Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
Uporabniški avatar
Mehanik
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Avg 28, 2011 12:51 am
Kraj: Litija
Kontakt:

Re: Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Odgovor Napisal/-a Mehanik »

Živjo!

Hmmm... mogoče sem pozabil poudarit da se to vozilo (ali kar koli že je) ne smatra kot AVTOMOBIL ampak kot lahko motorno štirikolo z najvišjo hitrostjo 45km/h, težo -400kg in 5KM. Izvedel sem tudi, da za to ''stvar'' oz. ''ropotijo'', kot jo nekateri opisujete, ni potrebno plačati davka na motorna vozila in ekološkega prispevka. Motor starejših ustreza EURO 4 standardu, novejših pa EURO 2. Še vedno pa ne razumem zakaj ne bi mogel uvozit avta ki nima EURO 2 motorja?!?!

+ klemnm2: DMV za 1535kg težak avto pride 86€ če mal na oko zračunam bi mi za to vozilo odvzeli 28€ DMV-ja :)


P.s.
Za vse ki želite vedeti, zakaj potrebujem ta avto, evo odgovor - Za po mestu! Avto je majhen, cenovno ugodna registracija, majhna poraba (3l/100km), ...


Hvala za odgovore :mrgreen:
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Mehanik napisal/-a:Živjo!

Hmmm... mogoče sem pozabil poudarit da se to vozilo (ali kar koli že je) ne smatra kot AVTOMOBIL ampak kot lahko motorno kolo z najvišjo hitrostjo 45km/h, težo -400kg in 5KM. Izvedel sem tudi, da za to ''stvar'' oz. ''ropotijo'', kot jo nekateri opisujete, ni potrebno plačati davka na motorna vozila in ekološkega prispevka. Motor starejših ustreza EURO 4 standardu, novejših pa EURO 2. Še vedno pa ne razumem zakaj ne bi mogel uvozit avta ki nima EURO 2 motorja?!?!
P.s.
Za vse ki želite vedeti, zakaj potrebujem ta avto, evo odgovor - Za po mestu! Avto je majhen, cenovno ugodna registracija, majhna poraba (3l/100km), ...
Hvala za odgovore :mrgreen:

Moj sošolc ima MICRO CARA,sm men to ni ušeč premejhno :lol:.Pa tut nevem če bi zdržou da bi se sm 45 vozu-Sm bulš ku pa da bi šu peš pa je.Če ne so pa res dragi ti avtočki.Sošolc ga je kupu za okul 2500€ pa na njega je dau še ene 1000€.Prodaja ga za mal več kot 3000€.Je pa prejšn mesc kupu neke nove feltne litke al kakšne za 300€ :D
TOMOS
Uporabniški avatar
Mehanik
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Avg 28, 2011 12:51 am
Kraj: Litija
Kontakt:

Re: Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Odgovor Napisal/-a Mehanik »

Ja saj je res malo majhen, vendar za v merkator po kruh je uredu :P "vrnk" avta ne rabim, tako da bo kar pri aixamu ostalo. Nekaj za majhen dnar bom dobil v italiji in uvozil v slovenijo. Mi bo kr uredu, ce bo treba vsak dan sraufat :D
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Odgovor Napisal/-a macula »

Pa vsej namontiri notr eno mašino od honde 600 al pa kej podobnga, da bo po tazadnjih kolesih letelo ne pa una prdalca XD
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Mehanik napisal/-a: Motor starejših ustreza EURO 4 standardu, novejših pa EURO 2. Še vedno pa ne razumem zakaj ne bi mogel uvozit avta ki nima EURO 2 motorja?!?!

+ klemnm2: DMV za 1535kg težak avto pride 86€ če mal na oko zračunam bi mi za to vozilo odvzeli 28€ DMV-ja :)
preberi si še enkrat kako je z NOVIM zakonom za DMV(po ekologiji gre).
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Odgovor Napisal/-a filius »

Tle maš temo od moje ambre, totalen šrot, več šravfaš kot se voziš, najhujše je to da dele težko dobiš, oz te oberejo ko prasca. Ti močno odsvetujem! Če boš dal 7000€+ potem mogoče, ker novejši so dosti boljše narejeni, tastari pa polom od poloma, in za 2000 oz kolikor nameravaš dati zanj, ti povem, da naj bo v sloveniji, avstriji ali kjerkoli boš dobil samo sranje.

Moj je bil uvožen iz italije, vrteni kilometri nazaj, vse zluftano in zjebano, mašina v kurcu, zaganjač jebal, akumulator mi je skos praznilo...

Vglavnem če ne misliš metat dnarja stran počakaj dokler ne boš 18 in potem kupi "pravi" avto ne pa tega šrota.

viewtopic.php?f=24&t=186
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Uvoz avta iz IT, AU, D v slovenijo

Odgovor Napisal/-a macula »

Zdej če si sam in ne misliš prjatlov ter kakih hudih mucuc okol vozit pa šminkirat, je druga opcija za po kruh hodit iskat v trgovino tudi ape car tašvoh model z tamalo tablco. Pa še kakih 300 kil kruha lahko pelješ, da maš kar za ceu let :D :D
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori