Tomos Elektronski vžig

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Hvala jo bo dobo ja
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Večer spet nekaj od mene in sicer projekt je spet napredoval dodal sem mu še temperaturni senzor in ventilator da nebo sistemu prevoče imam pa težavo kot cinšpulo mam zaj boost konverter 900kV ki mi pa moti lcd drugače program deluje brez problema in sem cinšpulo dau v kovinsko ogrodje(faradejeva kletka ) in je bolša samo še vseeno pride do tega da mi vrže ven lcd. Zaj me pa zanima kaj uporabljate kaj za tuljav rabil bi pa tako ki se jo krmili z 12v ali manj, v mislih imam te ko so na krosih a je toto ? Ima gdo kako idejo za cinšpulo ?
lp
Berta
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a trolledx »

Če bi posredoval trenutno shemo vezja (lahko je s simboli ni potrebe po risanju elementov) bi ti lažje kdo dal kakšen nasvet.
Mitjaberta napisal/-a:Zaj me pa zanima kaj uporabljate kaj za tuljav rabil bi pa tako ki se jo krmili z 12v ali manj, v mislih imam te ko so na krosih a je toto ? Ima gdo kako idejo za cinšpulo?
Samo jaz ne razumem zgoraj napisanega?

Lp
čokoladni buhtelj
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Gdor ve za kaj se gre bo razumel...
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Projekt sl je propadel seveda pa vžig ne trenutno imam zadevo povezano z seletrrinim vžigom ker nisem mogel odpravi motenj pri prejšnji tuljavi. Edino kar je še problem da pri tej seletrrini tuljavi ne vem koliko toka potrebuje za napajanje.(Tako da če ma keri ta isti vžig bi ga proso da mi zmeri koliko toka ter napetosti rabi tuljava pri obratovanju.)
K seletrri pa se bo dodal modul ki bo služil ko altenator, ter bo napajo akumulator. Ker pa imam zdaj celoten tok DC bo celotno napeljavo naredo na novo in tako vse žarnice zamenjal z led-diodami. Amaturka pa bo dobila lcd-displej ter par tipk preko katerega se bo nastavljal vžig. kasneje pa imam v načrtu ta navaden lcd nadomestit z tauch ekranom.
Priponke
28579915_1681525278596605_1520448512_o.jpg
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a koroman »

če želiš napajanje bi bilo bolj izbrati HPI, ki ima tovarniško tuljavo za luči:

http://www.scooter-center.com/en/produc ... nition+10W
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Za napajanje me ne skrbi tuljavo bom sam izdelal
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Mitjaberta napisal/-a: To Feb 27, 2018 2:20 pm Za napajanje me ne skrbi tuljavo bom sam izdelal
Je projekt uspel ?
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Projekt je uspešen do neke mere ja z njim sem naredo maturo je pa nakoncu biu problem da mi je magnetjo polje od tuljave(visokonapetosntega ojačevalca 900k v)bilo tako močno da ko je dalo iskronje je zmotilo arduinota innga resetiralo pomagalo pa ni niti nobenonohišje zato sem za sikolacijonna maturi pol dau samo ledke dgrač mam sistem dober nastavljen je biu tudi poskus vżiga sam je pa biu senzor tko počasen da je koped sam zakašlo lahko. Treba je mal še dodelat program pa bolše komponente nabavt, sicer pa sem opustil tomos in mopede ter sem prešel v druge vode
Priponke
A49FFB1D-DDE2-4350-8B43-093132E131DE.jpeg
triac
zažgan bat
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Feb 18, 2010 11:21 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a triac »

Pozabil si na kabel in kapico od svečke, katerega je treba z opletom uzemljit. Realni tok, ki ga porablja selletrina špula bo zelo teško izmerit, ker navadni multimetri merijo samo siunusno obliko izmeničnega toka. Se mi zdi, da si še daleč od delujočega vžiga, kaj šele zanesljivega vžiga...moje mnenje

Lp, Matija
Odgovori