Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Predstavite nam svoj projekt
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Pozdravljeni,

ker opažam, da tuning in teme s projekti strmo upadajo ( pred leti je bilo tega ko smetja), sem se odločil nekako še zadnjič izvest nek projekt (zame povsem nov). Kot že naslov pove, bom naredil najhitrejši "na videz originalni" poštarski moped. Ker me je volja do standardnih cilindrov minila, sem se odločil da naredim nek tuning z kakšnim kitom. Projekt bom delal počasi, sprva samo osnovni tuning(sestava športnih delov), kasneje dograjevanje. To sem se odločil zato, da je v primeru propada nadaljnega tuninga moped še vedno vozen.

Tema:

Kupil sem en poštarski moped, ki je v povsem originalnem stanju in z določenimi novimi deli (disk,ploščice,luči,bovdeni). Kar se tiče karoserije se nebo spreminjala, se bo pa razdrla in nanovo pobarvala( rumeni deli). Felge so vrhunske, močnejše izvedbe in se bodo samo polirale- prednja, ki je bila barvana na črno s sprejem se bo pa sprala in spolirala. Imel bom tudi, kar se za pošto najbol spodobi-kovčke :twisted: :twisted: .
pogled 1.jpg
pogled 2.jpg
kovcek.jpg
Originalen motor sem se odločil spravit v shrambo( enkrat bo še nazaj originalen ta moped). zato sem kupil povsem druge vrhunske bloke z generalko le za 40 eur. :lol: :lol: Ti se bodo rastavli, in primerno cilinderkitu uredili.
bloki.jpg
Kar se tiče tuninga bo pa tak :

- gred rito race 1 (dobil po dobri ceni nerableno)
- ITALKIT GILARDONI 74 ( komplet -še ne odpakiran cilinder z glavo, dobil za 185 eur od enega gospoda, slikam v tem tednu ker je na pošti paket)
- BT elektrika
- (21-24) Uplinjač
-Izpuh po meri
- 5 prestav
gred.jpg
Iz začetka, bom samo sestavo vse dele, nato pa sproti vedno boljši tuningi- če bo le čas. Želja mi je naredit enkrat rotodisk. Žal še iz tega nimam izkušenj, zato bo vse sledilo sproti ob vaši pomoči. Najprej bom še zbral vse dele, ki mi manjkajo, nato pa začel z delom. Temo sem odprl malo prej, da se lahko sproti pridobivajo informacije, ki bi me zanimale.

Trenutno moram dokupit še (mogoče kdo ima doma za prodat) : :!: 4 žmigavce(te športne male), bočne plastike nad mašino, novo ročko za hidravlično bremzo(ta je zvita), uplinjač, vžig BT :!:

Upam, da projekt uspe in v čim večjem število podajate meni v pomoč koristne nasvete glede tuninga motorja.

P.S motor nebo za drag race ali dirke, zgolj za nedeljske vožnje po vasi :lol: :lol: :D :D
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

sej je original elektrika brezplatinska a ti tistih 90w res toliko pomeni, da boš iskal BT-elektriko?
drugače pa dober projekt
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

automatic_7 napisal/-a:sej je original elektrika brezplatinska a ti tistih 90w res toliko pomeni, da boš iskal BT-elektriko?
drugače pa dober projekt
koliko vem imajo določene brezplatinske omejitev vrtljajev. V štartu bo platinska dobro nastavljena,kasneje pa BT ko jo dobim. Želja bo BT je pa zato, ker je možnost z stikalom preklaplat obrate. Kolega ima tako narejeno da ko je vklopleno stikalo, moped dosega max 8k obratov. Ko pa stikalo preklopi pa doseze cez 12. To mi je super.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Zanimiv projekt, pomoje da frgazar daš lahko tut 26, k maš 74ccm.

Kar se pa količine projektov tiče se mi pa zdei, da smo določeni obiskovalci foruma že mal zrastl, pa so nas mopedi rahlo minil. Po drugi strani pa so odprti tut precej hudi (@CERAR dela novo ciklistiko motorja). Bi pa lahko blo kej več podmladka.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

zankrzan napisal/-a:Zanimiv projekt, pomoje da frgazar daš lahko tut 26, k maš 74ccm.

Kar se pa količine projektov tiče se mi pa zdei, da smo določeni obiskovalci foruma že mal zrastl, pa so nas mopedi rahlo minil. Po drugi strani pa so odprti tut precej hudi (@CERAR dela novo ciklistiko motorja). Bi pa lahko blo kej več podmladka.
Kar se tiče starosti je res, večina nas je takih, ki nas je tole minilo. Pa vendar sem še z eno nogo v tem in sem si rekel " čez kako leto ali dve je v planu familija in več nebo časa za te hece. Naredi še en projekt, da vsaj ta ostane pri hiši" in res.. vse dele kar sem jih imel sem razprodal, za ta denar pa dokupil kar je mankalo in naredil projekt.

Kar pa se tiče ferga bi imel najraje membranca(ker sem delo 90% tuningom le z tem in ga poznam v nulo).

Kar se tiče CERARJA in ostalih v takem rangu znanja pa tak brez besed. Delajo dobre projekte.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Če membrance res dobro poznaš se splača probat, morš pa vedt da zna bit količina zajebancije precej huda, poleg tega pa ne predstavlja nobene take prednosti, da bi ga uporabil. Res je da se motor višje zavrti, na srednjih obratih pa sigurno slabše deluje kot dobro nastavljen klasičen fergazer. Po nekem slučaju imam doma tillotsona hl 384 b, z luknjo 25,4mm. Vejetno bi bil kar pravi za tvoj motor, če se odločiš ti ga lahko posodim za probo in ga kasneje odkupiš v primeru da boš zadovoljen z delovanjem. Drugače pa fajn projekt, v primeru da boš nekoč delal rotodisk bi mogoče razmišljal o cilindrih, ki nimajo sesalnega kanala in se najprej lotiš lamelnega sesanja v ''karter''.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

KVAS napisal/-a:Če membrance res dobro poznaš se splača probat, morš pa vedt da zna bit količina zajebancije precej huda, poleg tega pa ne predstavlja nobene take prednosti, da bi ga uporabil. Res je da se motor višje zavrti, na srednjih obratih pa sigurno slabše deluje kot dobro nastavljen klasičen fergazer. Po nekem slučaju imam doma tillotsona hl 384 b, z luknjo 25,4mm. Vejetno bi bil kar pravi za tvoj motor, če se odločiš ti ga lahko posodim za probo in ga kasneje odkupiš v primeru da boš zadovoljen z delovanjem. Drugače pa fajn projekt, v primeru da boš nekoč delal rotodisk bi mogoče razmišljal o cilindrih, ki nimajo sesalnega kanala in se najprej lotiš lamelnega sesanja v ''karter''.
Da, res je, membranci so dobri predvsem z dovodom goriva v večjih obratih, se pa težje naštelajo, saj z malo nadmorske višine in včasih celo z dnem vremena se spremenijo. Je pa res, da za org kanale in uporabno območje cilinder-izpuh ni potrebe po visokih obratih.

Kar se tiče rotodiska, pa je še vprašaj. Odvisno kaj bo čas dopuščal. Lamelo v karter sem tudi že izvajal, vendar kot rečeno potrebujem nov osebni izziv. :D
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a filius »

automatic_7 napisal/-a:sej je original elektrika brezplatinska a ti tistih 90w res toliko pomeni, da boš iskal BT-elektriko?
drugače pa dober projekt
Princip delovanja teh dveh elektrik je čisto drugačen. BT elektrika je v tem pogledu veliko boljša.

Pri novejših brezplatinski štromih brez "pickup-a" v višjih obratih prihaja do velikega odstopanja v predvžigu. Če imaš pa povrh še štrom od Nippon Indija potem je pa to sploh še slabše.
zanek46 napisal/-a:koliko vem imajo določene brezplatinske omejitev vrtljajev. V štartu bo platinska dobro nastavljena,kasneje pa BT ko jo dobim.
BT vžigalne tuljave imajo "blokado" na obratih, pred leti smo imeli problem na naviti e90 mašini z leovince V6 izpuhom. Motor je na nekje 11000 RPM po BT obratomeru (ki vemo kolko je točen :lol: ) začel trokirat in ni šel čez tiste obrate. Z menjavo štroma s platinskim je problem izginil.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Filius, to pomeni da od klasicnih tomos vzigov je najboljsi platinski, ki se neomejeno zavrti?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Projekt Hitra pošta 74 by zanek46

Odgovor Napisal/-a filius »

Ne zavrti se ravno neomejeno zaradi platin. Sem pa pred leti dobil informacijo od nekoga z gorenjskega konca, da naj bi platine sledile do 14000rpm, kar mi je sicer ogromno, ampak možno je.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori