Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

Maš sprednji blatnik od atxa in nosilce za luč za prodat ? :)
Timotej255
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: So Apr 14, 2018 11:39 am

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a Timotej255 »

Pozdravljeni imam problem na gilardoniju sem odlomiu stojni vijak za izpuh kako se lahko tole resi?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Če ga kaj gleda ven, lahko na njega privariš M-6 vijak ter ga odviješ. Sicer te pa čaka delo na natančnem vrtalnem stroju ali rezkalniku.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a filius »

jkanoni napisal/-a: Po Jul 23, 2018 9:15 pm Če ga kaj gleda ven, lahko na njega privariš M-6 vijak ter ga odviješ. Sicer te pa čaka delo na natančnem vrtalnem stroju ali rezkalniku.

Vpet v razkar + vrtanje z rezkarnjem to je najenostavnejši način. Sveder ponavadi potegne postrani, rezkarja pa ne.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a matijag »

Če je stojni vijak odlomljen ravno s površino, ga poskusi rešiti tako, da zavariš matico M6. Rabiš pa več poskusov (verjetno v prvo ne bo šlo), potrpljenje, pest matic M6 in CO2 varilni aparat. Rezkar ali nov navoj pa če res ne gre. Važno, da ti nekdo drži matico na sredini vijaka, zavariš, počakaš trenutek, da se malo ohladi, potolčeš narahlo s kladivom in poskušaš z občutkom odviti. Če se odlomi poskušaš večkrat. Na ta način sem rešil že dosti zlomljenih vijakov. Aluminij se rad zlepi z vijakom, ko variš, pa se segreje tudi navoj in popusti.
hunter07
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jun 08, 2013 12:35 pm
Kraj: Koper

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a hunter07 »

Zatočkaš center, zvrtaš luknjo 3mm v katero zabiješ imbus 3 in more it.
Timotej255
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: So Apr 14, 2018 11:39 am

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a Timotej255 »

Problem je da negre odvit zato sem ga tudi odlomiu rad bi dau imbus vijake zaradi lazjega dostopa ker mi navadna matica drgne ob cev izpuha zaradi premera poskusiu sem tako da sem motor ogreu par minut toliko da se ni dalo vec drzat cilindra a sevedno ni slo razmisljau sem da bi povrtau a se boim da mi ne potegne poces in zaradi globine nisem ziher kako globoko lahko grem
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a koroman »

Timotej255 napisal/-a: Če Jul 26, 2018 1:17 pm Problem je da negre odvit zato sem ga tudi odlomiu rad bi dau imbus vijake zaradi lazjega dostopa ker mi navadna matica drgne ob cev izpuha zaradi premera poskusiu sem tako da sem motor ogreu par minut toliko da se ni dalo vec drzat cilindra a sevedno ni slo razmisljau sem da bi povrtau a se boim da mi ne potegne poces in zaradi globine nisem ziher kako globoko lahko grem
Zakaj ne zavariš matice, kot so ti svetovali? cilinder bo tako ali tako potrebno odtranit iz motorja...
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Timotej255
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: So Apr 14, 2018 11:39 am

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a Timotej255 »

Kaka bo razlika ce ga je vtrgalo niti ne ce povrtam je lahko gor ker potem gredo dihtonge nemorem pa novih dobit nikjer
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Projekt: tomos atx GILARDONI 74cc

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Po mojem da jih lahko, pokličeš Frčo Moto (če si od njih kupil cly) in prašaš če ti lahko iz te "fabrke" naročijo samo tesnila ter poveš njim situacijo ki se ti je zgodila.
Važn da gre!
Odgovori