Tomos Elektronski vžig

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Dan,
Sem novinec na forumu in sem se odločil, da vam predstavim moj projekt, ki je še v začetni fazi. Torej gre se za apn motor z 5 brzinami gor je SL cilinder (zdaj je 38,5) in OKO 28. Cilinder bo šel na fi39, se pa priporočam za kakšno pametno port mapo za kanale.
Glede vžiga pa je tak delam ga sam in ga nisem po nobenem kopiral za osnovo sem vzel sredico od 6v belega magneta, na katerega sem prilepil mali magnetek. Uporabil sem magnetni senzor (hall sensor ki ima opcijo digitalnega in analognega branja) senzor zazna ko pride magnetek mimo in pošlje ta podatek mikrokrmilniku (in na lcd-ju pokaže analogno/digitalno vrednost, v končni fazi bo na lcd-ju pokazana hitrost/obrati/temperatura cilindra).
Torej ko mikrokrmilnik zazna, da je magnetek prišel mimo senzorja pošlje inpulz na tranzistor in ta sklene tokokrog na tuljavo( ta bo od fičota) in da iskro. Trenutno mi manka še tuljava ki jo čakam, da pride in sestaviti moram ta tranzistorski del. Vse skupaj pa se bo nastavilo ko se bom na mikrokrmilnik povezal preko računalnika.
Vse skupaj delam z arduino uno. Projekt sem si zastavil kot izdelek za maturo ki me čaka naslednje leto, tako da vsaka misel ideja mi je dobrodošla in seveda tudi okvir kako narest plan mam apn6. :) ;)
Tako pa trenutno zadeva izgleda
Tako pa trenutno zadeva izgleda
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Torej boš lahko dinamično zamikal predvžig glede na obrate motorja?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Točno tako
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Dober projekt, torej bo to samo baterijski vžig, magneta za napajenje ne bo?
Zanimivo bi bilo kaj takega uporabit na elektriki od novejših avtomatik Tomosov, ki imajo zunanji senzor.

Projekt variabilnega vžiga sem se jaz spravljal narediti leta 2011 ampak takrat še ni bil tako razširjen in cenovno ugoden arduino, v članku iz Svet elektronike, po katerem sem želel naredili vžig, pa je uporabljen mikrokrmilnik za katerega si potreboval programer, ki ga ni imel noben kolega zato sem ta projekt opustil.

Poglej si zadnji dve objavi v tej temi:
viewtopic.php?f=14&t=17139&start=10
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Ne magneta nebo samo ena magnetna pika to bo dirklanik mam pa v glavi da bi dau gor en mali anlaser da bi ponil akumulator to bo potem posodobitev
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Arduino 5e za komplet 30 senzorjev pa 10e
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a trolledx »

Si razmišljal da bi uporabil vžigalno tuljavo novejših VW ki jo lahko prožiš enostavno z 12V in si tako prihraniš tranzistorski del vezja. Drugače pa če boš imel namen uporabljati lcd za kakšen obratomer odmisli te "modro-bele" ker so tako počasni da jih nima smisla osveževati pod 1s.
čokoladni buhtelj
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Tranzistirski del bo obvezno moral bit ker z arduinoja dobim 5v nič več aha hvala za opozorilo pri lcd
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a koroman »

Pobrskaj po internetu o zadevi imenovani UltraSap.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Mitjaberta
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 2:38 pm

Re: Tomos Elektronski vžig

Odgovor Napisal/-a Mitjaberta »

Hvala bom pogledo
Odgovori