avto problemi

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

evo jst mam en problem in sicer vw polo od nonota/dedka pije ene 12l(al pa še več) na 100kmh
vozim se relacija izola-koper, torej brez klanceu, moja noga ne pritiska po gasu, ker že tako mi pije kot hudič, šaltam na normalnih obratih
nono se je preden sem se jst začel, redno vozil ene max 2 km na dan samo (dom-balinanje-dom),tako da ima sedaj prevoženih samo 74k km, pa on je še manj prevozu ker je bil prej avto od moje mame
nekje sem prebral da se auto ''navadi'' na to kako vozimo, je to res? je možno da mi zaradi tega tolko pije al je tle trik samo v pospeševanju?
mogoče ve kdo kaj bi blo narobe?
avto gre vsako leto na tehnični pred registracijo, a majster pravi da je to normalno, sicer nevem če tisti servis zajema tudi te stvari al pregledajo lih tolko da je

kubikažo in letnik(10+let) dopišem kasneje, ker auta trenutno ni doma
bom sporoču kolko pride za tak model porabe približno (pobrano iz poraba.com)

napište kaj bi blo po vašem mnenju lahko narobe oz če ste vi tudi imeli kakšne probleme z prekomerno porabo
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mam isti problem pri hondi .... dečki so mi rekli da sumijo okvaro lambde sonde (preračuna razmerje bencina zraka in se nahaja v izpuhu) je pa original kr draga zadevščna ... grem tak drug tedn na tehničnega pa če bo pokazal pline povečano menjam sondo ...
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Možno je tudi to da je mašina zamorjena, ker je najbrš večino časa svojega delovanja delovala na nizkih obratih. Prvo poskusi na avtocesto pa preteraj mašino, da se malo očisti.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

pm ja res bo nekaj takega aljo, ker en kolega ki se malo bolj spozna na avte je reku da je dim drugačnega vonja, kar je pomojem čisto logično, al ne?
bomo šli pogledat

mašina je pa 1.0, 96 letnik(12let) pa bencinar

ps:prej sem zajebal temo, hvala aljo :)
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

sinko.dejan napisal/-a:Možno je tudi to da je mašina zamorjena, ker je najbrš večino časa svojega delovanja delovala na nizkih obratih. Prvo poskusi na avtocesto pa preteraj mašino, da se malo očisti.
a je možno da zaradi tega :roll: v 5. ko grem 70kmh se že lepo sliši obrate, edino če je razmerje drugačno

na porabi.com je za tako mašino in tak letnik povprečna poraba 6-7 litrov tako da to mi je orientacija in cilj, več pa sporočim ko bo kaj novega

http://www.poraba.com/average_car.php?m ... p=1&page=1
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Sinko.dejan ti je dal ker dober predlog, avtocesto pa teraj v obrate. Poleg tega avto mesečno potrebuje vsaj eno daljšo turo in pa eno "divjanje" da se vse skupaj prepiha. Če se po tem nebo umirilo priklopite avto na CAN-BUS in naj nekdo, ki se spozna na zadevo preveri meritve lambda-sonde, ker menjava na blef je lahko precej draga za prazen nič.

Skoraj zagotovo bo prva metoda zalegla ker je imela mami isti problem na 1.0 mašini...ko sem naredil par fur Bohinj-Ljubljana in pa zamenjal Shellovo pol-mineralno župco z kvalitetno sintetiko ter tankal na OMVju je poraba z 11tih litrov padla na magičnih 5,5L/100km.
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a brrm »

če ga boš terau v obrate ti lahko glava pokne + ventile povije
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

brrm napisal/-a:če ga boš terau v obrate ti lahko glava pokne + ventile povije
ja postopoma treba ? kaj pa češ z zastalo mašino ?


p.s. Jani počivaj v miru ? dufuq ? (srček?)
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

mašino je treba predihat pomojem je samo to problem, ker če dougo časa deluje pod nizkimi obrati se okoliventilou naberejo obloge in posledišno se ventili ne zapirajo dobro in to je lahko krivec za večjo porabo, predvidevam pa da avto tudi ne vleče preveč dobro. Če pa je kaj drugega lambda sonda ali kaj pa treba prvo priklopiti avto na računalnik če nisi predaleč lahko prideš tudi do mene.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Ja če logično pomislim, bi bila fajn pred avtocesto ena konkretnejša turca z "teranjem" na neke srednje obrate, ker v primeru, da bi bili izpušni ventili zelo zabiti z sajami lahko pride do takšnega podobnega problema kot ga je uporabnik brrm omenil...ko bo pa to mimo pa le na AC brez milosti.
Odgovori