Izdelava testne mize

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a filius »

Butinar napisal/-a: Ne Nov 29, 2020 10:48 pm V senzorje in delovanje se ne zastopim. Na arduino pcbju pa imam tudi možnost za hall senzor. Malo sem brskal in skoraj vsi uporabljajo ta senzor. Na spletu je istih senzorjev ogormno sam so večino kitajski. Ima kdo predlog kakega naj vzamem?
https://www.ebay.com/c/1333252369

https://www.aliexpress.com/i/32260463854.html

Točno take senzor uporabam v eni aplikaciji za štetje obratov in deluje BP.

Določena kitajska roba ni slaba oz ima kvaliteto primerljivo z europsko.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Butinar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Nov 20, 2020 12:37 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Butinar »

Ja res je ma v večini je bolj slabo. Sam se pa nemorem na njih zanašat, ker preveč časa pošiljajo.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Berty »

Hallov senzor je super, jaz sem mislil na kompleten števec vrtljajev, ki pride vpet direktno na osovino, dela pa tako da ima lahko analogen signal 0.5~5V glede na št. obratov, lahko pa vzameš rotacijski dajalnik signala, vzameš dol samo Z (ničelni) signal in imaš digitalen signal 1x na obrat.
Prednost hallovega senzorja je, da pride pri višjih vrtljajih še vedno dovolj točen, ker je pač samo navaden senzor arduino sledi, analognega moraš pa v programu pretvarjat v obrate, s tem nisem še delal je pa logično večji program...
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Berty »

Butinar napisal/-a: Po Nov 30, 2020 4:26 pm Ja res je ma v večini je bolj slabo. Sam se pa nemorem na njih zanašat, ker preveč časa pošiljajo.
Elmark firma s katero imam pogodbo za naročila mi dostavi vsak petek, imajo pa tudi stran za fizične osebe, dostava če je na zalogi je ponavadi 3-5 dni. Nisem ziher za hall senzor ma imajo svašta.
Induktivni senzor je tudi opcija, če za na osovino rotorja narediš debelejšo "jermenico" ali pripravo iz drugega materiala kot je železo, nato pa vstaviš v to neko železno zagozdo tako, da jo senzor zazna 1x na obrat.
APN4M 83'
Butinar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Nov 20, 2020 12:37 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Butinar »

Berty napisal/-a: Po Nov 30, 2020 10:27 pm
Butinar napisal/-a: Po Nov 30, 2020 4:26 pm Ja res je ma v večini je bolj slabo. Sam se pa nemorem na njih zanašat, ker preveč časa pošiljajo.
Elmark firma s katero imam pogodbo za naročila mi dostavi vsak petek, imajo pa tudi stran za fizične osebe, dostava če je na zalogi je ponavadi 3-5 dni. Nisem ziher za hall senzor ma imajo svašta.
Induktivni senzor je tudi opcija, če za na osovino rotorja narediš debelejšo "jermenico" ali pripravo iz drugega materiala kot je železo, nato pa vstaviš v to neko železno zagozdo tako, da jo senzor zazna 1x na obrat.
Sem gledal ma nisem našel, induktivnega pa nebom uporabil. Našel sem enega, se mi zdi da bo funkcijoniralo.
https://www.euroton.si/avtodeli/senzor- ... 84154.aspx
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Butinar napisal/-a: To Dec 01, 2020 1:49 pm
Berty napisal/-a: Po Nov 30, 2020 10:27 pm
Butinar napisal/-a: Po Nov 30, 2020 4:26 pm Ja res je ma v večini je bolj slabo. Sam se pa nemorem na njih zanašat, ker preveč časa pošiljajo.
Elmark firma s katero imam pogodbo za naročila mi dostavi vsak petek, imajo pa tudi stran za fizične osebe, dostava če je na zalogi je ponavadi 3-5 dni. Nisem ziher za hall senzor ma imajo svašta.
Induktivni senzor je tudi opcija, če za na osovino rotorja narediš debelejšo "jermenico" ali pripravo iz drugega materiala kot je železo, nato pa vstaviš v to neko železno zagozdo tako, da jo senzor zazna 1x na obrat.
Sem gledal ma nisem našel, induktivnega pa nebom uporabil. Našel sem enega, se mi zdi da bo funkcijoniralo.
https://www.euroton.si/avtodeli/senzor- ... 84154.aspx
in kakšen je ta? kaj ni induktivni?
Butinar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Nov 20, 2020 12:37 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Butinar »

Meni se zdi da je hall, no mogoče se motim.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Jaz priporočam, da uporabiš reed rele in magnetek, če je frekvenca pulzov ustrezno nizka. Hall ti z mopedom brez upora v svečki, ne bo delal, ker je občutljiv na motnje.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Berty »

ro-bi napisal/-a: Sr Dec 02, 2020 7:41 am Jaz priporočam, da uporabiš reed rele in magnetek, če je frekvenca pulzov ustrezno nizka. Hall ti z mopedom brez upora v svečki, ne bo delal, ker je občutljiv na motnje.
Res je tudi to moraš upoštevati! Reed stikalo + magnetek fiksiran na glavni gredi je najbolj sigurna rešitev.
APN4M 83'
Butinar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Nov 20, 2020 12:37 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Izdelava testne mize

Odgovor Napisal/-a Butinar »

hall bom imel za vrtljaje valja. Za vrtljaje motorja pa bom imel kabelj ovit okoli kablja svečke, kapactiven način
Odgovori