Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Predstavite nam svoj projekt
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Velja, bom to preventivno pregledal in si scentiral ce bo potrebno. Presanje in centriranje gredi izvajam sam, zal pa to ne velja za balansiranje. To, da preverim se sedaj se najbol splaca ko ni gred unicena ( sredisca od srediscnih svedrov).
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Zdravo, evo, danes sem razstavil masino katero bom predelal za gilardoni kit.

Plan masine je zaenkrat cirkularno poreskat in popravit odlitek karterja, na CNC centru bom z CAM programom enakomerno poreskal pretoke in pripravil 100% prilegajoce, enake in identicne pretocne kanale ter premer grla.

Me pa zanima glede sklopke oz. Zvona. V sklopko bom dodal vrjetno se 2 dodatni vzmeti. Zanima me ali bi org zvon zdrzal pritiske ali bi naredil novega? Ce ja iz katetega materiala ?
20180220_194133.jpg
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a prlek »

zanek46 napisal/-a:Zdravo, evo, danes sem razstavil masino katero bom predelal za gilardoni kit.

Plan masine je zaenkrat cirkularno poreskat in popravit odlitek karterja, na CNC centru bom z CAM programom enakomerno poreskal pretoke in pripravil 100% prilegajoce, enake in identicne pretocne kanale ter premer grla.

Me pa zanima glede sklopke oz. Zvona. V sklopko bom dodal vrjetno se 2 dodatni vzmeti. Zanima me ali bi org zvon zdrzal pritiske ali bi naredil novega? Ce ja iz katetega materiala ?
20180220_194133.jpg
Če boš mel mel original kit bi moglo zdržat. Poskusi pa boš videl, saj do sklopke se ne pride težko. Raje poglej kakšen imaš pretični trn in menjalne vilice saj poštarji grdo šaltajo. Poglej, če so obloge na lamelah še dobre.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

To ni postarska masina. Tole je od navadnega apn. Motor nima za sabo niti 500km prevozenih po ohranjenosti sodec. ( ojnica neprezgana, lamele neobrablene, vzig kot da bi bil star 1 teden, zobniki kot da se spol leteli niso, preticni trn iz zatic kot da se nista menjavala. Masina je res v top stanju.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Košare so fantje na forumu delal iz aluminija 7075 (Mahkota, Cerar, Peljhan). Obišajno so izdelali še nove lamele z večjim številom repkov in debelejšimi lamelami.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Pozdravljeni,

Danes sem malo zacel z urejanjem bloka oz. karterjev. K dejanskemu volumnu sem dodal dodatnih 20%. Ker je vecava prostornine cilindra vecja, je bila tudi potreba po tem. Naceloma sem vse tuninge, ki sem jih delal uporablal tudi metodo vecanja karterja, izkazala se je za dobro potezo.

Naslednic se lotim pretokov.
20180223_205606.jpg
20180223_205534.jpg
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a matijag »

Ok, tega postopka še nisem zasledil. Se ne zapolnjuje luknje na motorni gredi zaradi manjšanja volumna podbatnega prostora? Ne bodo stene blokov preslabotne za povečano moč?
Drugače pa pohvale za projekt.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

matijag napisal/-a:Ok, tega postopka še nisem zasledil. Se ne zapolnjuje luknje na motorni gredi zaradi manjšanja volumna podbatnega prostora? Ne bodo stene blokov preslabotne za povečano moč?
Drugače pa pohvale za projekt.

Kolikor je bilo receno se zacepi da ne ustvarja dodatne turbolence in ne vrtinci mesanice. Treba je vedet da je karter kinjenoriginaoen namenjen za 50ccm.. ce gor obesimo 75.. je volumen itak premali. Potem bi tudi velikost ctx karterja bila enaka apnovi.

Nebodo, mesa je dovol. Navoje pa vedno vse (pri predelavah) vedno z helicoil vlozki zamenjam.

Kot pravim.. vse tuninge dozaj sem probal z org karterjem na isti settup , in potem z povecanim na isti settup. Polnjenje je bilo obcutno bolse.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Pozdrav.

Deli se vstrajno nabirajo. Dobil sem nove, zapakirane originalne postarske kovcke/torbe. Vesel ko radio.
20180304_110105.jpg
Cakam se samo na SLC belanco, pokrove nad masino in rocko od hidravlike.
Odgovori