bp samo ga moraš za polaganje res gnati drugače se z ravnanjem kar pomatraš. Se mi pa zdi da obstajajo tudi modeli z več km drugače pa če si zares želiš ta motor kupiš mašino od wr z 15 km, kar se tiče končne hitrosti je moja dosegla 105km/h po klančini.
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Odgovori