avto problemi

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

aljo69 napisal/-a:danes sm zračunal porbabo pri mojem ... 7.88 /100km ... je padla poraba ... zadnč je fotr nabavu tist dodatek k gorivu za ventile spucat ... pa mal relacije da spuca pa je padla ! to je pa že normalna cifra za moj avto ...
daj povej mi ime tega dodatka pa okvirno ceno če veš, pa bomo probali, jutri ga stisnem
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

smejko1 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:danes sm zračunal porbabo pri mojem ... 7.88 /100km ... je padla poraba ... zadnč je fotr nabavu tist dodatek k gorivu za ventile spucat ... pa mal relacije da spuca pa je padla ! to je pa že normalna cifra za moj avto ...
daj povej mi ime tega dodatka pa okvirno ceno če veš, pa bomo probali, jutri ga stisnem
bo vsak opravil svojo nalogo ... poglej ka dobiš na lokalni bencinski ... drugače ti pa javim ...

edit: je enkratna doza tak da niam več embalaže žau :(
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a pristavc »

Loh je šla sonda,loh je šu pa tut Luftmassemesser,oziroma strokovno Senzor masnega pretoka zraka,bi blo za pogledat..
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a Whbund »

pristavc napisal/-a:Loh je šla sonda,loh je šu pa tut Luftmassemesser,oziroma strokovno Senzor masnega pretoka zraka,bi blo za pogledat..
Če bi bil okvarjen LMM bi imelo to velik vpliv na samo delovanje motorja ne zgolj na porabi, glede na opis problemov pa tega ni zato bi lahko kar črtal iz seznama. Samo zapacan oz. zamorjen motor ali lambda sonda.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Whbund napisal/-a:
pristavc napisal/-a:Loh je šla sonda,loh je šu pa tut Luftmassemesser,oziroma strokovno Senzor masnega pretoka zraka,bi blo za pogledat..
Če bi bil okvarjen LMM bi imelo to velik vpliv na samo delovanje motorja ne zgolj na porabi, glede na opis problemov pa tega ni zato bi lahko kar črtal iz seznama. Samo zapacan oz. zamorjen motor ali lambda sonda.

pa če je lambda lahko kadi in cuka :)
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

aljo69 napisal/-a:
Whbund napisal/-a:
pristavc napisal/-a:Loh je šla sonda,loh je šu pa tut Luftmassemesser,oziroma strokovno Senzor masnega pretoka zraka,bi blo za pogledat..
Če bi bil okvarjen LMM bi imelo to velik vpliv na samo delovanje motorja ne zgolj na porabi, glede na opis problemov pa tega ni zato bi lahko kar črtal iz seznama. Samo zapacan oz. zamorjen motor ali lambda sonda.

pa če je lambda lahko kadi in cuka :)
meni cukne ko spustim/odvzamem gas, sam pomojem ni to to, am glede teranja ga na vsake dva dni malo steram
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Glej... Najdi LMM in ga odklopi, in če se bo čulo, da po odklopljenjem LMM-u motor drugače teče, to pomeni, da je LMM dober, če pa ni občutiti spremembe, pa daj preveriti na testerju LMM.
Za enormno porabo zna biti kriva lambda sonda, katera meri izpušne pline, in glede na izmerjeno količino zraka v izpušnih plinih nato doda količino goriva. In če je lambda sonda zanič, potem ona odčitava kot da gre nad izpuh 100% zrak in mu šopa na polno benzin.
Glede zamorjene mašine, je pa tak...
Sam sem kupil dva avta od starejših žensk in glede porabe ni bila le ta nič visoka, le avto ni šel nikamor!
Pol sem pa enega začel gnat ko norca in mi je prepihalo dihtungo na glavi...



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

hm samo na enih avtih je težko sprobat če merilec pretoka zraka dela ker če ga odklopiš sploh vžge ne več vsaj tako je pri mazdi :)
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

katere dele motorja se čisti da se zmanjša porabo?
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

evo polić bil na servisu pred tehničnim, majstor reku da je menjau senzor na neki loputi (ne vem kateri- uplinjač?) in da bo zdaj sigurno manj pilo, je pa zanimivo da je nono/dedek hodu 3 leta k temu mojstru in ni nič pogruntau, sedaj ko je prišu je pri testiranju co2 plinov bilo normalno, nato je šou na tehnični in jih je blo preveč nato šou u delavnico in blo preveč tako da... WTF

no upam da bo zdaj pilo tako kot treba oz usaj zlata sredina kot na porabi.com
smejko1 napisal/-a:katere dele motorja se čisti da se zmanjša porabo?
še vedno em to zanima
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Odgovori