APN4 - gilardoni 74

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

imel sem nekaj časa in začelo se je bloke obdelovat, narejeno je samo na grobo
Slika
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Živjo a je kej novega pri projektu?
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

pri obdelavi blokov je zmanjkalo mesa in sem prebil steno :D bloki gredo zdaj na varjenje potem pa naprej
sem pa izdelal nakaj podložk za podkladanje cilindra, nabavil sem tudi glavne ležaje FAG NJ203E-TVP2-C3

Slika
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a Pich »

Pametno, da si se odločil za valjčne ležaje.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

Fagovi so cenejši od skf, jaz sem dal 22e po komadu, če bo še kdo kupoval
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

care napisal/-a:pri obdelavi blokov je zmanjkalo mesa in sem prebil steno :D bloki gredo zdaj na varjenje potem pa naprej
sem pa izdelal nakaj podložk za podkladanje cilindra, nabavil sem tudi glavne ležaje FAG NJ203E-TVP2-C3

Slika
Kako ti je uspelo prebiti blok, saj so pretoki pri gilardoniju manjši kit pri Tomosovem cilindri? Ali imaš bloke od Alpine/hip hop. Jaz sem uporabil starejše bloke jih dal navariti in potem brusil po cilindru.
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

Bloki so od alpinota, cilinder ima v originalu res majhne pretočne, jaz sem jih razširil in potem obliko prenesel na blok, zgledalo je da ima še mesa, potem ko sem gladil kanal pa je zmanjkalo
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

S tem vašim povečevanjem kanalov samo povečujete volumen karterja in ob enem zmanšujete KR karterja. Kanali spodaj imajo lahko največ 10% večji presek kot na vstopu v cilinder, zaradi tega je take vrste friziranje brez vezno.
lp
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

Karter se je uštimalo, bloke smo povarili z tigom in na novo zbrusili, nabavil sem tudi durafix palčke, samo ne bo potrebno še lotanje ker var drži 100%. Sem pa pozkusil zalotat male luknjice ki so ostale, vendar 2 gorilnika na kartuše premalo segrejeta, za durafix bi bil potreben avtogen, samo potem bi šla barva dol z blokov :D
Sama odprtina pretočnih niti ni tako velika v primerjavi z drugimi cilindri, npr original minarelli cilinder od skuterja ima pri 50cc večje kanale kot moj :shock:

Slika
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a koroman »

care napisal/-a:Karter se je uštimalo, bloke smo povarili z tigom in na novo zbrusili, nabavil sem tudi durafix palčke, samo ne bo potrebno še lotanje ker var drži 100%. Sem pa pozkusil zalotat male luknjice ki so ostale, vendar 2 gorilnika na kartuše premalo segrejeta, za durafix bi bil potreben avtogen, samo potem bi šla barva dol z blokov :D
Sama odprtina pretočnih niti ni tako velika v primerjavi z drugimi cilindri, npr original minarelli cilinder od skuterja ima pri 50cc večje kanale kot moj :shock:

Slika

durafix sem probal tudi jaz ampak mi enako kot tebi ni uspelo. blok je preprosto prevelik in prehitro odvaja toplot da bi si z temi palicami lahko kaj pametnega začel. druga zgodba pa so manjši kosi, tam drži odlično.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori