Prvi avtomobil

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
Odgovori
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Ne da bi se kregau al pa kej ampak če bi bolj podrobno šli gledat hondo pa VW bi nazadje bila zelo podobna vsak ima svoje minuse in pluse, sicer sem bol za VWje ampak vsak ima svoje prednosti.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

sinko.dejan napisal/-a:Ne da bi se kregau al pa kej ampak če bi bolj podrobno šli gledat hondo pa VW bi nazadje bila zelo podobna vsak ima svoje minuse in pluse, sicer sem bol za VWje ampak vsak ima svoje prednosti.
odvisno za kaj se ti gre ... športnost al comfort ...
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a filius »

aljo69 napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:Ne da bi se kregau al pa kej ampak če bi bolj podrobno šli gledat hondo pa VW bi nazadje bila zelo podobna vsak ima svoje minuse in pluse, sicer sem bol za VWje ampak vsak ima svoje prednosti.
odvisno za kaj se ti gre ... športnost al comfort ...
Še vsak je pristal na comfort, mogoče prve par let se ti gre za športnost potem pa se človk umiri:)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

do kakih 25-30 ziher nebom gledu comfort ...ampak avto za znoret ... in vti naprimer je tak dvoličn avto ... pod 5k obratov je pač kot vsak ostali ... na 5000-5500 pa vtec pržge pol mu ga pa pipne :D kasneje pa kak civic 2.2cdti čipan na 180KM :) za comfort
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a Pich »

filius napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:Ne da bi se kregau al pa kej ampak če bi bolj podrobno šli gledat hondo pa VW bi nazadje bila zelo podobna vsak ima svoje minuse in pluse, sicer sem bol za VWje ampak vsak ima svoje prednosti.
odvisno za kaj se ti gre ... športnost al comfort ...
Še vsak je pristal na comfort, mogoče prve par let se ti gre za športnost potem pa se človk umiri:)
Ma ne bi rekel, da je temu tako. Moj fotr naprimer ima Acorda tovarniško znižanega s tovarniškim body kitom in 2.2 vti mašino z 230 konji in sekvenčnim menjalnikom. Pa je rekel, da bo naslednji avto spet sportivo. Sportaki ti nekako zlezejo pod kožo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Pich napisal/-a:

Ma ne bi rekel, da je temu tako. Moj fotr naprimer ima Acorda tovarniško znižanega s tovarniškim body kitom in 2.2 vti mašino z 230 konji in sekvenčnim menjalnikom. Pa je rekel, da bo naslednji avto spet sportivo. Sportaki ti nekako zlezejo pod kožo.
accord type R ? ker letnik prbližno ?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a Pich »

Mislim, da je stara 7 let.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a Pata »

F22A Motor... čeprav original sicer nima 230hp...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

golnar napisal/-a:komot se lahko vrti tolk... nevem zakaj se nebi... le dejstvo je da potem mašina ne drži... praktično nič.
Ko sem ga kupil, je imel yugo 50.000 km. Takoj sem ga predelal in do 107.000 km nisem odpiral motorja. Potem sem ga prodal. Vmes sem bil z njim med drugim tudi v Grčiji.....
Z njim sem vozil avtoslalome in tudi zmagal na eni dirki :)
Lahko verjamete, lahko ne, ampak se ne lažem.
Pri 9000 rpm ni še nobe ventil "šel po zraku", vsi so še lepo sledili. Bili so pa lažji od originalnih skoraj za polovico, "talirji" so bili iz aluminija.
Avto je bil za vozit taka majka, da mi niti en kasneje ni nudil takih užitkov- čeprav sem imel še en yugo gvx kasneje. Tisti je imel celo NOS in 109 namerjenih Km (brez NOSA, tega je bilo še 45km na knofu)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Prvi avtomobil

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Na prvi je yugec, ki je šel do 9krpm:
Slika

Na drugi sliki je šoba za NOS, ki sem jo naredil iz avtomobilske antene in teflonske podloge. To je bil drugi avto v SLO, ki je imel NOS:
Slika

In še notranjost tega drugega. Na ročici menjalnika je gumb, ki je vklopil NOS:
Slika
Odgovori